Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor cekişi ve motor freni

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hero-Karizma
    Merhaba arkadaşlar;
    2 gündür birşey fark ettim motorla 15 20 km gittikten sonra düşük hızlara indigimde özellikle alt devirlerde motorun cekişi ve motor freninde bi degişiklik oluyo çekişi ağırlasıyo motor freni zank diye durduruyo motor ısısıyla alakası olabilirmi baya ısınmıs oluyo cünkü, yoksa rüzgar direncinden bana mı öyle geliyor köprüyü falan geçiyorum cünkü oralarda cok aşırı rüzgar oluyor bi fikrin olan varmıdır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Hava soğutmaliysa normaldir

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alt devirdeyse motor fren yapmaz ki zaten? Rölantiye ne kadar uzaksa o kadar sertleşir motor freni, 15-20 Rölanti seyrinde rölantiye yakın devirler fren yapmasının hiçbir mantığı yok. Ne istiyorsunuz motorun tamamen durup stop etmesini mi? Ve alt devirlerde motor zaten tam gücünü veremez. Örneğin tıpkı, büyük duran bir cismi yerinden hareket ettirmek gibi. Cismi ne kadar hızlandırırsanız, daha yüksek hıza çıkarmanız o kadar kolaylaşır. Siz daha çok ittikçe daha da kolaylaşır. Ama en baştan bunu yapmak çok zor olur. Statik ve Kinetik sürtünme...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kompresyon basıncından dolayi öne yığılma yapmasi gayet normal,hatta yapmamasi abes.

Düşük devirde vites konumu ne olursa olsun,az yapar
    Yuksek devir,düsuk viteste çok yapar
    Sonuçta yapar..

Motor yeni mi alindi?
    Yağ ne durumda?(ısıyla alakali)
    Karburator ve supap ayari ne durumda?

Esas mevzu bunlar

Motosikleti
    Hero-Karizma
    Anlatmaya calıstıgım şey 1. viteste 3 bin devirde giderken gazı bıraktıgım an zank diye motor freni yapıp öne yıgılma yapması üst devirde düşük viteste elbette sert motor freni yapar ama düşük devirde cok sert yapmasını anlayamıyorum özellikle motor ısındıktan sonra yapıyor bunu
    yeni sayılır 4 bin km ye yaklastı yağı nerdeyse 1000 km önce degişti karburatör ve subap ayarını bilmiyorum aldıgım gibi duruyo. Yağı ise motul 5100 10w40 koydum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kompresyon basıncından dolayi öne yığılma yapmasi gayet normal,hatta yapmamasi abes.

Düşük devirde vites konumu ne olursa olsun,az yapar
    Yuksek devir,düsuk viteste çok yapar
    Sonuçta yapar..

Motor yeni mi alindi?
    Yağ ne durumda?(ısıyla alakali)
    Karburator ve supap ayari ne durumda?

Esas mevzu bunlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:07 ----------

Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alt devirdeyse motor fren yapmaz ki zaten? Rölantiye ne kadar uzaksa o kadar sertleşir motor freni, 15-20 Rölanti seyrinde rölantiye yakın devirler fren yapmasının hiçbir mantığı yok. Ne istiyorsunuz motorun tamamen durup stop etmesini mi? Ve alt devirlerde motor zaten tam gücünü veremez. Örneğin tıpkı, büyük duran bir cismi yerinden hareket ettirmek gibi. Cismi ne kadar hızlandırırsanız, daha yüksek hıza çıkarmanız o kadar kolaylaşır. Siz daha çok ittikçe daha da kolaylaşır. Ama en baştan bunu yapmak çok zor olur. Statik ve Kinetik sürtünme...
    galiba yanlıs anladın veya ben yanlıs anlattım

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Yaz mevsiminde hava soğutmalı motor aşırı ısınırsa bu şekilde sıkı çalışmaya başlar. Normal bir durum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)