Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2019 R25 Kıtlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Virago 250
    Neden bu kadar az sayıda 2019 kasa R25'lerden geldiğini bilen var mı? Hiçbir bayide yok ve en yakın eylülde gelir diyor her bayi. Fuarda motor tanıtıyorlar sonra yeteri kadar getirmiyorlar. Anlamadım ne biçim mantık bu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

muhtemelen fiyatlardan dolayı satış rakamlarının düşük kalacağını varsayarak az sipariş geçmişlerdir.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Ötv indirimi bu ay sonunda bitecek,fiyatlar yükselecek,ellerindeki malları bekletiyorlardır,niye satsınlar ki
    YZFR25 bunu beğendi.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Forza, xmax gibi 250lik modellerin çoğuna yok diyorlar

Motosikleti
    Yamaha Virago 250
    @__sArSıLmAz__ İyi de ötv indiriminin Yamaha'ya bir zararı yok ki. Devlete gidecek para o, yanılıyor muyum?
    Olcay Avşar bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    01-07-2019 da fiyatlara güncelleme gelme ihtimalide olabilir.

Bu tamamen Japon Markalarının Türkiye pazarı ile olan ilişkisi ile alakalı.. Japonlar Türkiye pazarına 3. derecede önem veriyorlar..

1. Derecede pazar Batı Avrupa ülkeleri
    2. Derecede ABD, Çin , Orta Avrupa
    3. Derece Türkiye vs. ülkeler..

Japonların en az motosiklet sattığı ülkelerden biri olduğumuz için öncelikli olarak ürünleri Avrupa, ABD vb. ülkelere kaydırıyorlar.. İspanyaya , İngiltereye , Almanyaya, İtalyaya, Fransaya çok ciddi sayılarda motosiklet satıyorlar..

Omerius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt25 - XJ6N - cb650f - Speed Triple 1050
    az daha koyar mt07 alırım hatta koymana bile gerek yok kafa kafaya. Haaa pardon yanlış konuya gelmişim

Motosikleti
    Yamaha Virago 250
    Şimdi forum haberlerinde gördüm, motor satışları çok düşmüş. Sizce satışlar artsın diye ötv indirimini uzatabilirler mi?

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ötv indirimi bu ay sonunda bitecek,fiyatlar yükselecek,ellerindeki malları bekletiyorlardır,niye satsınlar ki
    ÖTV'nin artmasıyla, firma herhangi bir kuruş ilave kazanç sağlamayacak; tutar tamamen vergi, yani devlet alacak.

Ancak genel olarak bir motosiklet kıtlığı var. Bazı bayiler artık sipariş üzerine getiriyorlar.

Motosikleti
    Yamaha Virago 250
    Herhalde ellerinde kalınca motorlar adamlar ne olur ne olmaz az getireyim en kötü elimde kalmaz diyorlar. Onlar zarar etmemek için önlem alayım derken aslında motor satışlarını daha da düşürüyorlar.

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    İyi de ÖTV'yi şirket kendi kasasına atmıyorki. ÖTV'yi alan devlet.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    sizin bu yazınıza baya cevap veren olmuş ama şimdi o arkadaşlara başka bir bakış açısıyle cevap vereceğim sizin adınıza

arkadaşlar firmalar şuan ellerindeki motorlara çıkış yaptılarsa sizce nasıl kar ederler? fatura kesildi, plaka basıldı, ama km hala '0' ve indirim bittiğinde, kdv 18 olupta fiyatlar arttığına bu adam elindeki sıfır motoru piayasadan 1000tl aşağı verse, sizce alan olmazmı? bakın nasıl cebe indi paralar motor kıtlığı bundan demiyorum, ama ticari açıdan bakıyorum ve böyle olabilir diye düşünüyorum...

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Birkaç bayiyle konuştuğum kadarıyla ÖTV indirimi satışlar az olduğu için devam edecekmiş

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Sahibindende 0 2019 yeni kasa yok yada ben göremedim

Motosikleti
    D400UG
    ₺26000 e alanlar 1000 2000km binip şimdiden 30 33e koymaya başlamış bile. Bayiler de fırsatı görüp ellerinde bekletiyo olabilir. Yandık ki ne yandık. Elin amarigalısı 1000liği elini kolunu sallaya sallaya alırken biz r25 in fotoğrafına ekmek banıyoruz. Piiiii

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı Dagor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ₺26000 e alanlar 1000 2000km binip şimdiden 30 33e koymaya başlamış bile. Bayiler de fırsatı görüp ellerinde bekletiyo olabilir. Yandık ki ne yandık. Elin amarigalısı 1000liği elini kolunu sallaya sallaya alırken biz r25 in fotoğrafına ekmek banıyoruz. Piiiii
    30-33 mü ? Ben motoru 30'a satmayı düşünüyorum acaba 31-32 yazsam ilana ayıp olur mu diye düşünürken millet yamyam çıkmış.

pintus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125R 2018 > MT-25 ABS
    2018 ABS'li MT 25 almaya niyetlendim. Malum siteden mağazaları seçtim. Yakınlarda hiç yok. Bursa'da oturuyorum. Bursa ve Yalova'da MT25 ABS yok. En yakın İstanbul'da sadece Esenyurt'ta var. İzmit'te gördüm fakat o da 2019 model. Gerçekten kıtlık var sanırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)