Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kendi k&n filtreni kendin yap (mucitler içeri)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    kendi el işçiliğim çok geüçlüdür nedne kn ye bu kadar para vereyim dedim ve kendi kn filtremi kendim yabdım bugun montajını yabacağım

iks maks artık daha güçlü olacak daha iyi hava geçecek havayı suriyeli gibi çekecek gulu gulu yapacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Sen naptın

mc-hot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O motordan hayır bekleme orjinalliği bozulmuş

afat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125-->MT-25
    güzel bir çalışma olmuş devamını bekliyoruz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    buda son hali artık k&n filtre li xmax yamaha abs motorum var fabrikada benim gibi motoru olan yok :D

Kural [ Z ] bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Gayri senin motorun üstüne iks maks yok..

Alemin kralı,gezegenin abeselisisin..

O sistemi icad eden muhendisten sonraki ikinci adamsin...

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    buzu, infernus, Umit1923 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklıma geldi de atamadım :D

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendi el işçiliğim çok geüçlüdür nedne kn ye bu kadar para vereyim dedim ve kendi kn filtremi kendim yabdım bugun montajını yabacağım

https://i.imgyukle.com/2019/06/18/kijc0S.jpg
    https://i.imgyukle.com/2019/06/18/kijiDs.jpg
    https://i.imgyukle.com/2019/06/18/kijhxb.jpg

iks maks artık daha güçlü olacak daha iyi hava geçecek havayı suriyeli gibi çekecek gulu gulu yapacak
    Olur neden olmasın. Gayet başarılı forum içinde yorumlarını biraz sivri bulsamda böyle senin gibi kendim yaratıcı düşünceleri olan ve uygulayabilen insanları her zaman severim. Montajı yaptıktan sonra bi dene bakalım da performanstaki ve yakıt durumundaki değişimleri merak ediyorum. Burda bildiriden sevinirim. Eline sağlık bu arada projelerinin devamını dilerim.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Pek estetik olmamış, estetikten ziyade boyut tam oturmadığı için hava kaçağı da olabilir.

Benim ne zamandır aklımda, eskiyen filtrenin kağıdını düzgünce kesip, daha büyük bir boyutta otomobil filtresi alarak kesip çerçeveye monte etme düşüncem epeydir var.

Ama alınan filtre bizimkinden daha büyük olmalı ki tek seferde kalıp çıkarabilelim, fazladan parça eklemeyelim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    @okanbagiscan abime teşekkür ederim filtrenin bakımını yaptı şimdi test etmesi ve denemesi kaldı , yağmur dinince montaj edecem ve bakalım istediğim gibi gaz tepkisi artacakmı

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Rica ederim önemli bir şey değil.Gaz tepkisinde öyle bir fark olacağını düşünmüyorum olduğunu hissetsen de muhtemelen psikolojik olacak.
    hasmet bunu beğendi.

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @okanbagiscan abime teşekkür ederim filtrenin bakımını yaptı şimdi test etmesi ve denemesi kaldı , yağmur dinince montaj edecem ve bakalım istediğim gibi gaz tepkisi artacakmı
    Şakamısınız siz? Sadece hava filtresi değişince gaz tepkisinin artacağına cidden inanacak kadar boş olamazsınız!enjeksiyonlu motosiklet de yakıt hava karışımını ecu yapar.Ecu da ki yakıt hava karışımına yeni yazılım atılmadan istersen filtreyi sök,gene bi halt alamazsın hatta oksijen müşüründen gelen veriye ya da zengin karışım sebebi ile alt devirler de dengesizlik... şu kafa var ya tam konyalı mucit kafası,yazık!

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamam hapı yuttuk. abs'den sonra sıra hava filtresine geldi. iki sene çiklet gibi sündürür mevzuyu gari.

kaçın, allahinizi severseniz kaçışın.
    pea ve efendy06 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı drejj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şakamısınız siz? Sadece hava filtresi değişince gaz tepkisinin artacağına cidden inanacak kadar boş olamazsınız!enjeksiyonlu motosiklet de yakıt hava karışımını ecu yapar.Ecu da ki yakıt hava karışımına yeni yazılım atılmadan istersen filtreyi sök,gene bi halt alamazsın hatta oksijen müşüründen gelen veriye ya da zengin karışım sebebi ile alt devirler de dengesizlik... şu kafa var ya tam konyalı mucit kafası,yazık!
    şimdi bunları cidden mi yazdın makarasınamı?

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drejj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağzına sağlık hocam ne güzel giydirmişsin şu heykel kafalı profil resmi olan varlığa 😁

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağzına sağlık hocam ne güzel giydirmişsin şu heykel kafalı profil resmi olan varlığa ��
    körler sağırlar birbirini ağırlar ;) akıl seviyeniz denk ise tabiki beğenceksin :D

adam sabahları simit ayran yapıyor burada akıl veriyor birde google da ecu felan görmüş sorsan ne olduğunu bilmez yakın pompası öğren öğren

bilidğiniz yanıldığınıza bile yetmez karbüratörlü benim motorum motorcuya götürdüm filtreyi takınca karbüratör ayarı yapacağız 5 beygir eklenecek dedi, keşke bilerek konuşşanız

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:52 ----------

Kn filtreyi taktım henüz yakıt sarfiyatı arttımı yorum yapmayacağım ama kağıt filtre hayli tozluydu

gaz verdiğimde motor yığılıyordu şu an o durum geçti bu güzel bir artı

ayrıca şıkır şıır bir ses geliyordu sesi bulamamıştım neymiş dersiniz :D hava filtresini arkasındaki demir şıkır şıkır ses yapıyormuş çöpe attım artık kN filtrem var

şimdi kıskançlar hemen kn filtre kötü yazar he gülüm he daha ecu nun yakıt pompası olduğunu bilmiyorsunuz

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    ecu elektronik kontrol ünitesi la yakıt pompası deel. La kutu içindeki kn yeni bir normal kağıt filtreden daha fazla hava emmez la
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı HUN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ecu elektronik kontrol ünitesi la yakıt pompası deel. La kutu içindeki kn yeni bir normal kağıt filtreden daha fazla hava emmez la
    İyide dostum, hiç bir işe yaramazsa da artık temizlenebilir bir filtresi var. O da bir şeydir.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    ben kızmıyorum beğendimde zira sym gts 250 scooterimde de de 1.5 senedir arkadaşın yaptığı filtrenin aynısını yaparak kullanıyorum gayette iş görüyor.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:49 ----------

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)