Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

MT25 vs CB250R

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlama ama daha kaçıncıya açılacak bu konu çok merak ediyorum? Bir sürü yazdık çizdik. Aynı şeyleri yazmakta biraz sıkıyor kendi açımdan beni. MT-25 2017 model sahibi idim. Sayfasına girer bakar isen objektif olarak herşeyini anlattım motorun. Mt-25 ile sormak istediklerini anlatırım her zaman lakin bir geçmiş konulara bakman önceliği ile...
    cb250r da kullandıysan ve mt25 ile karşılaştırabilceksen bunları yazman normal ama beğenmediğin mt25in cb250r dan üstün olduğunu düşünüyorum 😀

Konu sahibi arkadaşım eğer boyun 180 üzeriyse hiç bakma cb250r çok ufak kalıyor makine öncelikle. Sonra mt25 daha oturaklı gibi geldi bana, hani anlatamıyorum ama böyle daha bi kaliteli kemikli diyeyim. O hissi aldım ben cb250r a nazaran. Sürüş olarakta boyum 1,90 olduğu için hiç rahat edemedim cb250r da.

Ben alacak olsam tercihim mt25 den yana olurdu. Cf moto vs olayına hiç girmiyorum zaten, arkana bakmadan kaç.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI

Motosikleti
    R125 >> MT25
    R25/Mt25 yukarıda yazılan rakibi olan bütün motorlardan daha az titriyor bunuda belirtmek lazım. Kimine çok gelir kimine az orası tartışılır ama sonuç bu. Ayrıca küçük cc motorlarda ne kadar güç o kadar iyidir, 100-150km arasındaki performansları çok etkiler buda otobanda rahat ettirir sizi. Bu motorlarla başlanmaz diyenlere katılmıyorum zaten bunlar başlangıç makinesi şaka gibi milletiz. İstanbulda 125cc ile otobanda gezmek daha tehlikeli.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cb250r da kullandıysan ve mt25 ile karşılaştırabilceksen bunları yazman normal ama beğenmediğin mt25in cb250r dan üstün olduğunu düşünüyorum ��

Konu sahibi arkadaşım eğer boyun 180 üzeriyse hiç bakma cb250r çok ufak kalıyor makine öncelikle. Sonra mt25 daha oturaklı gibi geldi bana, hani anlatamıyorum ama böyle daha bi kaliteli kemikli diyeyim. O hissi aldım ben cb250r a nazaran. Sürüş olarakta boyum 1,90 olduğu için hiç rahat edemedim cb250r da.

Ben alacak olsam tercihim mt25 den yana olurdu. Cf moto vs olayına hiç girmiyorum zaten, arkana bakmadan kaç.
    Kendini sıfır motor tecrübesi olan insanlarla bir tutmamalısın. İlk başladığın zamanı hatırla. Tecrübe arttıkça ilk adımlar unutulur. Maddiyat yada performans odaklı düşünmek yerine; zevk, tecrübe, yarar odaklı düşünmek gerekir kanımca.

Ayrıca İstanbul'da binlerce 125-150cc otobanda sağda solda vızır vızır gidiyor...

Bana kalırsa maddiyatı var alacak kişinin. Hem Hondanın Gs 1-2 eğitimlerine hem de Yamaha'nın 1-2 eğitimlerine gidip, kendisine neyin uygun olduğunu görebilir.

Bu konudaki son post'umdu. Herkesin gönlünce olsun...

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı burakmetu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25/Mt25 yukarıda yazılan rakibi olan bütün motorlardan daha az titriyor bunuda belirtmek lazım. Kimine çok gelir kimine az orası tartışılır ama sonuç bu. Ayrıca küçük cc motorlarda ne kadar güç o kadar iyidir, 100-150km arasındaki performansları çok etkiler buda otobanda rahat ettirir sizi. Bu motorlarla başlanmaz diyenlere katılmıyorum zaten bunlar başlangıç makinesi şaka gibi milletiz. İstanbulda 125cc ile otobanda gezmek daha tehlikeli.
    Rakip olarak neyi baz aldığına göre değişir bence. Güzel motorlar orası ayrı, hatta mevcutta rakipsiz bile sayılabilir.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

188 desek benim boya... Cbr250 de mt25 ten daha rahattım.
    Yazmayayım diyorum karşılaştırmalara ama kısaca yazayım. Okuyun, kesin bilgidir;

Titreşim konusunda tartışmasız mt25
    Ön amortisörün dandikliği konusunda tartışmasız mt25
    Alt devir torku konusunda tartışmasız cbr250.(Tek silindir, yoksa bir numarası yok)
    Uzun yol tartışmasız mt25
    Fren tartışmalı olsa da cbr250.
    Güç tartışmasız mt25. (çift silindir, yoksa bir numarası yok)
    Yakıt ekonomisi kesin cbr25
    130-140 çevreyolunda gittiğinizi varsayarsak cbr la daha az yakar daha çok titrersiniz.
    Mt25 ile güzel yakar daha rahat gidersiniz. Durum bu
    ahe bunu beğendi.
    Az silindir, çok iş

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Çok düşünme bence.Honda cb250r daha iyi bir seçim olur yakıt servis vs zaten maksimum 2 sene biner bu gitmiyor der değiştirirsin emin ol.Oyle 10 sene 5 sene binecem muhabbetini unut.ben pcx 150 ye 2 sene katlandım xmax 250 ye 6 ay .sende en fazla 2 sene sonra model cc değiştirme arayışına girersin emin ol.

onuriskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF - 150 Nk
    CF 150nk sahibiyim, benim aynalarım değişebiliyor. Muhtemelen 250'liğin de değişecektir.
    Yukarıdaki motorların hiçbirini uzun süreli kullanmadım ama şunu söyleyebilirim size, ilk motorumdur kendisi ve ikinci el olarak aldım. Bu motorla şu anki tecrübem olmuş olsaydı inanın Çinli almazdım. Evet göze hoş geliyor, gazı çevirdin mi gidiyor, fren yaptın mı (Pirelli takılı) duruyor ama; yolda giderken bir problem olacak mı diye tereddüt ediyorum sürekli. Belki de benim takıntım bilmiyorum ama o güven, o hissiyatı alamıyorum kendisinden ki ben hepi topu 1500 km gibi çok çok düşük bir motosiklet tecrübesine sahibim. Benim tercihim Japon olurdu ki elimdekini satıp ben de bir Japon'a geçiş yapacağım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    188 desek benim boya... Cbr250 de mt25 ten daha rahattım.
    Yazmayayım diyorum karşılaştırmalara ama kısaca yazayım. Okuyun, kesin bilgidir;

Titreşim konusunda tartışmasız mt25
    Ön amortisörün dandikliği konusunda tartışmasız mt25
    Alt devir torku konusunda tartışmasız cbr250.(Tek silindir, yoksa bir numarası yok)
    Uzun yol tartışmasız mt25
    Fren tartışmalı olsa da cbr250.
    Güç tartışmasız mt25. (çift silindir, yoksa bir numarası yok)
    Yakıt ekonomisi kesin cbr25
    130-140 çevreyolunda gittiğinizi varsayarsak cbr la daha az yakar daha çok titrersiniz.
    Mt25 ile güzel yakar daha rahat gidersiniz. Durum bu
    Yazmayaydın iyiydi cb250r tartışılıyor cbr değil.Yok Yanlışlıkla cbr yazdım cb den bahsediyorum diyosan o boyla o motora sığdığın için tebrik ederim 😀

mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    Uygun fiyatlı birşey istiyorsan tartışmasız bu fiyatı ile benelli bn251. Hatta üstünde metzeller lastikler ile geldiği için lastik masrafın bile olmaz. Para sorun değil diyorsan kesinlikle honda cb250r.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlama ama daha kaçıncıya açılacak bu konu çok merak ediyorum? Bir sürü yazdık çizdik. Aynı şeyleri yazmakta biraz sıkıyor kendi açımdan beni. MT-25 2017 model sahibi idim. Sayfasına girer bakar isen objektif olarak herşeyini anlattım motorun. Mt-25 ile sormak istediklerini anlatırım her zaman lakin bir geçmiş konulara bakman önceliği ile...
    insanlara yardımcı olmak yerine hep konuları baltalıyorsun amacın belli

hangi ülkenin maşaşısın amerikan uşağımısın ingiliz ajanımı

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazmayaydın iyiydi cb250r tartışılıyor cbr değil.Yok Yanlışlıkla cbr yazdım cb den bahsediyorum diyosan o boyla o motora sığdığın için tebrik ederim 😀
    Cbr okumuşum dalgınlıkla.
    Konuda da cb imiş valla hiç dikkat ermemişim :D

Cb daha da kaliteli ama evet boy meselesi var

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Yıl olmuş 2019 40 km uzun yol mu deniliyor, adamlar ybr ile avrupa turu yaptı

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Tasarım olarak cb250r diyorum. Bütçe kısıtlı ise benelli de güzel makine yapmış onu da değerlendirin.

Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de ilk motorumdu MT25. Motosiklet dediğin alet titrer yani sıfır titreşim diye bir şey yok. Sürerken titreşimden elin ayağın uyuşuyor mu, fiziksel bir rahatsızlık duyuyormusun önemli olan o. MT25 titreşiminden ben hiç rahatsız olmadım mesela. Zangır zangır titriyor çok iddialı bir söylem. MT25 zangır zangır titriyorda Duke 250, CBR250 vs uçan halı mı?

İlk motor olur mu soruna ise cevabım çok da güzel olur ABS'lini alırsanız daha da iyi olur. Alt devirleri gayet sakin kesinlikle öyle agresif bir motor değil 7000 devirden sonra karakteri değişiyor ama yine de 36hp motor yani acayip gaza gelen ya da eli süper ayarsız birisi değilseniz yine sıkıntı yok. Yani gazı az fazla açtım tekere geldi, arka teker yanıma geldi vs gibi durumlar yok. Son sürati yüksek diye 180 basmanız zorunlu değil 100'le de gidilebiliyor. Zaten bu bir naked motor yani viraj kasma, top speed deneme motoru değil. Oturuş pozisyonu rahat, ağırlığı normal daha ne olsun.

MT25 başlıca dezavantajları, yakıtı çoktur, çöp lastiklerle gelir yani lastik almak lazım, artçı alacaksan artçıya yazık hani o kadar konforsuz artçı için.

CF motoyu bilmem hiç kullanmadım.
    Bir dostumda 2015 Abs'siz MT-25 var ve 18.000 istiyor. Bu fiyat eder mi bilemedim. ABS'siz olması da beni uzak tuttu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık. Bir de aramayı düzgün yapabilsem forum içinde.

Fiyat konusunda bişey diyemiyorum çünkü piyasasını hiç bilmiyorum. Ben 2016 model aldım 6-7 ay binip sattım. O zamanlar sıfır 15000tl'ye almıştım sonra bir vergi zammı geldi 20lere zıpladı ben de takasla başka motor aldım. O yüzden piyasanı gerçekten hiç bilmiyorum. ABS'li alabilirseniz iyi olur o motorun bence tek önemli eksiği ABS idi.

Alıntı CruelTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir dostumda 2015 Abs'siz MT-25 var ve 18.000 istiyor. Bu fiyat eder mi bilemedim. ABS'siz olması da beni uzak tuttu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

Eline sağlık. Bir de aramayı düzgün yapabilsem forum içinde.

3 aydır Mt 25 2018 model sahibiyim 80 90 arası 6000 devirde iken 2.7 2.9 arası yakıyor asla 3 görmedim çok yakıyor dedikleri modeller 2017 model düşük euro normlarını kastediyorlar galiba ama kullandığım model olan 2018 abs çok ekonomik 100 110 arasında ise 3.4 3.7 arası yakıyor asla 4 görmez düşük modeller içiyor imiş bilesin para sıkıntı değil ama belli km gitmeden paso benzinliğe girmek karın ağrısı

İki motoru da kullanmadım ama çoğu kişinin düştüğü bir hata var. Boy ile ilgili. 190 , 180 olabilir ama bacak boyu , kol uzunluğu herkesin farklıdır. 190 boyunuz varsa kesin bana küçük gelir dememek lazım.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Senin geçtiğin yoldan bende geçtim. Honda cb250r, mt-25, ktm 250 hepsini araştırdım. Nakitim olmadığı için kağıt üstündeki fiyatlara 2500-3000 tl gibi fiyatlar biniyor. Ben CF moto 250 nk aldım. 3500 km ağırlık şehir içinde kullanıyorum tık demedi gayet memnunum. 17500 plaka hariç çok iyi fiyat.

Alıntı Hasan8989 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 aydır Mt 25 2018 model sahibiyim 80 90 arası 6000 devirde iken 2.7 2.9 arası yakıyor asla 3 görmedim çok yakıyor dedikleri modeller 2017 model düşük euro normlarını kastediyorlar galiba ama kullandığım model olan 2018 abs çok ekonomik 100 110 arasında ise 3.4 3.7 arası yakıyor asla 4 görmez düşük modeller içiyor imiş bilesin para sıkıntı değil ama belli km gitmeden paso benzinliğe girmek karın ağrısı
    değerler gerçekse çok çok iyi. Ben 2016 model almıştım ortalamam 5.5 falandı son zamanlarda. 2.7-2.9 falan rüyamda bile görmedim Hoş kullanım tarzıda önemli ben çok sert kullanıyordum 9-10 bin devrin altına inmiyordu motor onunda etkisi çoktur ama yine de sakin kullandığımda bile 4.5 altını gördüğümü hatırlamıyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)