Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

MT25 vs CB250R

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,

1 yıl kadar oldu motor düşünmeye başlayalı,ilk zamanlar bir scooter bakınıyordum ancak haziran bitmeden vitesli bir motor almaya karar verdim. (CFMoto 250NK da da çok gittim geldim ancak sorun yaşamak istemedim. Bu motor büyük ihtimalle 5-10 sene benimle kalır. Dayanıklı olsun diyorum)

İlk başlarda R25 Kırmızı düşünüyordum ancak tour camlı MT25 veya CB250R'ın 40 KM'lik yolu gözönüne aldığımda daha iyi bir seçim olacağını söylediler. Otobanda 130-140 max sürate belki çıkarım. Genel olarak Çekmeköy - Gebze arasında otobanda kullanacağım.

Bu konuda açıklamasıyla öneriniz olursa çok mutlu olurum. Zamanım oldukça azaldı, haziran bitmeden almayı planlıyorum.

Yamaha veya Honda da kredi kartına vade farksız satış yapan bayi var mıdır? Nakit hiçbir indirim yok. Bari bir anda dökülmeyeyim.

Not: 2. el için çok düşündüm ancak sıfıra yakın fiyatları ve motor alabileceğim bir tanıdığım olmamasından kesin kazıklanırım korkusu ile 0'a yöneldim. Scooter hiç düşünmüyorum.

Bu arada dayanamadım bir CFMoto bayini aradım. 17.500 e (plaka dahil) vade farksız 9 taksit yaparız dedi. Aradaki 10.000 fark ile de mont, kask, eldiven vs beleşe gelmiş olur. Aklımda deli sorular.

Ama sonrasında kafamı vurur muyum bu çinçon u aldım diye bilmiyorum. Youtube daki bir tanıtımda çok çok iyi anlatmışlar, aynalar hariç. Ayna değişiyor mudur? Baya baya aklımı çeliyor sanki...

Bu arada yaşım 42, boyum 1.80. 1 senedir motor ile ilgileniyorum ancak hiç trafik deneyimim yok. 250cc altını düşünmüyorum. Benzin tüketimi benim için önemli değil. Tüketim açısından yorum yapmayın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Yanlış anlama ama daha kaçıncıya açılacak bu konu çok merak ediyorum? Bir sürü yazdık çizdik. Aynı şeyleri yazmakta biraz sıkıyor kendi açımdan beni. MT-25 2017 model sahibi idim. Sayfasına girer bakar isen objektif olarak herşeyini anlattım motorun. Mt-25 ile sormak istediklerini anlatırım her zaman lakin bir geçmiş konulara bakman önceliği ile...
    Thesinner83 bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Birisi tek silindir diğeri çift. Bu seçim tamamen senin ne aradığına bağlı. Mt25 250cc ye göre iyi gidiyor inkar edilemez.
    Ama yakıtı üzer. 4 den aşağı yakmaz

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlama ama daha kaçıncıya açılacak bu konu çok merak ediyorum? Bir sürü yazdık çizdik. Aynı şeyleri yazmakta biraz sıkıyor kendi açımdan beni. MT-25 2017 model sahibi idim. Sayfasına girer bakar isen objektif olarak herşeyini anlattım motorun. Mt-25 ile sormak istediklerini anlatırım her zaman lakin bir geçmiş konulara bakman önceliği ile...
    Konuyu açarken mutlaka bu tip bir mesaj geleceğini düşündüm ancak hangi durumda mt25 hangi durumda r25 olacağını tam kestiremediğim için konuyu açtım. Mesela 40 KM otoban uzun yol mudur? Yoksa sıkıntı olmaz mı? Özellikle CF Moto'nun 9 ay vade farksız kredi kartına satış yaptığını duyunca daha da bir kafam karıştı. https://www.youtube.com/watch?v=UokFttN8hVA&t=613s bu adam güvenilir midir?

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Alıntı CruelTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu açarken mutlaka bu tip bir mesaj geleceğini düşündüm ancak hangi durumda mt25 hangi durumda r25 olacağını tam kestiremediğim için konuyu açtım. Mesela 40 KM otoban uzun yol mudur? Yoksa sıkıntı olmaz mı? Özellikle CF Moto'nun 9 ay vade farksız kredi kartına satış yaptığını duyunca daha da bir kafam karıştı. https://www.youtube.com/watch?v=UokFttN8hVA&t=613s bu adam güvenilir midir?
    40km yürürsen uzun yoldur, motora binersen kısa yoldur. Ne alırsan 40km yolu rahat rahat kat edersin.
    Tiar bunu beğendi.

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birisi tek silindir diğeri çift. Bu seçim tamamen senin ne aradığına bağlı. Mt25 250cc ye göre iyi gidiyor inkar edilemez.
    Ama yakıtı üzer. 4 den aşağı yakmaz
    Tek veya Çift silindir bahsettiğim max 130KM hızda çok fazla titreşim etkisi hissettirmez dedi bir dostum. Benzer şekilde R25 mi diye sorduğumda da 120-130 km kullanacaksan çok aşırı rüzgar almazsın naked bir motor daha rahat olur dediler. Yakıt çok önemsediğim bir konu değil.

Motosikleti
    MT-07
    12000km kullandım MT-25'i ben hergün işe 45km gidiyorum. Hayır uzun yol değildir. Gün içinde 150km gidip, viraj yapıp, 150km geldiğim çok oldu. Bu tamamen kişiseldir. Fakat mt-25/r25'i ilk motor alacaklara ben tavsiye etmiyorum. Motor gitmek için yapılmış, iş durmaya gelince patatese bağlıyor. Bana kalırsa MT-07 o motordan daha kullanıcı dostu. Ben hızlı gitmem diyen herkes gidip bir yerde patladı o motorlarla. Acemi adam gaza gelir, özgürlüğe doğru koşar. 100000km'lere gelmeden, o doyum noktasına ulaşmadan kimse elini gaz kolundan çekmez. Biri ile 150 top speed giderin diğeri ile 160-165. Ben olsam hondaya yürürdüm. Kullanıcı dostu ve hata affeder.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Tek veya Çift silindir bahsettiğim max 130KM hızda çok fazla titreşim etkisi hissettirmez dedi bir dostum. Benzer şekilde R25 mi diye sorduğumda da 120-130 km kullanacaksan çok aşırı rüzgar almazsın naked bir motor daha rahat olur dediler. Yakıt çok önemsediğim bir konu değil.
    120-130'da zangır zangır titriyor MT-25, 100-160 arası hep titreşimli, 160'dan sonra titremeyi kesiyor. Bunu da ekleyeyim...

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120-130'da zangır zangır titriyor MT-25, 100-160 arası hep titreşimli, 160'dan sonra titremeyi kesiyor. Bunu da ekleyeyim...
    Ezberim iyice bozuldu. MT25 ve R25 çift silindir titreşim yapmaz diye düşünüyordum. 160 ı hayatımın hiçbir döneminde göreceğimi sanmıyorum. (Arabada bile 130 u geçmiyorum uzun zamandır) MT25 böyle ise CB250R daha mı titreşimli olacak demektir bu?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bence Honda yalnız 1.80'e ufak gelir mi kestiremedim...

Motosikleti
    MT-07
    Ezberim iyice bozuldu. MT25 ve R25 çift silindir titreşim yapmaz diye düşünüyordum. 160 ı hayatımın hiçbir döneminde göreceğimi sanmıyorum. (Arabada bile 130 u geçmiyorum uzun zamandır) MT25 böyle ise CB250R daha mı titreşimli olacak demektir bu?
    2017 model, sıfır aldım ben. İlk motorum değil ve rodajını çok güzel yaptım. Aynadan bile testlerim mevcut. Cf moto 250nk yada benelli bn251'e de bakabilirsin. Lakin honda daha iyidir. Ben sevmiyorum o kasaları gözüme çok ufak geliyor. Boyum 1.83m ve cb650r'da altımda ufak durdu. Lakin başlangıç için kullanacaksın bence çok takılma bu olaylara. Keyfini çıkar ve güzelce sür.

Honda'nın lastikleri ne bilmiyorum ama dandik olabilir. Benelli ve cfmoto'da kaliteli lastik olması muhtemel die hatırlıyorum...

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben Cf moto kullanmadım ancak incelemelerin çoğunun fasa fiso olduğunu biliyorum.
    Çoğunluğu ''çaylaklar''tarafından birbirinin kopyası incelemeler şeklinde oluşturuluyor. Yetersiz bilgi ve tecrübe nedeniyle (kullanılan motosikletin ne kadar etkin kullanıldığı ve kaç farklı motosiklet kullanılmış gibi düşünelim) gerçek bir inceleme gerçekleşemiyor. Uzaktan bakış seviyesinde kalıyor genelde.

Ben çinli modellerin hala japonlara ve diğerlerine yetişebildiğini sanmıyorum. Ne kadar ödersen o kadar alırsın kuralı hiç eskimedi

R25 almıştım ama yakıtı gerçekten 250 cc motorun hakkı değildi. Mt07 ile benzer yakıtı var. Ben mt25 ve r 25 serisine bir türlü sıcaklık hissedemedim. Mt25 in mt serisi ile alakası yok. Motoru çok başka.
    Şahsen cf moto filan o motorlara hiç bakmazdım ben olsam. Çinlinin uzun süre kullanımda ağız tadı vereceğini hiç sanmıyorum. İlerde satayım deseniz piyasası da olmaz. Honda, yamaha iyidir. 40 km yi her türlü yaparsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:58 ----------

Sakin kullanıcıysanız mt125 öneririm. R125 kullanmıştım. motor blokları aynı zaten. Çok dayanıklı sorunsuz, kendini ispatlamış bir motoru var. Başınızı ağrıtmaz, sorun çıkarmaz, görüntüsü gayet hoş. Her parçasında kalite hissediliyor. Yakıt çok az. Boyunuza göre de iyi durur.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Bakın motor tecrübeniz yokken mt-25 almak çok acemice.İlk kez bineceksiniz ve ilk 10 km sonra şu soruları soracaksınız kendinize:

1-) Bu alet bayağı titreşimliymiş.
    ( motosikletler düşük cc’ler hep titreşimlidir.Çift silindir daha az titreşim demektir.)
    2-) Virajlarda dönemiyor muyum acaba( Evet dönemiyorsunuz.Çünkü tecrübeniz yok,lastiklerden bahsetmiyorum bile)
    3-) Eee bu motor hep gaz vermemi istiyor.Kontrol edecem diye çok yoruldum.Naaptım ben! ( Çok hızlı sürmem demiştiniz ama bu motor sizi dinlemeyecek.2.madde geçerli.Tecrübe yok)

Tavsiyem 125 cc ile başlamanız.Yukardaki nedenlerden dolayı en başa mt-125’e döndüm ve çoook memnunum.Sakin kullanıcıyım.100’ün üstüne çıkmıyorum.ve 100 km’de 1.7 Litre yakıyor.Komik gelebilir ama bisikletimden az yakıyor.Bisikletle 50 km sürdükten sonra 30 liralık yemek yiyorum 😁Tavsiye ederim.Üstteki tüm maddeleri unutturdu bana

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence Honda yalnız 1.80'e ufak gelir mi kestiremedim...
    Boyum 1.83 ve deneme yaptım. Cyan Bey'in düşündüğü gibi makine ufak gelecektir. İlk başlarda belki onemsemezsiniz ancak uzun süre kalacağını belirttiğinizi dikkate alirsak CB250R in küçüklüğünden muzdarip olabilirsiniz

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Arkadaşlar İstanbul'da otobanda denmiş, bence 125cc önerenler bunu kaçırmışlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Bn 251 var uygun fiyatlı, o da düşünülebilir...

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar İstanbul'da otobanda denmiş, bence 125cc önerenler bunu kaçırmışlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Bn 251 var uygun fiyatlı, o da düşünülebilir...
    Aynen. Otobanda 125cc'lik motor ile sadece emniyet şeridinde devamlı arkanızı kollayarak gidebilirsiniz.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Rakaful - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cfmoto düşünüyorsanız listenize BN 251'i kesinlikle ekleyin. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerden birinde yaşıyorsanız servis sıkıntısı da çekmezsiniz.

2019 model olup 250 cc makineler içinde en uygun fiyata sahiptir kendisi. Kalite olarak da verdiğiniz parayı fazlasıyla hak ediyor şu anda. Düz 16 bin diyeyim. Nakit alırsanız 15.500'e falan alabilirsiniz. Üstelik Liste fiyatına 9 taksit yapıyor her bayi. Bazı bayiler 12 taksit bile yapabiliyor.

Kısacası fiyat/performans ürünü. ÖTV indirimi bitmeden acele edin derim. Her neye karar verirseniz eğitim ve ekipmanı ihmal etmeyin.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    İşe gidip geleceksen bence arka çanta ve ön cam takılabilen bir model alman uzun vadede senin için iyi olur. Bu iki etmen bir süre sonra çok yorabilir seni. Otoban sürüşünde mt25 + arka çanta + uzun tur camı + alpine motosafe kulak tıkacı kombinasyonu yaparsan huzur içinde sürüş yapabilirsin.

Benim de ilk motorumdu MT25. Motosiklet dediğin alet titrer yani sıfır titreşim diye bir şey yok. Sürerken titreşimden elin ayağın uyuşuyor mu, fiziksel bir rahatsızlık duyuyormusun önemli olan o. MT25 titreşiminden ben hiç rahatsız olmadım mesela. Zangır zangır titriyor çok iddialı bir söylem. MT25 zangır zangır titriyorda Duke 250, CBR250 vs uçan halı mı?

İlk motor olur mu soruna ise cevabım çok da güzel olur ABS'lini alırsanız daha da iyi olur. Alt devirleri gayet sakin kesinlikle öyle agresif bir motor değil 7000 devirden sonra karakteri değişiyor ama yine de 36hp motor yani acayip gaza gelen ya da eli süper ayarsız birisi değilseniz yine sıkıntı yok. Yani gazı az fazla açtım tekere geldi, arka teker yanıma geldi vs gibi durumlar yok. Son sürati yüksek diye 180 basmanız zorunlu değil 100'le de gidilebiliyor. Zaten bu bir naked motor yani viraj kasma, top speed deneme motoru değil. Oturuş pozisyonu rahat, ağırlığı normal daha ne olsun.

MT25 başlıca dezavantajları, yakıtı çoktur, çöp lastiklerle gelir yani lastik almak lazım, artçı alacaksan artçıya yazık hani o kadar konforsuz artçı için.

CF motoyu bilmem hiç kullanmadım.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakın motor tecrübeniz yokken mt-25 almak çok acemice.İlk kez bineceksiniz ve ilk 10 km sonra şu soruları soracaksınız kendinize:

1-) Bu alet bayağı titreşimliymiş.
    ( motosikletler düşük cc’ler hep titreşimlidir.Çift silindir daha az titreşim demektir.)
    2-) Virajlarda dönemiyor muyum acaba( Evet dönemiyorsunuz.Çünkü tecrübeniz yok,lastiklerden bahsetmiyorum bile)
    3-) Eee bu motor hep gaz vermemi istiyor.Kontrol edecem diye çok yoruldum.Naaptım ben! ( Çok hızlı sürmem demiştiniz ama bu motor sizi dinlemeyecek.2.madde geçerli.Tecrübe yok)

Tavsiyem 125 cc ile başlamanız.Yukardaki nedenlerden dolayı en başa mt-125’e döndüm ve çoook memnunum.Sakin kullanıcıyım.100’ün üstüne çıkmıyorum.ve 100 km’de 1.7 Litre yakıyor.Komik gelebilir ama bisikletimden az yakıyor.Bisikletle 50 km sürdükten sonra 30 liralık yemek yiyorum ��Tavsiye ederim.Üstteki tüm maddeleri unutturdu bana
    Ters bir cümle kurmak istemiyorum ama...

1-) O motor titreşimli.
    2-) Virajda dönmekten kastını merak ettim? 125cc'nin döndüğü yerde 250cc mi dönemeyecekmiş? Böyle bir mantık neye göre kuruluyor?
    3-) O motor hep gaz vermeni ister tabiki; 11000rpm'den sonra titreşimi kesiliyor çünkü.

Bunlar yanlış önermeler. Kırmak için söylemiyorum lakin yanlış düşünceler içinde olduğunu ifade etmeden de kendimi alamıyorum.

Vakti zamanında bir arkadaşa acemi ve sıfır motor tecrübesi ile MT-25 alma demiştim. Beni dinlememesi ile mukabil 800km'de motoru 3kez yere gömdü ve piyasa fiyatının çok altında sattı. Şimdi tekrardan motor aldı lakin Fiddle3. Halen ekipman takmıyor, Halen motor kullanmayı prestij sayıyor ve gene düşecek. Çünkü mentalite değişmiyor.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ben senin yerinde olsam tek silindirden şaşmazdım. Hem düşük devirde dostun olur hemde fazla yakmaz. Gazı açıncada aklın çıkmaz. Rahmetlinin dediği gibi basınca giden motor değil, frene basınca duran motor makbuldür. Abs dostun, kaliteli lastiklerin yar ve yardımcın olsun.
    mombohunter bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)