Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza yaptim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Kaza yaptim arac onume cikti vurmamak icin yatirdim motoru,tutanakta arac sahibi motosikletin dusmesinde kusur benimdir,bana carpmamak icin dustu hataliyim yazip imzayi atti altina.yarin izmotoya gidicem. Cebimden para cikarmi ne olur durum nasil olerler?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    bence bu şekilde yazdıysanız suçu ona vereceklerdir ve cebinizden para çıkmaz..

geçmiş olsun.

Kaliteli bir insanmış.
    Green Arrow, HRider, Erenk34 ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2018 cafe152 >2016 tnt25 >2015 xmax 250 abs
    Geçmiş olsun

Motosikleti
    MT-07
    Kaza hakkında yorum yapmayacağım, nedenini sen biliyorsun Lakin çarpışma yoksa nasıl kaza tutanağı tutuluyor onu anlamadım? Tanıdık sigortacı var ise sordur bir durumu. Araçlar çapışmadan bir hükmü olmaması gerekiyor tutanağın. Çünkü tutanak iki veya daha fazla sürücü arasındaki kazayı düzenler...

Tutanak geçersiz sayılabilir.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı mece14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tutanak geçersiz sayılabilir.
    katılıyorum. düzeltme şansınız varsa araçla temastan dolayı düştüğünüzü belirtin tutanakta.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Trafik sigortası genel şartlarının "A-2 tanımlar" başlıklı maddesinin (ç) bendinde yapılan değişiklik 02.02.2016 tarih ve 29612 sayılı RG' de yayımlanarak yürürlüğe girmiş bulunmakladır.

Söz konusu genel şartların "ç) İşletilme Hali" başlıklı bendinin son değişik hali şöyledir:

"Motorlu aracın mekanik aksamının çalışması, (Mekanik aksamı çalışmasa bile motorlu aracın kendiliğinden de olsa hareket haline geçmesi işletilme hali olarak kabul edilir. Kazanın temassız olması sorumluluğa engel olmaz)"

Genel şartlarda yapılan bu değişiklik öncesinde araç sürücüsünün herhangi bir fiziki teması (çarpması) olmaksızın kusurlu eylemi ile neden olduğu kazadan dolayı o aracın sigortasına başvurulamamakta idi. Buna gerekçe olarak da, trafik ihlali yapılmasının tek başına sorumluluğu gerektirmeyeceği, sorumluluk için mutlaka fiziki bir temasın (çarpmanın ) bulunması gerektiği ileri sürülmekte idi.
    Dr.Aequitas, Stock Sever, pintus ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Çok geçmiş olsun. Tutanağın geçersiz sayılacağını sanmam. Taraflardan birinde hasar var ve karşı tarafta suçunu kabul etmiş.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    sana ceza puanı yazılmaz ve sigorta indiirmsizliğin devam eder

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Taksirle kazaya sebebiyet verme durumundan,tutanak geçerli.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    O şekilde yazıp tutanaga imza attıysa başın ağrımaz, bir iki ay önce taksi vurdu taksiciye hatali olduğunu yazdırip imza attırdım hiç sorun olmadan sigortadan yaptırdım arabamı

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    geçmiş olsun umut, sende bişey var mı iyisin dimi. bi tanışamadık bak neler geliyo başına
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Tiar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaliteli bir insanmış.
    Azda olsa böyle insanlar var.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Azda olsa böyle insanlar var.
    Bu durumda araç sürücüsü ne kaybediyor? Ceza puanı alıp, kasko hasarsızlık indirimi mi gidiyor?
    Sonuçta motosiklet hasarı araç sahibinin trafik sigortasından ödenecek değil mi?

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Kaza İzmir'de olmuş. Yola fırlayan araba suçunu kabul etmiş. Türkiye'nin herhangi bir yerinde bu tip sürücüler bulmak epey zor.

Taksici ile plaka yamuldu kavgası yayınlanıyor forumda. Başka sorum yok sayın yargıç.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Çok kaliteli adammış valla... Bize de şu denk gelsin anasını satayım. 'Bomboş çift şeritli yolda sebepsiz yere sinyalsiz 50km hızla sol şeride atlayım az kalsın ölmeme sebep olacak alagav**' Bi de diyo ki gardaşım dönüyoruz görmüyoğn mu? o aradaki ğ harfi önemli. Çünkü 2 sene önce köyünde koyun güderken bir anda istanbulda kamyoncu olarak bulmuş olduğunu ispatlıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)