Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Benelli BN251 incelemesi yaptık

Motovento
    REKLAM ALANI
    oktaymotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vespa lx150- YAMAHA 1100DRAGSTAR-CBR1000RR
    mersinLee33 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Kronik sorunlar bitti mi?
    Mesela stator, zırıltılar, stop etme sorunları ne oldu?
    Daha yeni bir arkadaş arka frenin kilitlendiğinden bahsetmiş mesela.. gibi gibi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fevkalade..

Rakaful - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de kullanıcısıyım ama Oktay beyin belirttiği gibi birçok incelemesi yok maalesef. Ayrıca teknik özelliklerini satmaktan ileri gitmemiş.

Söylediğiniz gibi dişli değişimi ile hız ve titreşim ne duruma geliyor ben şahsen görmek isterim.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Oktay bey bir bayinin söylediğine göre ön janta 2.kaliper takıp çift disk yapılabiliyormuş. Gerçekten beğendiğim bir model. Sorum şu Absyi kapattığımızda hem ön hem arka birlikte mi kapanıyor yoksa sadece arka lastik mi kapanıyor?

Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oktay bey bir bayinin söylediğine göre ön janta 2.kaliper takıp çift disk yapılabiliyormuş. Gerçekten beğendiğim bir model. Sorum şu Absyi kapattığımızda hem ön hem arka birlikte mi kapanıyor yoksa sadece arka lastik mi kapanıyor?
    İkisi de kapanıyo. Denemiştim onu.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisi de kapanıyo. Denemiştim onu.
    Teşekkürler. Başka motosiklet incelemelerini izlerken dikkatimi çekmişti Abs kapandığı taktirde ön yine calışan modeller varmış.

abs'nin kapanmasindaki mantık denklemini çözemedim. madem abs var, neden kapatiyoruz?

delişmen oğlan gelecek diye şu abs konusuna girmekten çekiniyorum yahu! inşallah gelmez.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abs'nin kapanmasindaki mantık denklemini çözemedim. madem abs var, neden kapatiyoruz?

delişmen oğlan gelecek diye şu abs konusuna girmekten çekiniyorum yahu! inşallah gelmez.
    Kilit cümleyi söyledin,gelme ihtimali yüksek..

Bisiklete abs taksalar koşarak alır,ahanda buraya yazdim..

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kilit cümleyi söyledin,gelme ihtimali yüksek..

Bisiklete abs taksalar koşarak alır,ahanda buraya yazdim..
    aman aman mevzuyu keşke açmasaydık leventim. damlar şimdi köftehor.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4

Akrobasi hareketi yapan kullanıcılar absyi sevmez. Abs kapatıp açma seçeneği olmayan motorlarda sigortadan iptal eder öyle akrobasi yaparlar. Bunu bilen firmalar artık motorlarına Abs açma kapama seçeneği koyuyor.

Akrobasi hareketi yapan kullanıcılar absyi sevmez. Abs kapatıp açma seçeneği olmayan motorlarda sigortadan iptal eder öyle akrobasi yaparlar. Bunu bilen firmalar artık motorlarına Abs açma kapama seçeneği koyuyor.
    teşekkür ederim.

mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F

TAm emin olamamakla birlikte bildiğim, asfalt dışı stabilize yollarda vs kapatılması işe yarıyor. Çünkü tekerlekler doğru dügün tutunamadığı zaman abs sapıtabiliyor ve sıkıntı çıkarabiliyor. Ondan sanırım izlediğim bir kaç videoda stabilize/hafif araziye girerken kapatıp giriyorlı. Sadece arka kapanan motorlarda da süper moto gibi ön teker absli tutunmaya devam ederken arkayı kaydıra kaydıra sürebiliyorsun

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    teşekkür ederim.
    Rica ederim ne demek. Cbr250 den memnunum ama Absli motora geçmek istiyorum. Yüksek hızlarda boynuzlu araç sürücüleri önüme atlıyor. Daha önce test ettiğim Absli bn251, 250nk, mt25, vstorm250, 200ns, dominar400 modelleri güven verdi açıkçası. Bundan sonra Absli motora geçmek şart oldu.

Rica ederim ne demek. Cbr250 den memnunum ama Absli motora geçmek istiyorum. Yüksek hızlarda boynuzlu araç sürücüleri önüme atlıyor. Daha önce test ettiğim Absli bn251, 250nk, mt25, vstorm250, 200ns, dominar400 modelleri güven verdi açıkçası. Bundan sonra Absli motora geçmek şart oldu.
    bizim deli oğlan herkesi abs tutkunu haline getirdi desene

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    bizim deli oğlan herkesi abs tutkunu haline getirdi desene
    Forumdan pek kimseyi tanımam. Başkaları kağıt üzerinde yorum yapabilir, bizzat test edip beğendiğim için yorum yapıyorum. Güvenlik bana göre motorun görselliğinden önce gelir. Artık önümüzdeki maçlara bakacağız ☺

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Benim TRK502de de var ABS kapatma özelliği.TRK yı bir nebze anlıyorum GS gibi Adventure bir model olduğundan araziye girdiğinde kapatsın diye koymaları mantıklı.Araziye sokarsan arkadan gelen arkadaş dökülen parçaları toplamak zorunda kalırmı onu bilemem ama konsept olarak koymuşlar.
    BN251 e eklenmiş olması mantıklı gelmesede ektra bir özellik olmuş.TRK gibi hafif stabilize yola falan girersen faydası olur.Zaten konforlu olduğundan bahsetmiş.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+

Arazide ABS fren mesafesini çok uzatıyor, hatta fren hiç tutmuyor.
    Lastiğin kilitlenip, dişlerinin toprağa tutunması/saplanması ile duruluyor. ABS açıkken lastik kilitlenmeyeceği için toprağa tutunma da olmuyor.

oktaymotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vespa lx150- YAMAHA 1100DRAGSTAR-CBR1000RR
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kronik sorunlar bitti mi?
    Mesela stator, zırıltılar, stop etme sorunları ne oldu?
    Daha yeni bir arkadaş arka frenin kilitlendiğinden bahsetmiş mesela.. gibi gibi.
    arka fren kitlemesi servisin kontrol etmesi gereken bir durumdu bu motosiklet değil servis sorunudur
    statör arızası ile ilgili herhangi bir arıza ile karşılaşmadık uzun süreler sonunda statör arızası karşılaşılabilecek bir durum olabilir
    yeni modellerde zırıltı ve stop etme gibi sorunlar oluşmamıştır

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Alıntı Rakaful adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de kullanıcısıyım ama Oktay beyin belirttiği gibi birçok incelemesi yok maalesef. Ayrıca teknik özelliklerini satmaktan ileri gitmemiş.

Söylediğiniz gibi dişli değişimi ile hız ve titreşim ne duruma geliyor ben şahsen görmek isterim.
    çok yakında bununda paylaşımını yapacağız
    emremm bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250

Şöyle bir sebebide var. Güzel sık virajlı iyi asfaltı bir şehir dışı yolunda ya da piste gittiğinizde ABS geç frene ve viraj içinde ön freni dozajlamaya pek izin vermiyor. Spor sürüşün tadını kaçırabiliyor. Ben mesela sabah erken saatlerde şehir dışı bir yola itliğe köpekliğe giderken Leoncino' da ABS yi kapatıyorum. Tabi sadece arka devre dışı kalıyor. Bu da spormoto gibi g@tü yan yan götürmenize vesile oluyor. Gayet zevkli

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)