Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Selektör tuşum bozuk nasıl bir onarım olur

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,

Benim selektör tuşum bozuldu önceside oksitli idi kontak spreyi sıkıyordum şimdi devre de gidik yedek parça ancak komple anahtarı bulabiliyorum tek swich satan yok :(

F650gs bmw acaba buna hangi motorun selektörü uyar (kolay bulunan ucuz olan) fikri olan var mı ?

Teşekkür ederim fikirler için

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha mt-25
    hocam selektör butonu aç, iç kısmını görelim. dikkat et içindeki yay firlayıp kaybolmasın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bu tip bazi tus takimlari ici acilip servis edilmek icin dizayn edilmiyor. Iklim sartlarina dayanikli olmasi, ve ucuz uretim maliyeti icin contalanip uzerinden plastik ile muhurlenip uretiliyor. Kimileri tirnakli falan oldugu icin ici aciliyor, kimileri tas gibi tek parca, acinca kapatma ihtimali cok yok. Kapansa bile su toz girip yine bozulmasi garanti gibi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    En iyisi parçayı yanınıza alıp motosiklet parçaları satan yedek parçacıları dolaşmak. Onlar olabilecek en uygun olanı bulup verirler.

Eğer olmazsa kütük üzerindeki kısmı tamamen doldurup daha küçük bir selektör butonu monte edilebilir veya tamamen farklı bir yere bağladığınız harici buton ile devre bağlanabilir. Bağladığınız butona ve yerine göre kullanımında ve görselde sorun yaşamayabilirsiniz.

Ben olsaydım, bir scooter' ın oem marş veya korna düğmesini alıp, eski parçanın bağlantı yerini keserek diğer parçaya karbonat ve japon yapıştırıcı kullanarak birleştirir, kenar boşluğu kalırsa o bölgeyi de benzer yöntemle doldurur, traşlar ve en son siyah sprey ile boyayarak monte ederdim. Tabi en kolayı en üst paragrafta yazdığım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)