Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dolmabahçe Tüneli’nde korkunç kaza! Metrelerce sürüklenerek Hayatını Kaybetti..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    İstanbul'da Dolmabahçe-Bomonti Tüneli’nde motosikletle seyreden 22 yaşındaki genç kız, gidon hakimiyetini kaybederek önce tretuvara ardından da duvara çarptıktan sonra 40 metre sürüklenerek olay yerinde hayatını kaybetti. Motosikletin 65 metre sürüklendiği kaza güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay, dün saat 06.25 sıralarında Dolmabahçe - Bomonti Tüneli Kağıthane istikametinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre 22 yaşındaki Buse Karabulut, sabah saatlerinde iş yerine gitmek için 34 FM 2494 plakalı motosikletine binerek yola çıktı. Genç kız tünele girdikten bir süre sonra henüz bilinmeyen bir nedenle motosikletinin gidon hakimiyetini kaybetti.

Kontrolden çıkan motosiklet önce tretuvara ardından da tünelin duvarına çarptı. Çarpmanın etkisiyle kendisi ve motosikleti sürüklenen Buse Karabulut, olay yerinde feci şekilde hayatını kaybetti.

KAMERALARA YANSIDI

Feci kaza güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, motosikletle seyreden sürücü hakimiyetini kaybederek tretuvara çarpıyor. Çarpmanın etkisiyle duvara da çarpan sürücü ve motosikletli metrelerce sürükleniyor.

40 METRE SÜRÜKLENDİ

Kazayı gören sürücülerin ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, yerde hareketsiz yatan genç kızın üzerinde yaptığı tetkiklerde, hayatını kaybettiğini belirledi. Olay yerine gelen polis ekipleri ise kazayla ilgili çalışma başlattı. Yapılan ölçüm çalışmalarında genç kızın çarptıktan sonra 40 metre, motosikletin ise 65 metre sürüklendiği tespit edildi.

Çalışmaların ardından üstü bezle kapatılan genç kızın cenazesi, cumhuriyet savcısının incelemelerinin ardından ambulansla Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

EHLİYETİNE EL KONULMUŞ

Öte yandan, genç kızın kazada hayatını kaybettiğini haber alan yakınları hastaneye geldi. Yetkililerden bilgi alan acılı aile, kızın cenazesini teslim alarak Zincirlikuyu Mezarlığı Gasilhanesi’ne götürdü. Yapılan incelemeler sonucunda Buse Karabulut’un geçtiğimiz 16 Aralık 2018 tarihinde “alkollü araç kullanmak” suçunda ehliyetine el konulduğu öğrenildi. Kızın cenazesinin, bugün öğle namazını müteakip Kağıthane’de kılınacak namazın ardından Hasdal Mezarlığına defnedileceği öğrenildi.

Polis ekipleri kazayla ilgili inceleme başlattı.

Kaynak ve video: https://www.mynet.com/dolmabahce-tun...i-110105473445

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Haberi az önce gördüm videoda da belli bir gariplik var kız kendinde değil o an

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haberi az önce gördüm videoda da belli bir gariplik var kız kendinde değil o an
    Aynen boş yolda durduk yere..Aklıma acaba yerde yağ türü birşey mi var dedim ama resmen bu sızmış sanki..

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen boş yolda durduk yere..Aklıma acaba yerde yağ türü birşey mi var dedim ama resmen bu sızmış sanki..
    O tünelin girişi nasıl bilmiyorum viraj vs varsa tünelde uyuması biraz zor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:59 ----------

Haritadan baktım güzergaha ciddi sıkıntı var kızda

Motosikleti
    Yamaha Mt - 25
    daha önce alkollü araç kullanmaktan ehliyeti kaptırmış. günahını almayayım ama videoyu ilk izlediğimde aklıma direkt alkollü olabileceği geldi.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı deep_breathe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce alkollü araç kullanmaktan ehliyeti kaptırmış. günahını almayayım ama videoyu ilk izlediğimde aklıma direkt alkollü olabileceği geldi.
    Ben saati görünce direk aklıma uyuduğu geldi bir kere bodrumdan milasa gelirken yol düz kinetix var altımda bir an içim geçmiş emniyet şeridinin çizgisinden orta refüje çıkacaktım az kaldı.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Haberi detaylıca okudum videoyuda deflarca izledim. 16 aralık 2018 te ehliyetine alkollu araç kullandığı için ehliyetine el konuşmuş. Kaza sabah işe giderken olmuş. Motorun üstünde sürücüyü göremiyorum acaba benim gözlerde mi var bir sorun. Önceden atladı mı acaba ? 22 yaşında gencecik kız daha. Çalıştığım yer kağıthane gültepe geçen kızları görüyorum hiç birinde ekipman yok olanlarda da yarım kask var. Birde o tünelde kaza haberi çok okudum, duymuşluğum var. Tamam hava sıcak ama kan akacağına ter aksın diye bir laf vardır. Allah rahmet eylesin diyecek başka bir söz ok malesef.
    kdiner ve Dxsec bunu beğendiler.

allah rahmet eylesin
    videoya dikkatli bakinca belli oluyor ya uyumus yada alkol kullanmis
    sicaktan yada baska bir sebepten dolayi kendinden gecmis olmasida olasi...
    ama hizli kullanmak, tankslapper veya benzeri bir durum yok...

Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haberi detaylıca okudum videoyuda deflarca izledim. 16 aralık 2018 te ehliyetine alkollu araç kullandığı için ehliyetine el konuşmuş. Kaza sabah işe giderken olmuş. Motorun üstünde sürücüyü göremiyorum acaba benim gözlerde mi var bir sorun. Önceden atladı mı acaba ? 22 yaşında gencecik kız daha. Çalıştığım yer kağıthane gültepe geçen kızları görüyorum hiç birinde ekipman yok olanlarda da yarım kask var. Birde o tünelde kaza haberi çok okudum, duymuşluğum var. Tamam hava sıcak ama kan akacağına ter aksın diye bir laf vardır. Allah rahmet eylesin diyecek başka bir söz ok malesef.
    O kadar haklısınki..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Uyumuş olabilir sabah işe giderken kimsenin alkollü olacağını düşünmüyorum gencecik kız ehliyetine el konulması gençlik hatasıdır muhtemelen. Sicaktan motosiklet üzerinde fenalık geçirmek zor

Motosikleti
    Honda NC750D Integra
    Ben bu başlığı görmeden kaza raporuna yazmışım, pardon :

http://www.motosiklet.net/forum/kaza...le-ilgili.html

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Yanlış görmediysem tam kaldırıma geldiğin de frene basıyor yani ya uyuyakalmış son anda kendine gelmiş,yada alkollü en son yaklaştığın da farkına varıyor nereye gittiğinin. Allah kalanlarına sabır versin.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış görmediysem tam kaldırıma geldiğin de frene basıyor yani ya uyuyakalmış son anda kendine gelmiş,yada alkollü en son yaklaştığın da farkına varıyor nereye gittiğinin. Allah kalanlarına sabır versin.
    frene basma yok benim gördüğüm kadarıyla üstad, tünel ışıkları plaka üzerinden yansıma yapıyor gibi geldi bana. 2 li üstüste parlama oluyor o da beyaz zaten.. muhtemelen tepe aydınlatmalarının plakadan yansımasıdır.. Allah rahmet eylesin sadece dalgınlık da olabilir. her şey olabilir. belki kolundaki saate baktı belki bakışı sola gitti bilemeyiz. kaza anına kadar bir şeyin farkında olduğunu düşünmüyorum..

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    frene basma yok benim gördüğüm kadarıyla üstad, tünel ışıkları plaka üzerinden yansıma yapıyor gibi geldi bana. 2 li üstüste parlama oluyor o da beyaz zaten.. muhtemelen tepe aydınlatmalarının plakadan yansımasıdır.. Allah rahmet eylesin sadece dalgınlık da olabilir. her şey olabilir. belki kolundaki saate baktı belki bakışı sola gitti bilemeyiz. kaza anına kadar bir şeyin farkında olduğunu düşünmüyorum..
    evet tekrar izledim dediğiniz şekil de bakarak sanırım yerde ki ışıklar plakaya yansıyor. Bence de yoldan çok kopuk sürüyor motosikleti.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Çok yazık. Büyük ihtimalle uyumuş. Viraj,hız vs yok. Geriye bir uyumak kalıyor. Akşamdan kalma olabilir.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ailesine sabır dilerim.

Uyku ya da alkol bilemiyorum ancak 2side var iken motosiklete binmem.

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ailesine sabır dilerim.

Uyku ya da alkol bilemiyorum ancak 2side var iken motosiklete binmem.
    Sen nasıl bir kralsın

kask zaten direk kafadan uçuyor. Uçmasa bence bir şansı olabilirmiş. ya yarım kask takmış ya da kopçasını bağlamamış.

infernus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mamutsmoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu başlığı görmeden kaza raporuna yazmışım, pardon :

http://www.motosiklet.net/forum/kaza...le-ilgili.html
    bu iki kaza da aynı şekilde olmuş aralarında bağ kurmak gerekirse motosiklet üzerinde havasızlık veya baş dönmesi gibi durumlardan düşmüş olabilirler
    İstanbul'da oturan ve bu güzergahı kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kardeşim her gün kullanıyormuş o tüneli, herhangi bir sorun yaşamamış şimdiye kadar...

Ama her iki kazada da sürücüler sersemlemiş, beyinleri durmuş gibi görünüyor. Aşırı sürat yok (dünkü genç kızın kazasında 70km'den biraz daha süratli gibi ama...), yalpalamadan yumuşak bir şekilde kenara doğru gidip sonra çarpıyorlar. Garip...

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Bir tanecik arkadaşım, mekanın cennet olsun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)