Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoru bitik motosiklet almak

Motovento
    REKLAM ALANI
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Böyle bir motor alip toplamak mantiklimi? 7-8-9 a cbr 250 alıp motoru yaptirip uzuuuun sure binmek.
    Gerekli Kuvvet Damarlarındaki ASİL KANDA MEVCUTTUR!

M.Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    3000 tl motora vereceksin cbr 125 r motor 2500 tl tutmuştu

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Motor yaptırma ücretini muadillerinin fiyatından düşersen, hatta daha fazlasıni düşmen gerekiyor. O zaman alıp binebilirsin diger türlü zarar etmiş olursun.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bu işlerden anlıyorsan olabilir yok elimden hiç bir iş gelmez ustanın lafı ile iş yapacağım dersen uzak dur.

Motosikleti
    mt 25
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işlerden anlıyorsan olabilir yok elimden hiç bir iş gelmez ustanın lafı ile iş yapacağım dersen uzak dur.
    Ustam ile yapicam ama isini duzgun yapar. Abim derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor yaptırma ücretini muadillerinin fiyatından düşersen, hatta daha fazlasıni düşmen gerekiyor. O zaman alıp binebilirsin diger türlü zarar etmiş olursun.
    Nasil yani tam anlamadim? Adam 7 bin tl istiyor 10 bin tl ye mal olur totalde diyorum ama 4 sene falan binicem

Unutma,her zaman en az ödemeyi yaparak yaşamak mümkün değil.Bazen keseyi açacaksın.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha pahalıya gelebilir

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Motor açıldığında

Debriyaj balata ve saclari, yayları
    Oynama varsa debriyaj tası
    Eksantrik zinciri+ duruma göre gergi
    Silindir honlama veya yeni silindir + yeni piston
    Motor rulman seti
    Duruma göre yağ pompası, yine duruma göre su pompası
    Conta seti

Bunlar motor normal çalışıyor ama kompresyonu düşük ve yağ yakıyorsa yapılacak işlemler. Eğer motor çalışırken tık tık tık vuruntu benzeri veya anormal bir ses geliyorsa krank bile değişebilir ki cbr250 lerin bir modelinde bu sorun kronik 50 binde krank gidiyor.

Bu maliyetlerin hepsini orijinal parçalarla hesapla ona göre al. 3 bin liraya toparlarim gibi birşey yok motorun içinde ne sıkıntılı ne sıkıntısız bilemezsin içinden sürpriz çıkabilir

Ayrıca değişenler hızlıca aklıma gelenler ufak tefek başka şeylerde olabilir motor açılmışken masraftan kaçınılmaz.

astari yuzunden pahaliya gelir eger ustaya yaptiracaksan
    sonucta adamin iscilik parasi ve kar etmesi icin farki vermen gerekecek, oda yetmez yeni yada ikinci el motor alman lazim.
    ondan sonra yukarida arkadasin da yazdigi uzere dunya kadar sey ayarlanacak ve motor acildiginda zaman el degmisken bir suru sey degisecek.
    eger isini iyi yapan bir usta ise sorun olmaz toplarsin guzel de olur. ama is pahaliya cikar degmez. usta iyi degilse zaten bulasma.
    bulasma hic...

Motosikleti
    mt 25
    Usta su sekilde abim dedigum biri cok bir iscilil almaz ama sifir pulsarmi alsam. yoksa boyle birsey yapip aklim takilmadan devam mi etsem noktasında yim

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Bence puslar al bitik motor adam olana kadar seni adam eder

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    66000 kmde cbf aldım. 2 yıl gider dediler. 2 yıl oldu. 78000 kmde. Hala sorunsuz. Belki gittiği yere kadar gider sizin aldığınız motor da. Tabi tam bitik değilse. Ama astarı yüzünü de geçebilir.
    HONDA

#BZ3082

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    ustanın işçiliği ve alacağı ücret önemli bence.. yorgun ve km yüksek motosikleti de sadece motor aksamıyla değerlendirme, üzerindeki her metal yorgun ve yıpranmış olacak..

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Aldığım tüm vasıtaları bu şekilde aldım. Eli yüzü süslü araçlara bi sürü para vermek yerine ucuz aldım kendim topladım. Neyin nasıl yapıldığını gördüm. Aracıya galericiye vs kar bırakmadım. Bence işten anlıyorsan mantıklı bi hamle olur. Alır toplarsın gönül rahatlığıyla binersin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)