Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Muayne hakkında bilgi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT 07
    ilk defa muayneye gideceğim plakamda bir sorun yok amasörde ve gidonda ufak bir yamukluk var el bıraktığın zaman ufak ufak sola kayıyor bedenini sağa yatırman lazım :D xenon far var arka lastikte 1 2 adet çivi var muayneden geçer mi problem olur mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Bu şekilde geçmeyebilir. Zaten kendi güvenliğin için bence bu sorunların tümünü gidermelisin.

Motosikleti
    MT 07
    düzelteceğim fakat yavaş yavaş corona malüm maddi sıkıntılar var biraz muayneyi atlatabilirsem ilk işim amasör ardından gidon ardından lastik

xenon far motor da geçiyor mu bunun hakkında bir bilgin var mı ? onu da mı değiştirmeliyim ve lastik deki çivi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ben olsam ilkokulu bile geçirtmezdim.
    Bilinmez, Osm@n ve gurcanozturk bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hocam sizde de enteresan bir cesaret varmış, altınızda tecrübesiz kullanıcının ellerinde canavara dönüşen bir motor var ve gidonunuz yamuk,amortisörünüz eğri, lastiğiniz patlak..Muayene konusunu bilemem ama en kısa sürede motorunuz toparlamanız dileğiyle.

Motosikleti
    MT 07
    amasor ve gidon surusume etki etmeyecek kadar yamuk sadece el biraktigimda ufacik bir sola kayma problemi trafikte ellerimi birakmadigim icin de problem teskil etmedi benim icin.
    10mt de bir adim adim sola kaydigini dusunun biraktigim gibi motor sola gitmiyor ben sorunlarimi soyledim siz bana sorunlarimi tekrar ediyosunuz bunlar benim zaten bildigim seyler ve en kisa surede duzeltecegimi yukari da yazdim yine de gorusleriniz icin tesekkur ederim fakat soruma cevap verebilecek birileri var mi acaba?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben 2-3 hafta önce motoru muayeneye soktum. Gidon tam dönüyor mu dönmüyor mu diye kontrol edildi. Sizin gidon az biraz yamuk da olsa , durur vaziyetteyken tam dönebiliyorsa muayenede sorun olmaz diye düşünüyorum. Amortisör kontrolü yapılmadı, sizdeki yamukluk gözün farkedemeyeceği kadar belirsizse bu da muayenede sorun çıkarmaz. Lastiklerdeki diş derinliği kontrol edildi, sizdeki çivileri görürlerse sıkıntı çıkabilir. Çivileri söküp mantar yama yaptırmanız sizin muayeneden geçmenizi sağlayabilir. Benim motoru bana kullandırdılar, gittim ve fren yaptım. Dolayısıyla motor yamuk bile gitse siz o sürüşte düz sürebiliyorsanız sıkıntıyı farketmezler. Araç üzerindeki halojen far sökülerek yerine XENON far takılmışsa bu durum mevzuat gereği teknik bir değişikliktir ve müsaade edilen tadilatlar (değişiklikler) arasında yer almamaktadır https://www.tuvturk.com.tr/images/pa...tma_Brosur.pdf Golü Xenon'dan yersiniz bence.
    mavellen bunu beğendi.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Motosiklet muayenesinde farların halojen, led veya xenon olduğuna bakılmıyor. Uzun-kısa sorunsuz yandığı sürece problem olmaz. Otomobil muayenesinde kesin kalır.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    discorddan çivi diyordun şimdi motorun saglam yeri olmadıgını söylüyorsun

Motosikleti
    MT 07
    buraya acmisken tum sorunlari dile getireyim dedim ama gercekten bi sorunu yok amasoru cok abarttiniz :D surusume etki etmeyecek derecede zaten bugun yarin halledecegim bu meseleyi

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çiviyi görmezse birşey olmaz.
    amortisördende birşey olmaz, ben bariz olarak sağa çeken yamuk motorla gectim gecen sene muayeneden

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Amaserde sikinti varse miyaneden gecmeybler
    mgora bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Amasor sorun degil Ama gidondan dolayi sorun yasanabilir. Eski scooterim muayeneyi gecememisti, "gidon son dayamasi sinirlarin disinda" gibi bir ibare vardi, serviste duzelttirip gecebilmistim. Gidon bir tarafa normal donerken diger tarafa fazla donuyordu, sanirim fazla donmesini engelleyen bir parca egilmisti.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen araba muaynesinde motoru muayneye getiren bir vatandaş vardı . Gözlemledim eskiden yapılan kara düzen muayne devam ediyordu sadece far ayarı için makine kullandılar.

Yani demem o ki geçer

Motosikleti
    MT 07
    cok tesekkurler gorus ve yardimlariniz icin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)