Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motoru yan yatırıp debriyaj kapağını açmak.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha mt-25
    yaklaşık 1000km önce motorun debriyaj balata,saç ve yağını değiştirmiştim. yayları değiştirmeyi akıl edemedim. bu aralar debriyaj kacırma sorunu yaşıyorum. yayları değiştireceğim ama yağı boşaltmadan motoru yan yatırıp debriyaj kapağı açmayı düşünüyorum.yağın birsüre bu şekilde yan durmasıyla sorun teşkil eder mi? yada pintilik yapmayıp yağı boşaltarak mı değiştirmeliyim.?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 1000km önce motorun debriyaj balata,saç ve yağını değiştirmiştim. yayları değiştirmeyi akıl edemedim. bu aralar debriyaj kacırma sorunu yaşıyorum. yayları değiştireceğim ama yağı boşaltmadan motoru yan yatırıp debriyaj kapağı açmayı düşünüyorum.yağın birsüre bu şekilde yan durmasıyla sorun teşkil eder mi? yada pintilik yapmayıp yağı boşaltarak mı değiştirmeliyim.?
    Yağı değiştir yan yatırırsan yağ üst kapaga hava filitresine gitmezmi bi kaçak olur yukarı doğru diye düşünüyorum

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Yağı boşalt geri tekrar motora koy yapacağın bu değiştirmene gerek yok
    Olcay Avşar bunu beğendi.

Motosikleti
    gv 650 (2007)
    Madem yağın yeni bi kaba al alırkende tülbent gibi bir bez parçasıyla süz işin bittiğinde tekrar o yağı koyarsın. Bir vidayı sökmeye bakar

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bezle falan suzmeye kalkmayin. Toz kir pis bulasir daha da icine. Yag filtresi var zaten motosikletin icinde surekli devir daim yapiyor. Sadece yagi bosaltacaginiz kap temiz olsun, bosalttiktan sonra da ustunu ortun, yeter.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Ne marka balata ve yay kullandınız fiyatlar nedir
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Yan yatırıp söke bilirsin sorun olmaz, ama yarım depodan fazla benzin varsa akma ihtimali yüksek, yağıda balataları 1 hafta kullan öyle değiştir, balatalar alışana kadar yağ daha çabuk kirlenir.
    Olcay Avşar bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne marka balata ve yay kullandınız fiyatlar nedir
    yamahanın orjinal parçalarını kullandım, n11 den servise göre daha ucuza geldi. bide 3 taksit olunca fazla dokunmadı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)