Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cbr 2013 ile 2014 kasa ile ilgili

Motovento
    REKLAM ALANI

selam,
    cbr2013 bir makina buldum arkadaşlar onu düşünüyorum uygun fiyata geliyor
    fakat 2014 ün kasası ve ön farı çift olduğu için daha hoşuma gidiyor
    sizin düşünceniz nedir sizce pek bir farkı varmı ? bunu çift far 2014 modeli gibi yaptırmaya kalksam ne kadar masrafı olur, hoş gözükür mü?

pek 2013-2014 yan yana resimleri de yok karşılaştıramadım net olarak

250 CC - 2013 CBR 250 'den bahsetmekteyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı heytbea2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam,
    cbr2013 bir makina buldum arkadaşlar onu düşünüyorum uygun fiyata geliyor
    fakat 2014 ün kasası ve ön farı çift olduğu için daha hoşuma gidiyor
    sizin düşünceniz nedir sizce pek bir farkı varmı ? bunu çift far 2014 modeli gibi yaptırmaya kalksam ne kadar masrafı olur, hoş gözükür mü?

pek 2013-2014 yan yana resimleri de yok karşılaştıramadım net olarak

250 CC - 2013 CBR 250 'den bahsetmekteyim.
    Aynı ikilemde çift varlı versiyonu seçmiştim. Tamemen kişisel zevk meselesiydi.
    Eğer kişisel zevkin için bir miktar farkı ödemek seni mutlu edecek ve maddi olarak aşırı zorlama yaratmayacaksa çift farlıyı seç tabi ki.

Ama tek farlı alıp, çifte çevirme konusunda ise şahsen o iş elinde patlar diye düşünüyorum. Maddi, manevi yıpratır ve ilerleyen dönemde ölü fiyatına satmana sebep verir. Tabi böyle birşey yapmak mümkünse,

Alıntı Ranay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı ikilemde çift varlı versiyonu seçmiştim. Tamemen kişisel zevk meselesiydi.
    Eğer kişisel zevkin için bir miktar farkı ödemek seni mutlu edecek ve maddi olarak aşırı zorlama yaratmayacaksa çift farlıyı seç tabi ki.

Ama tek farlı alıp, çifte çevirme konusunda ise şahsen o iş elinde patlar diye düşünüyorum. Maddi, manevi yıpratır ve ilerleyen dönemde ölü fiyatına satmana sebep verir. Tabi böyle birşey yapmak mümkünse,
    benim bildiğim kadarıyla 2013 250CC CBR'da çift far yok, 2014 modelinde var. Benim bulduğum motorun fiyatı uygun olduğu için 2013 alacağım o garantileşti yani.

Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı heytbea2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bildiğim kadarıyla 2013 250CC CBR'da çift far yok, 2014 modelinde var. Benim bulduğum motorun fiyatı uygun olduğu için 2013 alacağım o garantileşti yani.
    evet doğru biliyorsun 2013 modelde tek far dönemi kapanmıştı ve 2014 modeller ile çift var serüveni başlamıştı.
    Seçimin hayırlı olsun o halde.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    farkı şöyle diyeyim,ben tek farlıya oturunca cbr 125e oturmuşum gibi hissediyorum.çift farlı daha kaslı duruyor

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    farkı şöyle diyeyim,ben tek farlıya oturunca cbr 125e oturmuşum gibi hissediyorum.çift farlı daha kaslı duruyor
    Hocam bende 2012 var, çift farlıyı çok gördüm, yan yana park ettik far harici bir fark göremedim.
    Far harici nasıl bir fark var? Gerçekten merak ediyorum.

Tek far alıp çift far yapmaktansa 2-3 neyse üzeri vermek lazım derim, astarı yüzünü geçer + uyacak mı bende bilmiyorum.

Hayırlı olsun şimdiden.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bende tek farli olan kasayi beğeniyorum,gorsel beklentiler değişkendir.

Esasinda,farlarin gidonla beraber döneni bana tam hitap ediyor orasi ayri mevzu.

Hee mekanik,iyileştirme vb.eklentiler yok ise her kasasi makbuldur.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bende 2012 var, çift farlıyı çok gördüm, yan yana park ettik far harici bir fark göremedim.
    Far harici nasıl bir fark var? Gerçekten merak ediyorum.

Tek far alıp çift far yapmaktansa 2-3 neyse üzeri vermek lazım derim, astarı yüzünü geçer + uyacak mı bende bilmiyorum.

Hayırlı olsun şimdiden.
    hocam oturduğunuzda ön kısım daha geniş ve arka kuyruk karenajları daha kaslı duruyor.ayrıca eski kasada ön cam sallanıyor ses çıkarıyor ama eni kasada öyle bir durum yok. ben ikisini de kullandığımda başka bir fark görememiştim,tabi yaşından dolayı daha çok titriyordu o ayrı bir konu

onuriskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF - 150 Nk

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tıpa tıp aynılar çünkü :D

Bence çift farlı olanı tercih edin.
    Taklitler Aslını Yüceltir!

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Kardeşim 2012 tek farlı kasa sahibiydim sattım 2014 çift farlı kasa aldım. Sadece görünüşle iş bitmiyor. Cift farlı kasa oturuş pozisyonu olarak biraz daha rahat. Ayrıca yeni kasada oksijen sensörü var dolayısı ile yumuşak tepki ve ivmelenme var. Eski kasada 170 i yenide 180 i gördüm. Ayrica motor daha kalıplı.vs vs daha birçok faktör var. Bütçen yetiyorsa yeni kasa almanı tavsiye ederim.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamamen aynı değiller. Yanyana park ettiğimde görebilmiştim ben de. 2014 kasada yan grenajlar bariz bir şekilde daha dışta. Büyük motosiklet görüntüsü vermek için yapılmış sanırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)