Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağ damlaları??

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese hayırlı akşamlar.
    Geçen hafta sıfır motor aldım şuan 300km de ve garajda sabah farkettim ki 2 3 damla yerde yağ damlaları var. Motorun altına yattığımda resimde gösterdiğim yerlerde yağ sızıntıları vardı. Motor blogunun solunda var sağında hiç bişey yok.Acaba sol tarafta ön dişliden gelen zincir yağı mı yoksa bir problem mi var? Bu arada motor yağında bi eksiklik yok hatta iki çizgi arasında değil full görünüyor. Servisteki arkadaşa fotografları attım gelin hemen bakalım deyince iyice endişelendim açıkçası. Ne olmus olabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Saplamalar iyi sikilmamis gibi.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Zincirin fazla yağıdır o.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincirin fazla yağıdır o.
    Zincir yağı tek bir yere atmaz. Bence zincir yağı olsa blok komple yağ içinde olurdu. Vites milinin keçesinden kaçırıyor olabilir. Serviste basit bir iş. Zaman kaybetmeden gidip baktırmak lazım. Yağ işi şakaya gelmez.

Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir yağı tek bir yere atmaz. Bence zincir yağı olsa blok komple yağ içinde olurdu. Vites milinin keçesinden kaçırıyor olabilir. Serviste basit bir iş. Zaman kaybetmeden gidip baktırmak lazım. Yağ işi şakaya gelmez.
    Umarım basit bir işlemdir�� can sıktı açıkçası ilk motor ve daha sıfır. O zaman fabrikasyon kaynaklı bir eksiklik sanırım. Kullanıcı hatası demesinler bana

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ilk şüphelenilecek yer zincirdir, zinciriniiz ve yağlı kısımları temizleyip gözlemleyin. Eğer sızıntılar devam ediyorsa statör kapağından sızıyor demektir.

Öncelikle statör kapağı üzerindeki 8mm civataları lokma anahtarınız varsa tatlıca sıkın. (sakın fazla sıkmayın, çok kolay yalama olur.) sızıntı yine devam ederse kapak contasının değişmesi gerekiyor.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk şüphelenilecek yer zincirdir, zinciriniiz ve yağlı kısımları temizleyip gözlemleyin. Eğer sızıntılar devam ediyorsa statör kapağından sızıyor demektir.

Öncelikle statör kapağı üzerindeki 8mm civataları lokma anahtarınız varsa tatlıca sıkın. (sakın fazla sıkmayın, çok kolay yalama olur.) sızıntı yine devam ederse kapak contasının değişmesi gerekiyor.
    Ben bir derine daha gideyim, eğer ki kapak contası değişmiş ve hala kaçırıyorsa sıkıntı krank kecesinde o değişecek. Eger dediğin gibi motoru sıfır aldıysan garantiden degistirirler. Benim başıma geldiğinden biliyorum, serviste degistirdiler hepsini ücretsiz

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı carpediem55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım basit bir işlemdir�� can sıktı açıkçası ilk motor ve daha sıfır. O zaman fabrikasyon kaynaklı bir eksiklik sanırım. Kullanıcı hatası demesinler bana
    Bu duruma(bloktan yağ kaçırıyorsa eğer) kullanıcı hatası diyecek firma yoktur. Varsa paylaşırsın burada rezil ederler. Yeni motosiklet alacak kişi bu forumdan araştırma yapıp motor alıyor. Firmalarda bunun bilincinde. Bu açıdan forumdaki paylaşımları çok olumlu buluyorum.

Servisten geliyorum bakır contası takılmamış dendi. En son bakımı nerde yaptırdın dedi usta, motor sıfır dedim. Fabrikadan takılmadan çıkmış dedi. Böyle bir şey olma ihtimali var mı? Bana cok garip geldi bu iş ya. Başka servisi aradım oda ayni şekilde fabrikadan eksik parçayla çıkmış olabileceğini belirtti.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı carpediem55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisten geliyorum bakır contası takılmamış dendi.
    En son bakımı nerde yaptırdın dedi usta, motor sıfır dedim. Fabrikadan takılmadan çıkmış dedi. Böyle bir şey olma ihtimali var mı? Bana cok garip geldi bu iş ya. Başka servisi aradım oda ayni şekilde fabrikadan eksik parçayla çıkmış olabileceğini belirtti.
    Bakır conta dediğin yağ tapasınınsa mümkün.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Vay a..k iyiki tapayı takmışlar.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Hadi yağ tapası aşağıda onu anladık da, yan kapaklardaki yağlar neymiş?

Bakalım istanbuldaki en iyi benelli servisine valemoto dediler oraya gidecem birde onlar bakacak orada yaptiracam sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay a..k iyiki tapayı takmışlar.
    Gerçekten çok garip. o bari takılmış

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

Bakır conta dediği bu şekilde birşey sanırım

Motosikleti
    pulsar ns200
    Motor bn251 mi hocam oysa memnun musunuz düşünüyorum da motoru almayi

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    CBF 150 Yağ Tapa Pulu ;

Alıntı mkolia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor bn251 mi hocam oysa memnun musunuz düşünüyorum da motoru almayi
    bn125 bendeki. bu olay olana kadar çok memnundum��

Konuyu görünce geçte olsa yazayım dedim. Sorun tamamıyla fabrika çıkış gelen zincir yağının fazlasini atmasıyla alakaliymis temizlendi yağlandi tekrar kullanımda hiç birsey yok. Çok şükür sıkıntısız biniyorum.
    HRider bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Yorumu sildim konu üzerinden aylar geçmiş :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)