Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bütçe 12.000 - Konforlu Hızlı ve Az Yakan Uzun Yol Motoru Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    sym çöptür inazuma da ondan aşağı kalır yani yok üstün bir teknoloji hiçbir özellik yok düz kereste

ama mt 25 abese var kuvvet var nispeten yakışıklı ve yakıt kaç yaktı görebiliyorsun

gelip burada hesap kitap anlatmıyorsun işte bir diş düştü felan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym çöptür inazuma da ondan aşağı kalır yani yok üstün bir teknoloji hiçbir özellik yok düz kereste

ama mt 25 abese var kuvvet var nispeten yakışıklı ve yakıt kaç yaktı görebiliyorsun

...sıktı...
    blueway2, ufoz, Thesinner83 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    ...

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    Biraz araştırdım da aslında skuter de olumlu geldi gözüme. 2015 bir xmax var. 13.500 yazmışlar. 39 binde. Yarın bakacağım bakalım. Uzun yol dendi mi skuter daha avantajlı değil midir?

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Süleymantnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz araştırdım da aslında skuter de olumlu geldi gözüme. 2015 bir xmax var. 13.500 yazmışlar. 39 binde. Yarın bakacağım bakalım. Uzun yol dendi mi skuter daha avantajlı değil midir?
    Scooter, bagaj hacmiyle ve konforlu selesiyle (genelleme yapıyorum) yeterli motor gücüne sahipse(mümkünse +250cc) uzun yolda da iyidir. Yine de esas kullanım amacının kısa mesafeler ve şehir içi kullanım olduğunu göz önünde bulundurmakta yarar var. İlk scooter tasarlanırken dahi bu kıstaslara ek olarak ucuzluk(günümüzde bundan vaz geçileli çok oldu) ve yakıt ekonomisi ile basit kullanımı da göz önüne alınmıştı.

Günümüzde yine bu amaçların çoğuna uyuyor. Ancak kısa amortisör kursu bozuk yol ve virajlarda riski arttırırken genellikle tercih edilen küçük tekerlek ölçüleri ise bu eksiğini arttırıyor.

Yine de scooter(her ne kadar oturuş pozisyonu ve depoyu kavrayamamak nedenleri ile sevmesem de) bagaj hacmi, kullanım kolaylığı, basitliği, sağlamlığı, sürücü ve artçı konforu ile mevcuttaki yerinden fazlasını hak ediyor. Uzun yol için tercih edilebilir, ama ben tercih etmezdim. Scooter yerine tercihim commuter veya cruser hatta başlangıç seviyesi SS motosikletler olurdu. İlk motosikletim bir maxi scooter olduğu halde oturuş pozisyonu nedeniyle bana asla güven vermemiştir.
    levend84 ve ufoz bunu beğendiler.
    ...

Motosikleti
    Aklımda ne avantaj ve dezavantaj varsa yazmışsın hocam. Ben de ilk skuter kullandım. Çok rahat evet. Ama o rahatlığın bir sonucu var ki motora hakimiyet düşük. Bacağının arasında olması kadar güven kesinlikle vermiyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    hayda xmax kullandığın cbf 150 paketçi motorundan 100 kat daha dik gidiyordur, emin olabilirsin beton raziye gibi motor

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......

Bayramda sarimsaklida güneşi fazla yediğin belli..

O çöp dediğin motorlarin,gidişi,dengesi,kontrasi altindaki motordan daha iyi..emin olabilirsin,

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

hayda xmax kullandığın cbf 150 paketçi motorundan 100 kat daha dik gidiyordur, emin olabilirsin beton raziye gibi motor
    Ulen ne iks maksmiş arkadaş yahu..

1 sene bindim,abartmaya gerek yok..tabure kivaminda...

Arada vitesli makinalara binde,gerçek motosiklet kullandim diye caka satarsin..
    blueway2 ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Şu anda aktif kullandığım motosikletlerin 4 adedi bana ait. Malesef CBF150' yi elden çıkarttım, yoksa onu zevkle kullanmaya devam ederdim. En sık kullandığım ise MSX125. Belki keyfime yine bir CBF150 alırım, keyif benim zevk benim.

Kullandığın XMax' in değil, onun üzerinde nasıl gittiğin önemli. Anlaşılan sen hep "dik" gidiyorsun. Böyle giderse sonunda o belin kırılıverir. Kendine dikkat et diyeyim.

Paketçiler akıllı adam, en az arıza yapan, parçası bol ve ucuz katıra biniyorlar. Narin motosiklet onlara gelmez, yoksa gider KTM 200 alırlardı.
    blueway2 bunu beğendi.
    ...

Motosikleti
    Çok güzel ya skuter kullananlar motor kullandım demesin :D vites atmanın tadı nerdee

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayramda sarimsaklida güneşi fazla yediğin belli..

Ulen ne iks maksmiş arkadaş yahu..

1 sene bindim,abartmaya gerek yok..tabure kivaminda...

Arada vitesli makinalara binde,gerçek motosiklet kullandim diye caka satarsin..
    Puhahahaha
    Bak bu gece vakti iyi gitti
    Balkonun altından geçenler durup bu adam neye gülüyor diyorlar
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax dedinmi scooter demeyeceksin diger scooterler ve xmax demen gerekiyor,

ne yaptın ne taburesi taht demen gerekiyor ölüsü dirisi para ediyor.
    konuya gelirsek zangır zangır titreyecek o motor titreşim neymiş japon malına binince öğrendim pcx de gözümde 40 para etmiyorda alet titremiyor parçası bol ve muadili var....

xmax ölüsü dirisi para ediyor çeyrek altın gibi

kymco yu satan bayi bana kymco çeyrek altın gibidir hep değerlenir demişti çöp motor çöp titreşim çöp işte...

sıfır kymco alacağıma 2. el xmax alsam hiç zarar etmezdim gitti emeklerim paracıklarım...

bence hali hazırdaki motoruu koru en kötü çift silindir birşey al mt 25 gibi veya cf moto 250 gibi 2 tane silindir titreşim yapmaz tek silindir beşik gibi sallanır

demek istediğim biraz paracıkları biriktir öyle al güzel birşey al, attığın taş ürküttüğün kuşa değsin

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F

konuya gelirsek zangır zangır titreyecek o motor titreşim neymiş japon malına binince öğrendim pcx de gözümde 40 para etmiyorda alet titremiyor parçası bol ve muadili var....

kymco yu satan bayi bana kymco çeyrek altın gibidir hep değerlenir demişti çöp motor çöp titreşim çöp işte...

sıfır kymco alacağıma 2. el xmax alsam hiç zarar etmezdim gitti emeklerim paracıklarım...

bence hali hazırdaki motoruu koru en kötü çift silindir birşey al mt 25 gibi veya cf moto 250 gibi 2 tane silindir titreşim yapmaz tek silindir beşik gibi sallanır

demek istediğim biraz paracıkları biriktir öyle al güzel birşey al, attığın taş ürküttüğün kuşa değsin
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......

Salih gardaş,

Suzuki isminde bir uretici var bilirmisin?

He işte,

14`` jant ebatinda,pcx in yari fiyatina,xmax in 3/1 fiyatina olan,

110cc lik suzuki adress scooter,işte o motor senin kullandigin motorlardan kat kat daha rahat ve ergonomiktir.abs sistemi yoktur.

Ama şimdi bilmezsin,işine gelmez..
    istanbu_gezg bunu beğendi.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    12.000TL'Ye Konforlu Hızlı ve Az Yakan Uzun Yol Motoru yok malesef :D

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    inazuma no abs no güven kekolar için bir tercih sebebi olur

ns200 de çok titrer bence biraz "büzüğü" sıkıp da mt 25 alırsan çöp motor almamış olursun mt hertürlü daha iyidir
    Demek ki ben yıllardır motora güvensiz biliyormuşum. inazuma gibi bir motoru sırf abs si yok diye gömen bir insanı ilk defa görüyorum. ABS herkes için çok güzel bir işlevdir, ancak ABS şart değil. birazcık daha mantıklı yorum yapınız.
    blueway2 bunu beğendi.

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    yokmuş gibi yapın belki gider.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek ki ben yıllardır motora güvensiz biliyormuşum. inazuma gibi bir motoru sırf abs si yok diye gömen bir insanı ilk defa görüyorum. ABS herkes için çok güzel bir işlevdir, ancak ABS şart değil. birazcık daha mantıklı yorum yapınız.
    mantııkmı puhahahah bu forumnda ayakları ile abs yapan arkadaşlar var puhahaha

hemen aldığın f sekiyüz bemewe yi servise götürüp " sizi keko almanlar abs olmazsa birşey olmaz az mantıklı olun" diye esip gürleyip geliyorsun

artık alman mühendisler sana lokma mı atar cır cır seti mi atar bilmem

abs şart değil ha düşünerekmı yazdın? şart değilse neden euro4 normlarında 125 üstü bütün motorlarda zorunlu ? sen biliyon alman bilmiyor hemi

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    mantııkmı puhahahah bu forumnda ayakları ile abs yapan arkadaşlar var puhahaha

hemen aldığın f sekiyüz bemewe yi servise götürüp " sizi keko almanlar abs olmazsa birşey olmaz az mantıklı olun" diye esip gürleyip geliyorsun

artık alman mühendisler sana lokma mı atar cır cır seti mi atar bilmem

abs şart değil ha düşünerekmı yazdın? şart değilse neden euro4 normlarında 125 üstü bütün motorlarda zorunlu ? sen biliyon alman bilmiyor hemi
    biri şu ergeni banlasın.
    konuşma tarza usluba bakar mısın. ben işim gereği abs siz r1250 gs sürüyorum 3 yıldır, sen motora binemiyorsan bu senin sorunun. abs var diye çok da güvenme kendine, ne zaman ne olacağı hiç belli olmaz. senin o ölü dediğin inazumanın konforu senin moturunun verdiği haz ve yol tutuşundan kat ve kat fazla. euro4 lerde zorunlu olması, abs siz motor olmayacağı anlamına gelmiyor. ben zaten abs güzel şeydir diye belirttim, dandik bir abs sistemine bile güvenecek kadar aciz birisin anlaşılan, pulsarlarda abs patlayan bozulan bir çok insan gördük. abs ninde kalitesi vardır. bunları bilinçli olarak konuş.

ayrıca moderatörler nerede ?
    blueway2 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biri şu ergeni banlasın.
    konuşma tarza usluba bakar mısın. ben işim gereği abs siz r1250 gs sürüyorum 3 yıldır, sen motora binemiyorsan bu senin sorunun. abs var diye çok da güvenme kendine, ne zaman ne olacağı hiç belli olmaz. senin o ölü dediğin inazumanın konforu senin moturunun verdiği haz ve yol tutuşundan kat ve kat fazla. euro4 lerde zorunlu olması, abs siz motor olmayacağı anlamına gelmiyor. ben zaten abs güzel şeydir diye belirttim, dandik bir abs sistemine bile güvenecek kadar aciz birisin anlaşılan, pulsarlarda abs patlayan bozulan bir çok insan gördük. abs ninde kalitesi vardır. bunları bilinçli olarak konuş.

ayrıca moderatörler nerede ?
    moderatör ne yapacak anlamıyorum sizi kendi kendine birşeyler yazıyorsun sen otoritemisin ? sen motorsiklet uzmanımısın senin işini sormadım ki sana?

nedense forumdaki herkes herşeyin uzmanı... adam ben motor uzmanıyım diyor moderatör nerede diyor

ayakları ile abs yapan vatandaştan hiçbir farkın yok ha pardon bmw motorun var abs siz sen herkesten üstünsün biz kimiz ki ağam

affeyle ağam

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    moderatör ne yapacak anlamıyorum sizi kendi kendine birşeyler yazıyorsun sen otoritemisin ? sen motorsiklet uzmanımısın senin işini sormadım ki sana?

nedense forumdaki herkes herşeyin uzmanı... adam ben motor uzmanıyım diyor moderatör nerede diyor

ayakları ile abs yapan vatandaştan hiçbir farkın yok ha pardon bmw motorun var abs siz sen herkesten üstünsün biz kimiz ki ağam

affeyle ağam
    akli dengesi kıt adam. benim motorumda abs var, iş için kullandığım ve günün 12-15 saati sürdüğüm motorda abs yok. gitmiş bir tane xmax almış kendisini diğer motorlardan üstün görüyor. la bu schoteer sürücüleri niye böyle? çok acayipler ya, oturup yağ değiştirmesini bilmezler ama gelmişler acayip acayip konuşuyorlar. adama a diyorum herif z anlıyor )))
    blueway2 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)