Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosikletine Lastik Alacaklara Tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Dediğim gibi. Bu bilgi değil sadece mantık yürüttüm. Pirelli gibi bir markanın, özellikle kendini kanıtlamış bir lastik modelinde böyle bir hata(Kalite anlamında) yapacağını sanmam. O yüzden bence kauçuk oranları bilinçli olarak farklı yapılmış olabilir.

Dipnot : Almanya ya da brezilya üretimi Rosso 2'yi test etmedim. Belkide bir fark yoktur ikisinin arasında. Bahsedilen kalite farkı psikolojikte olabilir. O yüzden aynı motora Brazilya ve Alman üretimini takıp test etmek lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pirelli üretiyorsa iki lastiğide Rosso2 rosso2 dir.Fark teknik anlamda yoktur.Nereden ulaştınız bu bilgiye.Çünkü bazı ölçüler sadece Brezilya üretiminde var.O ölçüde Alman üretimi yok.

Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğim gibi. Bu bilgi değil sadece mantık yürüttüm. Pirelli gibi bir markanın, özellikle kendini kanıtlamış bir lastik modelinde böyle bir hata(Kalite anlamında) yapacağını sanmam. O yüzden bence kauçuk oranları bilinçli olarak farklı yapılmış olabilir.

Dipnot : Almanya ya da brezilya üretimi Rosso 2'yi test etmedim. Belkide bir fark yoktur ikisinin arasında. Bahsedilen kalite farkı psikolojikte olabilir. O yüzden aynı motora Brazilya ve Alman üretimini takıp test etmek lazım.
    Barkın abinin lastik doyası videosu var. orada iki lastiğin birbirinden tamamen farklı yapıda olduğundan bahsediyorlardı. Tek ortak noktası isimleri.

https://youtu.be/WVRvtqqsIms?t=1251

20:50'den sonrasını izleyebilirsiniz.

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Pirelli üretiyorsa iki lastiğide Rosso2 rosso2 dir.Fark teknik anlamda yoktur.Nereden ulaştınız bu bilgiye.Çünkü bazı ölçüler sadece Brezilya üretiminde var.O ölçüde Alman üretimi yok.
    Yurt dışından,türkiyedeki lastik satıcıları ve distiribütörlerinden araştırarak bu sonuca vardım.Alman üretimi SS lastikler gibi bombesi varken,Brezilya üretim daha çok touring gibi düz bi lastik tel benzer yanları isimleri ve desenleri o yüzden.ALIRKEN DİKKAT EDİN ARAŞTIRMADAN ALMAYIN!!!

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    İşte o farklı formları ölçü değiştiriyor.Ben 10bin km brezilya üretimi olanı kullandım.Lastiğin bittiği yerde peg sürtüyor zaten daha fazlası lastikte olsa motorda yok.
    Orada tercih etme gibi bir durum yok.160 ebat olsun ucuz olsun diye brezilya üretimi istesende yok.O ölçü sadece alman üretiminde var.

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    İşte o farklı formları ölçü değiştiriyor.Ben 10bin km brezilya üretimi olanı kullandım.Lastiğin bittiği yerde peg sürtüyor zaten daha fazlası lastikte olsa motorda yok.
    Orada tercih etme gibi bir durum yok.160 ebat olsun ucuz olsun diye brezilya üretimi istesende yok.O ölçü sadece alman üretiminde var.
    Yanlış biliyorsun 140-70-17 brezilya üretimde var alman üretimde.Lastiğin ne kaç km gitti tamamen senin kullanımınla alakalı.Evettt şimdi MOTOLASTİK konusunda yorum yapanların neredeyse tamamı iyi düşünceleri belirtmiş,bu elde arkadaşlar.Lastik alacak kişiler değerlendirsin.Lastikdeposu konusunda varmı bilgisi olan.Semtlerdeki lastikcilerde bildiğiniz iyi ustaları yazın burada arkadaşlar,birbirimizi bilgilendirelim.

Çevirme ve baskı için zaten tabancanın ayarı var istersek motorsiklet söküyor istersek tır biz bazen dışarıya büyük kamyonlar için gidiyoruz mesela ayarı yükseltiyorlar yani bu arada havalısı 3.500 e almışlar 3 sene önce öteki arızalanında elektrikli ise 2013 de 4.000 e

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    oyu binaliye verin , köprüler beleş , 10gb internet , yakında motorlara bedava michelın rs takacak

ulan bu 10 gb hangi garibanların cebinden çıkacak acaba :D hadi hgs yi taşıtlara iteledi diyelim nereden soyup nereye koyacaklar ,,

lastik sektörü motorda ölmüş arkadaşlar , özellikle dikkat edin 15 temmuzdan kalma çoğu lastik , stok yapmıyorlar :S lastik almak çok zor istanbulda,,,,

AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı ozansntrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oyu binaliye verin , köprüler beleş , 10gb internet , yakında motorlara bedava michelın rs takacak

ulan bu 10 gb hangi garibanların cebinden çıkacak acaba :D hadi hgs yi taşıtlara iteledi diyelim nereden soyup nereye koyacaklar ,,

lastik sektörü motorda ölmüş arkadaşlar , özellikle dikkat edin 15 temmuzdan kalma çoğu lastik , stok yapmıyorlar :S lastik almak çok zor istanbulda,,,,
    Konuyla alakası nedir bu mesajın hiç anlamış değilim..

Zamanında bu brezilya alman konusunu merak edip pirelliye email atıp sormuştum bir fark varmı diye.

Cevap

Sonuç olarak bir fark yokmuş.

Jagdkommando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RC 390 20'
    Ben de ff 250’im için lastik arıyorum, 110-90-16 / 130-90-15 ebatlarında önerebileceğiniz lastik var mı ?
    Neresini büyük veya küçük almamda sakınca olmaz ?
    Bir de Mailin sonunda “pirelli metzeler moto uk” yazmış ikisi aynı şirkete mi ait demek oluyor bu ?

Evet ikiside aynı 2004 itibariyle pirelli metzelerı bünyesine katmıştı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)