Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Orta sınıf motosiklet almak, kafa karışıklığı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi 100'le gidiyorum dün zevkten 4 köşeyim. 160'a çıkıyorum gene öyle. Çok deli hoşuma gidiyor. Lakin o ön tarafa ufak ama o kötü görüntüyü iptal edecek bir cam lazım. Birde yaşım gelmiş 32'ye ama bir tane egzoz takmam lazım. İçimde çok kaldı. Egzozlu motorum olsun die lakin ne yapacağımı şaşırdım. Egzoz işini nasıl hallederiz?
    Bende MT-07' lerin birinde orjinal Yoshimura egzoz susturucusu var(dı), söktürüp orjinal katalizörlü susturucuya geri döndüm. BAR BAR BAR BAR BAR BAAAAARRRR BAR BAR BAR BAR BAR... (rölanti sesi). Hazır sökmüşken tamamen söküp dağıtıp iç izalatörünü(bildiğin cam elyafı) değiştirecektim, öyle kaldı. İstersen verebilirim, ama mahallelinin küfürü sana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı UzunYolAdami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    v-strom gercekten uzun motor.
    uzun yolda artcili ve yuklu olarak digerlerine göre daha rahat edecegi kesin gibi ama merak ettigim 2 sey var
    1- frenler herkesin malumu. bunlari duzeltme sansi var mi?
    baska diskler, balatalar, brembo vs...
    2- yeni versiyonda duzeltilmis demissin. hangi yildan itibaren ve buna dair kaynak var mi?
    Vstrom'un frenleri abartıldığı derece kötü değildir. Sadece ilk ısırma hissi düşük o kadar. Yoksa gayet kendini durduruyor. Üst fren merkezi değişir ise hissiyat arta bilir.

Bütçe uygunsa cbf600 daha çok mutlu eder.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende MT-07' lerin birinde orjinal Yoshimura egzoz susturucusu var(dı), söktürüp orjinal katalizörlü susturucuya geri döndüm. BAR BAR BAR BAR BAR BAAAAARRRR BAR BAR BAR BAR BAR... (rölanti sesi). Hazır sökmüşken tamamen söküp dağıtıp iç izalatörünü(bildiğin cam elyafı) değiştirecektim, öyle kaldı. İstersen verebilirim, ama mahallelinin küfürü sana
    Bizim çılgın almazsa boştaysa talibim hocam

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun arkasındakiler düşünsün Bence en giyi zel sesi zaten yoshimura veriyor. Talibim walla

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda nc ile kapışırken kalkışta beni aldıktan sonra 90 km küsür hıza kadar geçemediğim bir motor. onu öyle gördükten sonra nc lere söz söylemiyorum.
    otomatik lerde tasarruf modunda bişey diyemem ama sprot modunda fena döktürüyor asfaltta.
    kapışırken bende hypermotard 796 vardı
    Debriyaj kullansaydınız başlangıçta da geçerdiniz. Kuru debriyaj yok değil mi o modelde?
    mavzer-i bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki kle 650
    Yahya öncelikle merhaba ben versys 650 kullanıcısıyım 2010 model orta kasası bendeki motoru artcılıda kullandım tekde kullandım artılarından ve eksilerinden bahsedeyim kısacası.Oturuş pozisyonu iyi boyum 185 boyu daha ufak olanlar içinde aynı boy seçmiyor ve rahat,artçı pozisyonu ve oturuşuda iyi uzun yolda fazla yormuyor tabi kişiden kişiye kondisyon durumuna göre değişir bu durumlar.Motor blogu paralel çift silindir 13bin devir saat göstergeli 10.5 binde kesiciye giriyor 71 beygir gücünde ,dengeli,keyifli bir motor parçaları pahalı benzin tamamiyle senin gaza hükmetmenle alakalı alakalı diyorum çünkü inanılmaz gaz tepkisi var birçok motoru kendi içinde barındırıyor.Motor 5bin devirden sonra kendini racing zannediyor tabi ona göre de benzin içiyor.Başıma gelen sorunda ısınma sorunu ,kışın malum fazla sorun olmadı ama yazın özellikle agresif kullanımda antifriz'i kaynatmayı başardım buda sürekli yüksek devir gitmemden kaynaklandı malum nekadar gaz okadar benzin ve bi okadar blog içinde (bigbang)den kaynaklanıyor . Benim kullanıcı yorumum bu nacizane. Ha bide aklıma gelmişken motor biraz kısa ve ağırlık öntarafa meyilli arka tarafa güç güzel geliyor fakat artçı yoksa yada çanta ağırlık vs virajlarda aman temkinli ve iyi lastikli günler dilerim umarım bilgilerim faydalı olmuştur.İyi günler ve iyi arayışlar.
    YAHYaONUR bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun arkasındakiler düşünsün Bence en giyi zel sesi zaten yoshimura veriyor. Talibim walla
    Ok, müsait zamanda uğrarsan verebilirim. Detaylar için mesaj

Sen almazsan hali hazırda taliplisi de var

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bugün Ferik egzos'a gittim Savaş Usta ile tanıştım, Tracer 700 ve MT 07 için katalizör (tekrar takılabilir şekilde) iptal edilip (orijinal manifold / headers motorda kalıyor) salyangoz yapılıyor. El üretimi olduğu için nasıl olacağına orada konuşup karar veriyorsunuz. Muayene zamanı geldiğinde eski katalizör egzos takılıyor ve muayeneden sonra tekrar özel yapım egzos takılıyor. (İki kere uğrayacaksınız muayene zamanı yani...)

Uygun günde sabahtan bıraktığınızda akşama motoru alabiliyormuşsunuz.

Fiyatlar malzemeye bağlı değişiyor, normal ürün 2.300TL, full karbon olursa +500. (Kısmî karbon olursa artık ona göre...)

Muayene öncesi sökme takma için 150TL civar bir işçilik gerekiyor. (Sökme + takma mı yoksa her adım için ayrı ayrı sormayı akıl edemedim, herhalde her işlem için ayrı alınıyordur...)

Ses çok yüksek gelirse bir db killer eklenebilir dedi. (Normalde böyle bir istekte bulunan olmuyormuş.)

Yakıt kontrol sistemi gerekmez dedi, salyangozla alt devirlerin ölmesini engelliyorlarmış ama sahsen bu konuya çok bilimsel yaklaşıldığını düşünmüyorum. Ayrıca bir yakıt kontrol sistemi uygulaması düşünüyorlarmış ilerisi için.

Durum böyle...
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Yalnız güzel paralar var bu işte. Ciddi ciddi bakıyorum, cezalar artsa da kimse kendini geriye çekmiyor. Bugün bir tane C180 AMG saolsun aklımı başımdan aldı. Bu arada Fiat Ducato servisin içindeyken aklımı başımdan aldı o derece. Ne makaslar attı, ne milletin üstüne kırdı. Resmen koca minibüsün içinde donup kaldım. Sonra onun gazı ile 2-3 tane araba daha şımardı tam keşmekeş. Bilemiyorum ama İstanbul içinde motor kullanmaktan iyice çekinmeye başladım. Şu okullar kapansa da herkes tatile, köyüne vs gitse...

YAMAHA XJ6 Dört silindirli. Şehir içinde dahi kullanımı rahattır. Alan pişman olmaz.

Motosikleti
    MT-07
    Walla ne alırsan al zevk alacağın birşey al. Bak direndim dün motoru kullanmayacağım die. Şimdi işe motorla gideceğim. Kendime engel olamıyorum.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Mt07 kaliteli bir egzos ile çok güzel homurdanan bir makina hatta sınıfının en iyi sesini veriyor diyebiliriz ama lütfen iki mahalle öteden sesi duyulan çakma replika egzoslardan takmayın piyasadaki mt07 kullanan apaçi ruhlu diğer arkadaşların yaptığı gibi. 15 sene önce en çok ses çıkaran egzos daha iyidir gibi saçma ve yanlış bir mantığım vardı ve etrafımdaki abiler, büyükler bunun çok saçma ve gereksiz bir ego tatmini olduğunu ayrıca diğer insanlara da saygısızlık olduğunu söylerlerdi bana o zamanlar anlamsız gelirdi bu yorumlar ve bunlardan bazıları da ralli ve prof motosiklet yarışçısı arkadaşlardı..Kesinlikle haklılarmış. Bu arada sizin için yazmadım ego tatmini kısmını yanlış anlaşılma olmasın. Genele konuşuyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kardeşim de takmış bu egzos işine; "beni duysunlar farketsinler istiyorum" diyor. Ben de "bırak egzosu çakarlı sis farı tak o zaman; görsel uyarı işitsel olandan daha etkilidir" diyorum. Bilemedim, ben bu amaçla hiç düşünmedim egzosu, sadece daha tok ve boğuk bir ses duymak hoşuma gider diye taktırırdım - adamlar beni duysun diye değil yani. Hiç öyle bir ihtiyacım olmadı; trafiğe uygun şekilde ve hep en önceliksiz araç benmişim gibi kullandığım içindir...

Motosikleti
    MT-07
    Bendekide öyle barbarbar bağıran birşey olsun istemiyorum. Lakin gazı şöyle hafif açtığımda da bir ben geliyorum desin. Birde patırdama sesi yakalarsam tadından yenmez. Bugün katalizöre bakıyordum iş yerinin otoparkında. Gözümde kesilecek yeri de oluşturdum zaten

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj kullansaydınız başlangıçta da geçerdiniz. Kuru debriyaj yok değil mi o modelde?
    ducati kuru debriyajdı.
    en iyi yaptığım kalkışla, kalkışta alamadım.
    diğer türlü kalkışta ön kaldırıyorum.
    since 1987

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Hypermotard 0-100 3,7-4,1 diyor, NC'den 1,5-2 sn iyi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    2018 nc ler performans olarak daha iyi diye biliyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Doğrudur, devir aralığını eskiye göre bayağı yukarı çektiler; en son 7500'e (veya 7750?) kadar çeviriyor diye biliyorum. (Eskiler 6250'de kesiciye giriyordu...)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Daha motoru almadan söyledim sana akrapoviç titanium & carbon yada mivv takacaksan tak yoksa boşver egzoz işini 😀 @Angrypower

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kardeşim de Mivv'e meyletti şimdi, yalnız bunların tipi kötü beya...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)