Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Inazuma'dan Honda Forza scooter'a geçmek?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkaşlar, 2 yıldır 15 bin km Inazuma kullanıyorum. ABS, bagaj,rüzgar, çamur, otomatik vites gibi sebeplerden scooter düşünmeye başladım. Inazuma'nın dengesine, amortisör rahatlığı ve titreşimsizliğine alıştıktan sonra değiştirmekte tereddüt yaşıyorum. Sizce Honda Forza'ya geçersem Inazuma'yı arar mıyım? Tabi iki motoru da tecrübe eden arkadaşlar doğru bilgi verebilirler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    scooter keyif motorudur. gerek oturuş pozisyonu gerek rüzgar bakımından. bir araçta ne aradığın önemli. scooterde sadece kalkışta biraz titreşim yaşarsın gerisi kaymak gibi. pek fark olmaz yani. ssçiler bilmez tabi.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Avantaj ve dezavantajları olacaktır.. İnazumanın amortisörleri efsane derecede rahattır honda forzaya geçtiğinizde daha önce tanışmadığınız çukurlar ve tümsekler ile tanışmış olacaksınız. Fakat diğer yandan da vites değiştirme ve debriyaj ile vedalaşacaksınız. Ayrıca ABS'nin varlığı ve motosikletin yağmur yağdığında bile alt tarafının kapalı olmasından ötürü ayaklarınızı ıslatmaması avantajları da olacak.

Bu arada muhtemelen honda forza, inazumadan daha iyi giden bir alet bunu da daha önce kullanmış biri olarak dip not olarak geçeyim. Gaz tepkisi ve akselerasyonu gayet başarılı. Ağırlık olarak da Forza 194kg ile inazumadan bir miktar daha ağır (inazuma 184kg.)
    hardal bunu beğendi.

inazuma kullanmadım ancak abs'li versiyonu (olsa) şu an bence çok ideal her açıdan. her yönden artıları var, eksileri az. diğer taraftan forza, skuter seçeneklerinin en iyilerinden. iyi bir şehiriçi-şehirdışı aracı. tamamen titreşimsiz. isteklerinizi tümüyle yerine getirir.
    hardal bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı malina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....inazuma kullanmadım ancak abs'li versiyonu (olsa) şu an bence çok ideal her açıdan.....

İnazuma ile aynı motora sahip , ondan daha konforlu vede abs li bir motor var Suzuki de ;)

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnazuma ile aynı motora sahip , ondan daha konforlu vede abs li bir motor var Suzuki de ;)
    30bin liralık da şahane bir fiyat etiketi var maalesef. O etiket "ideal"i bozuyor.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    konuyu hortlatiyorum ama bende bu ikisi arasinda kaldim.forzanin bagaj ve ruzgar korunakligi olarak avantajı var inazuma ise konforu ve gercek bir motosiklet olmasıyla öne çıkıyor

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu hortlatiyorum ama bende bu ikisi arasinda kaldim.forzanin bagaj ve ruzgar korunakligi olarak avantajı var inazuma ise konforu ve gercek bir motosiklet olmasıyla öne çıkıyor
    Çok doğru söylemişsiniz inazuma herşeyiyle gerçek bir motosiklettir,scooter motosiklet ruhu taşımayan iş görmelik bi alet bence

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)