Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gümrük kapısı geçiş muafiyeti

Motovento
    REKLAM ALANI

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...96464495/detay

Google emiye baktım pek bir şey çıkmadı , bu vatandaş düşük CC gümrük muafiyeti diye ne demek istemiş .

Bilen var mı ? Varsa bilgilendirebilir mi?
    Guven bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    İran, 250 cc üstü motosikletlere bir müddettir geçiş izni vermiyor. Onunla alakalı olabilir.
    Okan Sinan Ocan ve otopsici bunu beğendiler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İran, 250 cc üstü motosikletlere bir müddettir geçiş izni vermiyor. Onunla alakalı olabilir.
    abi İran o pisliği sadece bir kaç ülkeye yapıyor
    Guven bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-2 aydır Türkiye'ye (ve birçok ülkeye) de yapıyor artık. Turistlere taviz veriliyordu ancak artık daha sıkılaştırmışlar yasağı. Başka forumlarda/face gruplarında gümrük kapısından geri dönmek zorunda kalanları okudum geçen haftalarda.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İlla İran'a mı gidiyor millet? Irak'tan geçsin.
    otopsici bunu beğendi.

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

👍 İran bu her şey beklenir bizim bir up seviyemiz
    Guven bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-2 aydır Türkiye'ye (ve birçok ülkeye) de yapıyor artık. Turistlere taviz veriliyordu ancak artık daha sıkılaştırmışlar yasağı. Başka forumlarda/face gruplarında gümrük kapısından geri dönmek zorunda kalanları okudum geçen haftalarda.
    Üstadım ben Doğubayazıtlıyım üstelik Gürbulak ta büyüdüm
    halen Van ilinde yaşıyorum ve yıl içinde hiç değilse en az 20 kere İran'a gidiyorum
    (propaganda filmini izlediyseniz bizim köye de aynısı olmuş akrabalarımın yarısı orada halen onlar da bize geliyor)
    an itibariyle İran sadece sunni ülkeler ve onlara destek veren diğer ülkelere bu yasağı uyguluyor.
    ayrıca yasağı Türkiye sınır gümrüklerindeki tüm yabancılara uyguluyor. fakat yabancı şahıs Türkiye değil de diğer gümrüklerden girerse hiç bir sıkıntı çıkartmadan İran a alıyorlar.
    Aklınıza takılan sorunuz var ise seve seve yardımcı olurum.

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlla İran'a mı gidiyor millet? Irak'tan geçsin.
    ırak'tan tam olarak nereye geçecekler?
    maktama bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İran'ın ötesine.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Aslında İran motosiklet gezisi için çok güzel bir memleket, gezecek görecek o kadar çok yer var ki? Tebriz gibi yerlerde de kayda değer miktarda etnik Türk de var... Yazık.

halen Van ilinde yaşıyorum ve yıl içinde hiç değilse en az 20 kere İran'a gidiyorum
    (propaganda filmini izlediyseniz bizim köye de aynısı olmuş akrabalarımın yarısı orada halen onlar da bize geliyor)
    an itibariyle İran sadece sunni ülkeler ve onlara destek veren diğer ülkelere bu yasağı uyguluyor.
    ayrıca yasağı Türkiye sınır gümrüklerindeki tüm yabancılara uyguluyor. fakat yabancı şahıs Türkiye değil de diğer gümrüklerden girerse hiç bir sıkıntı çıkartmadan İran a alıyorlar.

ırak'tan tam olarak nereye geçecekler?
    o zaman İran devleti bizi sevmiyor 😊

250 CC terhanesi sadece İran da var anladığım bir de çin de var diye duydumuştum .

Motosikleti
    falcon flash 100
    250 cc üstü motosikletlere ülkeye giriş izni verilmemesinin ne gibi bir sebebi olabilir ki?

Motosikleti
    Dominar D400
    ...
    O zaman sizin verdiğiniz bilgi en doğrularından olacaktır. Zira ben sadece araştırıp okuduklarımdan, başkalarının deneyimleyip anlattıklarından edindiğim bilgilerle yazdım mesajımı. Çünkü 1-2 aydır hem forumlarda hem de face'teki gezi gruplarında oldukça sık sorulan ve halen cevabı tam olarak verilemeyen bir sorun bu. Düzeltmeniz için teşekkürler.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc üstü motosikletlere ülkeye giriş izni verilmemesinin ne gibi bir sebebi olabilir ki?
    Yine okuduğum kadarıyla bombalamalarla alakalı. Hani hızlı motorları yakalaması zor gibisinden, ne kadar doğru bilemiyorum.
    Ülkemizdeki "vatandaş uçak uçurmayı bilse de kendi uçağını alıp yerel olarak uçuramaz" gibi bir yasak bana göre. Elin amerikalı çiftçisi çiftliğini tek motorlu cessna uçaklarla ilaçlayor, gübreliyor kısa sürede, bizde drone uçurmaya izin yok neredeyse. Ha, bizde uçak uçurma izni olsa sağa sola patır patır bomba düşer orası ayrı.

Kısaca ilgili konudaki uygunluk, gelişmişlik, altyapı ve kanun/nizam olması-uygulanması ile alakalı şeylerden dolayı diye düşünüyorum.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrana motosikletimle gittiğim dönemde bunu orada tanıştığım arkadaşlara sormuştum. İranda motosikletlerin karıştığı çok fazla terör olayı olmuş. Bombalama silahlı saldırı canlı bomba vs.. Dolayısıyla uzun süredir iranda 250 cc değil hızlı giden her araç yasak durumda. Sadece üst düzey yöneticiler ve devletten özel izin alabilen çok varlıklı iş adamlar vs kullanabildiği araçlar.

Durum böyleyken 250 cc üzeri bir motosiklet ile irana girmek zaten kullanıcı içinde potansiyel bir tehlike. Motosikletin çalınma ihtimali ve bir olaya karışabilme ihtimali yüksek. Dolayısıyla gidecek arkadaşlarımızın ufak hacimli bir motosiklet ile gitmeleri çok daha sağlıklı. O bölgede ve civarda türkiyeden sonra en iyi doğa ve rotalara sahip bölgedir iran.

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    ambargo nedeniyle sınırlı ihracat kalemlerinden en büyüğünü petrol oluşturuyor. bu sebeple iranda benzin ucuz olmasına karşın satış karne ile yapılıyor yani araç başına belirli bir kota var aylık. bunun nedeni ise ucuz yakıtın kaçak yollarla kayıt dışı bir şekilde ihraç edilmemesi için. çünkü dışarıya resmi olarak daha pahalıya veriliyor. buda aksi halde gelir kaybı demek. yukarıdaki bahsi geçen suç ve ölüm olaylarına karışmasının yanında yakıt tüketimi sebebiyle de 250 cc üstü motosiklet yasak. zaten araçları da yakıt ekonomisi için hep düşük cc. Transit motosikletlere cc yasağı yeni gelmiş olmalı.

Motosikleti
    Alıntı cihangir151 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ambargo nedeniyle sınırlı ihracat kalemlerinden en büyüğünü petrol oluşturuyor. bu sebeple iranda benzin ucuz olmasına karşın satış karne ile yapılıyor yani araç başına belirli bir kota var aylık. bunun nedeni ise ucuz yakıtın kaçak yollarla kayıt dışı bir şekilde ihraç edilmemesi için. çünkü dışarıya resmi olarak daha pahalıya veriliyor. buda aksi halde gelir kaybı demek. yukarıdaki bahsi geçen suç ve ölüm olaylarına karışmasının yanında yakıt tüketimi sebebiyle de 250 cc üstü motosiklet yasak. zaten araçları da yakıt ekonomisi için hep düşük cc. Transit motosikletlere cc yasağı yeni gelmiş olmalı.
    hayır bu yasak çoktandır vardı sadece uygulamada esneklik gösteriyorlardı (iran gümrüklerinde rüşvet çarkı feci)
    en son geçen sene meydana gelen terör olaylarından sonra kati uygulamaya başladılar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    asil özbay geçtikten sonra 250 cc üstü motorlara geçiş yasağı konuldu

Kadın gittiği yerden ses getiriyor

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    https://www.sondakika.com/haber/habe...sp-1-12136555/

Yakında büyük hacimli motosikletler bizdede yasaklanmassa iyidir. Motosikletlerin karıştığı soygun gasp vs olaylar artmaya başladı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)