Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

06.06.2019 İzmir-Bozcaada Gezi planı hk.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NC700S
    Merhaba motosiklet.net ailesi. Herkese iyi bayramlar.
    Güzel hava ve tatil fırsatı ile , daha önce de aklımda olan Bozcaada gezisini yarın yapmaya karar verdim. Günübirlik olabileceği gibi bir gece konaklamalı şeklinde de olabilir, orası biraz gidişata bağlı. Sabah erken saatte yola koyulmayı planlıyorum. Çok da uzun olmayan bu gezi planı için uzuuun bir ön hazırlığa gerek olmadığını düşünüyorum.(Hali hazırda alet çantam, zincir yağım, acil durum donanımlarım bir yan çantada bekliyor) Motor bakımdan çıktıktan sonra İzmir-Gaziantep turu yapmıştım, bu turu da çıkarır.

Gelelim başlığı neden açtığıma :

* Katılmak isteyen olursa birlikte sürebiliriz.
    * Bu rotayı daha önce geçmiş olan kişilerden tavsiye ve uyarılar oldukça sevindirici olur.(Daha önce Akçay a kadar gitmişliğim var, sonrası ve özellikle Bozcaada için geri dönüşleriniz önemli olacaktır. Özellikle yemek konusu gezilerimde en çok dikkat ettiğim nokta. Yöresel ya da lezzetli duraklar için her zaman vaktim var.
    * Yol üzerinde tanışmak, bir çay/kahve içmek isteyen forumdaşlar olur ise memnuniyetle zaman ayırırım.

Geziye dair bazı önemli notlar ;

* Motor NC700S , 3 lü çanta ile tam teşekküllü yola çıkacağım.
    * Fotoğraf çekmeyi seven biriyim, ayrıca doğal ortamlarda (kaybolana kadar) gezinmek de hoşuma gider.
    * Seyir hızı olarak yol müsait oldukça hız sınırlarında gitmeyi planlıyorum.
    * Vaktim olursa Ayvalık Tostu , Türk kahvesi(yanımda malzemelerim olacak, ben pişireceğim odun ateşinde) , nargile (bunun da malzemeleri olacak) ve bilimum lezzet noktaları için durmayı planlıyorum.

Umarım katılım/tanışma yada öneri/uyarı noktasında başlık altına olabildiğince cevaplar gelir.
    Hepinize okumaya zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.
    İyi Bayramlar...
    Rahmetlinin dediği gibi " Hayatta kalın ve Motosiklet Kullanın."
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA NC750S DCT
    Kazasiz belasiz,tekerine tas degmesin

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Allah yolunu açık etsin güzel bir gezi olur inşallah

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kıymetli viper08 cumartesi günü Bursa'dan çıktım yola . O gece çadırımı Yeni Şakran'da kurup uyudum. Pazar sabahı yola devam , Foça - Menemen - İzmir -
    Urla ve Çeşme Çiflikköy son durak. 2 ay gibi burada kalmaya niyetliyim. 1983 yılında resmi müessese şoförü olarak Çanakkale'den Geyikli Odun İskelesi'ne
    kadar müdürlerimi götürmüştüm. Onlar gemiyle Bozcaada'ya geçerken bana da araba nöbeti görevi düşmüştü iskelenin yanındaki kahvede. 6 saat sonra geldiler
    arabanın yanına , döndük Çanakkale'ye. Bir daha da Geyikli'ye gidebilmek nasip olmadı . Aslında çok da arzu ederdim Sizlerle birlikte Bozcaada turunu.
    Amma ve lakin hanıma , çocuklara ve torunlara biraz zor izah ederiz ada turunu. Bizim Bozcaada gezisi bir başka bahara nasip olur inşaAllah. Sağlıkla
    gidip bol foto ve neşeyle dönmen dileklerimizle. Bütün iki tekercilere en güzel bayramlar.

Motosikleti
    Honda NC700S
    Alıntı ÇELİKKAYA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazasiz belasiz,tekerine tas degmesin
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah yolunu açık etsin güzel bir gezi olur inşallah
    Sağolun ,inşallah güzel olur . Fotoğrafları paylaşırım döndüğümde.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıymetli viper08 cumartesi günü Bursa'dan çıktım yola . O gece çadırımı Yeni Şakran'da kurup uyudum. Pazar sabahı yola devam , Foça - Menemen - İzmir -
    Urla ve Çeşme Çiflikköy son durak. 2 ay gibi burada kalmaya niyetliyim. 1983 yılında resmi müessese şoförü olarak Çanakkale'den Geyikli Odun İskelesi'ne
    kadar müdürlerimi götürmüştüm. Onlar gemiyle Bozcaada'ya geçerken bana da araba nöbeti görevi düşmüştü iskelenin yanındaki kahvede. 6 saat sonra geldiler
    arabanın yanına , döndük Çanakkale'ye. Bir daha da Geyikli'ye gidebilmek nasip olmadı . Aslında çok da arzu ederdim Sizlerle birlikte Bozcaada turunu.
    Amma ve lakin hanıma , çocuklara ve torunlara biraz zor izah ederiz ada turunu. Bizim Bozcaada gezisi bir başka bahara nasip olur inşaAllah. Sağlıkla
    gidip bol foto ve neşeyle dönmen dileklerimizle. Bütün iki tekercilere en güzel bayramlar.
    Giden ve yazısını paylaşan herkes bir daha bir daha gitmek istediklerini yazmışlar . Ben önden bir gideyim , sonrasında kısmet olursa bir kez de birlikte hatta grup olarak gideriz. Aileniz ve torunlarımıza huzurlu bir bayram olsun inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

Bozcaada ya sabah geldim kazasız belasız çok şükür . Akçay-Geyikli arası dağ yolları mükemmeldi. Ayvacık ilçesini çok beğendim , orada insan oksijen komasına girer be. Gezi ile ilgili tecrubelerimi ve fotoğrafları yarın paylaşırım inşallah. Gün batımını izleyip dönüş yoluna koyulacagim.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)