Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ön Fren Merkezi Tamiri Mümkün Mü ? - Marka / Model Kuba KM 100 T-9

Motovento
    REKLAM ALANI
    RÇ1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba 100 T9
    2012 Model Scooter motorsikletim için ön fren merkezi arıyorum orjinali piyasada yok muadil olarak önerilenler ise ön panele uymuyor ya sağ aynasız kullanmam öneriliyor ki bu mümkün değil ya da farklı bir delik deler öyle hallederiz diyorlar bunu da ben istemiyorum yenisini bulamayacaksam tamir ettireyim diyorum şehrimiz izmirde bu işi kim ciddiye alır da uğraşır o da bir soru işareti sizlerden ricam bu işi ciddiye alıp sorunu giderecek bir adres ve ustayı benimle paylaşmanızdır . Bu arada fren tutuyor tamamen kullanım dışı değil fakat hidrolik tamamlandığında elciğe güç uygulandığında hidroliği kaçırıyor bizde yarı yarıya azalttık bu kez de az tutuyor zahmet edip okuyan yardımcı olacak herkese teşekkürler .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    * Gidon çapı 22mm ise birçok üst merkez (sağ fren kütüğü) sizin motosikletinize uyumludur. Gidon çapını ölçün.

* Gidon çapı daha düşük ise genellikle CUP tarzında motosiklet modellerinin fren kütükleri uyar, bazılarında ayna bağlantısı da mevcut.

* Ayna bağlantısı olmayan bir model alırsanız, ayrıca satılan gidon/ayna bağlantı aparatları da aksesuar olarak satılmakta, o da bir çözümdür.

Ancak kesinlikle bu parçanın tamirine gidilmesi taraftarı değilim. Yapılacak küçük bir hata ön frenin bir anda tamamen boşalmasına neden olabilir ki sonuçlarını tahmin edebilirsiniz.

Gidon çapı 22mm ise CBF150' nin ön fren kütüğünü sipariş etmeniz sizin sorununuzu çözer(ayna bağlantısı da üzerindedir). 22mm' den düşük ise(20-18mm gibi) bir innova125 veya çinli bir cup' ın da kütüğü uyar.

Ayrıca herhangi bir delinme işlemi de gerçekleşmiyor. Size kim bilgi verdi bilmiyorum ancak fren kütüklerinin sabitlenmesi için gidondaki deliğe ihtiyaç yoktur. Gidondaki delik, far ve sinyal gibi kumandaların üzerinde bulunduğu düğme grubunun gidonda dönmesini engellemek için kullanılır, fren ve debriyaj kütükleri sadece civata ve kelepçesi ile sabitlenir.

Kısacası tamirden vazgeçin, değiştirin derim.
    maktama ve RÇ1978 bunu beğendiler.

RÇ1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba 100 T9
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    * Gidon çapı 22mm ise birçok üst merkez (sağ fren kütüğü) sizin motosikletinize uyumludur. Gidon çapını ölçün.

* Gidon çapı daha düşük ise genellikle CUP tarzında motosiklet modellerinin fren kütükleri uyar, bazılarında ayna bağlantısı da mevcut.

* Ayna bağlantısı olmayan bir model alırsanız, ayrıca satılan gidon/ayna bağlantı aparatları da aksesuar olarak satılmakta, o da bir çözümdür.

Ancak kesinlikle bu parçanın tamirine gidilmesi taraftarı değilim. Yapılacak küçük bir hata ön frenin bir anda tamamen boşalmasına neden olabilir ki sonuçlarını tahmin edebilirsiniz.

Gidon çapı 22mm ise CBF150' nin ön fren kütüğünü sipariş etmeniz sizin sorununuzu çözer(ayna bağlantısı da üzerindedir). 22mm' den düşük ise(20-18mm gibi) bir innova125 veya çinli bir cup' ın da kütüğü uyar.

Ayrıca herhangi bir delinme işlemi de gerçekleşmiyor. Size kim bilgi verdi bilmiyorum ancak fren kütüklerinin sabitlenmesi için gidondaki deliğe ihtiyaç yoktur. Gidondaki delik, far ve sinyal gibi kumandaların üzerinde bulunduğu düğme grubunun gidonda dönmesini engellemek için kullanılır, fren ve debriyaj kütükleri sadece civata ve kelepçesi ile sabitlenir.

Kısacası tamirden vazgeçin, değiştirin derim.

Gidon çapını ölçüp bakacağım ölçü örneğini verdiğiniz değerlerde çıkarsa uyan parçayı satın alır taktırırım teşekkürler yanıt için .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)