Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Eğitmenler, eğitmenlik, eğitmenlerimiz...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eveet sonunda TMF ufak ufak merdivenaltı GÜYA eğitmenlerin fişini çekmeye hazırlanıyor.

TMF'nin eğitici eğitimleri sonuçlandı. Sanıyorum ki merdivenaltı, ben ADAC eğitmeniyim diye iddia eden ancak sadece ADAC'tan eğitim almış gibi örnek eğitmenlerin yavaş yavaş legalite sorunları başlayacak...

Eğitime katılanların listesi...
    https://www.tmf.org.tr/egitim-kurulu/egitim-basvuru-talimat/

Eğitimi başarı ile tamamlayanların listesi...
    https://www.tmf.org.tr/Haberler/A-Sinifi-Egitmen-Yetistirme-Programi-Sonuclandi/?fbclid=IwAR0WpNzBOkJUrF6c5SPNZeL9JLdGnx3jr6Wa4cut yUWU1jJx1ztAgp-f7lA

Bundan sonra ne olacak? Neler olur? Öğrenebildiğim kadarıyla bana gelen cevabı aktarayım...

Bu konuyla ilgili MEB ile çalışma yapıldı, buna göre ehliyet sonrası eğitimleri olan temel, güvenli ve ileri sürüş teknikleri eğitmeni sertifikasını alamayanlar özel öğretim kurumları genel müdürlüğü yönetmelik uyarınca kurumda çalışamaz. Kurs veremez kursiyere sertifika veremez. TMF hukuk müşavirliği bunu yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaktır. MEB e bağlı denetim komisyonları bu kişilere 20 asgari ücret ten başlayan ve tekrarında artarak devam eden cezalar öngörmektedir. MEB ookgm den daha ayrıntılı bakabilirsiniz.
    Bundan sonra anlaşılan ben eyitmeniiim diyerek instagram sayfasına Ducati ile 160-180 gibi hızları açık yollarda yapanlardan eğitmen olamayacak...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Forza 250
    Ben Türkiye Turing Kurumunda eğitimler veren Rahmi Barutçu nun ismini göremedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Demekki başarılı olamadı. Enteresan
    ero__ bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ehliyet kurslarındaki pratik eğitime de bir el atsalar.
    yürekçe bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet kurslarındaki pratik eğitime de bir el atsalar.
    Aslında mesela Motto akademide olduğu gibi ehliyet+güvenli sürüş eğitimi kombine olsa ne güzel olur.
    yürekçe bunu beğendi.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Türkiye Turing Kurumunda eğitimler veren Rahmi Barutçu nun ismini göremedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Demekki en uzak dürümcüye motor sürmekle olmuyormuş bu işler...
    Rossi'de Şile'ye gelmez artık, tüh...
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demekki en uzak dürümcüye motor sürmekle olmuyormuş bu işler...
    Rossi'de Şile'ye gelmez artık, tüh...
    İyiki bana denk gelmiyor bu GS'ci tayfa. Hiç çekemiyorum dayıları...

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyiki bana denk gelmiyor bu GS'ci tayfa. Hiç çekemiyorum dayıları...
    İşin komiği, gs alınca kendini profesyonel ilan eden tiplere ilk virajda 150-250cc motorla sapladığında "Biraz başım ağrıyo yaa" tarzı bahaneleri.
    alp_tunay bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Buna başvurmak şart mı ki?

Mesela Rospa eğitmen lisanslı insanlar var, bunların eğitim vermesi için buraya da mı başvurmaları şart?

Ben şahsen şu seviyede federasyonu pek sallayamıyorum... Ne federasyonlar gördüm işleri güçleri avanta, iş takibi vs. vs.

Alikenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RSV4 Factory, SR-GT 200
    tmf parasız kaldı herhalde

Rahmi emmi sınavı gecememismi simdi

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Mesela Rospa eğitmen lisanslı insanlar var, bunların eğitim vermesi için buraya da mı başvurmaları şart?

Ben şahsen şu seviyede federasyonu pek sallayamıyorum... Ne federasyonlar gördüm işleri güçleri avanta, iş takibi vs. vs.
    Rospa eğitimli egitmenler TMF nin dandik lisans sınavını verebilirler sanırım. Altın çamura da bulansa yine altındır. Her ulkede belirli akreditasyonlar olur. Bence federasyon doğru bir şey yapmış. Kendine eğitmenim diyen kişilerin de gocunmadan gidip lisanslarını almaları gerekir bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahmi emmi sınavı gecememismi simdi
    Görünen o ki geçememiş. Katılmış ama lisans kazananlar listesinde ismi yok.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport

Konuya hakim olmadığınız çok açık. Sayın Rahmi Barutçu hocam bahsi geçen programda eğitmen eğitmeni olarak görev yaptığı yani listede adı geçenleri eğittiği için olsa gerek bu sınava öğrenci olarak katılamamıştır. İyice araştırsaydınız görebilirdiniz.

Sevgilerimle

Önemli Not: Aynı programda benimde adımı görmemiş olabilirsiniz. Artık yurtdışında yaşadığım için maalesef bu programa katılamadım ...
    Acil112 ve otopsici bunu beğendiler.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    Forza 250
    Ben sadece katılımcı listesine baktım ve kazananlar listesine derinlemesine araştırma yapmadım haklısınız. Rahmi beyi eğitimci eğitmeni kim seçti acaba ? Bununla ilgili bir ön yeterlilik sınavı vb. var mıydı ? Kendisi tek adaymıydı ? Bilgi sahibi olarak bizi biraz aydınlatabilir misiniz?
    Sevgiler ve saygılar

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yeni çıkan yönetmelik ile Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde motosiklet eğitimi verecek eğitmenlerin TMF eğitim programlarına katılıp başarılı olmaları ve ardından yine TMF denetiminde ve yönetmeliğin belirlediği çerçevede eğitim vermeleri zorunlu hale geldi. Bundan öncesinde böyle bir yönetmelik ve denetleyici olmadığı için yabancı akreditasyonlar ile eğitim yapmak zorunda kalıyorduk. TMF nin programı konusunda herhangi bir şüpheye yer yoktur , yaklaşık üç yıldır konu üzerinde yetkin uzman eğitmenlerle işbirliği yapılarak uluslararası standartlarda bir program oluşturulmuştur.

Sevgilerimle

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

Ben sadece katılımcı listesine baktım ve kazananlar listesine derinlemesine araştırma yapmadım haklısınız. Rahmi beyi eğitimci eğitmeni kim seçti acaba ? Bununla ilgili bir ön yeterlilik sınavı vb. var mıydı ? Kendisi tek adamıydı ? Bilgi sahibi olarak bizi biraz aydınlatabilir misiniz?
    Sevgiler ve saygılar

Sadece Rahmi Barutçu hocam değil , bu konuda yetkin bilgi sahibi ve deneyimli tüm eğitmenler ile görüş alışverişi yapılarak program oluşturuldu. Eğitim kurulunda RoSPA IAM ADAC gibi yabancı kuruluşların eğitmen eğitmenleri , yetkilileri aktif olarak görev yaptı. Kurul başkanlığını Emniyet Teşkilatımızdan bir Emniyet Müdürümüz aynı zamanda “Motosikletli Polis Eğitmen Eğitmeni” Sayın Mehmet Güngör üstlendi . İçiniz ferah olsun program ve eğitmenler bu konuda faaliyet gösteren her eğitmenin ve TMF nin üzerinde ortak fikir birliğinde oluşturuldu.

Sevgilerimle
    MimTolga ve DusenAdam bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuya hakim olmadığınız çok açık. Sayın Rahmi Barutçu hocam bahsi geçen programda eğitmen eğitmeni olarak görev yaptığı yani listede adı geçenleri eğittiği için olsa gerek bu sınava öğrenci olarak katılamamıştır. İyice araştırsaydınız görebilirdiniz.

Sevgilerimle

Önemli Not: Aynı programda benimde adımı görmemiş olabilirsiniz. Artık yurtdışında yaşadığım için maalesef bu programa katılamadım ...
    Kursiyer listesinde adı var da ondan sorulmuştur?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni çıkan yönetmelik ile Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde motosiklet eğitimi verecek eğitmenlerin TMF eğitim programlarına katılıp başarılı olmaları ve ardından yine TMF denetiminde ve yönetmeliğin belirlediği çerçevede eğitim vermeleri zorunlu hale geldi. Bundan öncesinde böyle bir yönetmelik ve denetleyici olmadığı için yabancı akreditasyonlar ile eğitim yapmak zorunda kalıyorduk. TMF nin programı konusunda herhangi bir şüpheye yer yoktur , yaklaşık üç yıldır konu üzerinde yetkin uzman eğitmenlerle işbirliği yapılarak uluslararası standartlarda bir program oluşturulmuştur.

Sevgilerimle

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

Sadece Rahmi Barutçu hocam değil , bu konuda yetkin bilgi sahibi ve deneyimli tüm eğitmenler ile görüş alışverişi yapılarak program oluşturuldu. Eğitim kurulunda RoSPA IAM ADAC gibi yabancı kuruluşların eğitmen eğitmenleri , yetkilileri aktif olarak görev yaptı. Kurul başkanlığını Emniyet Teşkilatımızdan bir Emniyet Amirimiz aynı zamanda “Motosikletli Polis Eğitmen Eğitmeni” Sayın Mehmet Güngör üstlendi . İçiniz ferah olsun program ve eğitmenler bu konuda faaliyet gösteren her eğitmenin ve TMF nin üzerinde ortak fikir birliğinde oluşturuldu.

Sevgilerimle
    Bilgilendirme için teşekkürler, inşallah dediğiniz gibidir; zaman gösterecektir.
    MimTolga bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Şimdi ister istemez sorasım geldi. Halil Uğur Ertekin hoca da Rahmi Barutçu hocaların hocası mı? Konuya tamamen tarafsız kalmak istedim amma ve lakin bu soruyu sormam elzem oldu.
    alp_tunay bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi ister istemez sorasım geldi. Halil Uğur Ertekin hoca da Rahmi Barutçu hocaların hocası mı? Konuya tamamen tarafsız kalmak istedim amma ve lakin bu soruyu sormam elzem oldu.
    Öyleymişler anladığım kadarıyla. Ben de bunu sormak istemiştim tam olarak bir yeterlilik sınavı vb yapıldı mı diye. Yine sanırım bu aktiviteden sorumlu Emniyet müdürü ve eğitmenlerin konsensusu ile eğitimci eğitmenleri seçilmiş.

Motosikleti
    Öyleymişler anladığım kadarıyla. Ben de bunu sormak istemiştim tam olarak bir yeterlilik sınavı vb yapıldı mı diye. Yine sanırım bu aktiviteden sorumlu Emniyet müdürü ve eğitmenlerin konsensusu ile eğitimci eğitmenleri seçilmiş.
    Sevgili Kardeşim,

Bu programda eğitmen eğitimi veren eğiticilerin yeterliliğini test edebilecek otorite yine bu hocalarımızın kendileridir. Bu kişiler zaten yurtdışı akreditasyon kurumları tarafından tanınan ve yeterliliği kabul edilmiş kişilerdir. Hocalarımızın seçiminde piyasada dolaşan “ rossi gelse onuda geçerim “ gibi ucuz dedikodular değil daha ciddi veriler değerlendirilmiştir. Kaldı ki bu şehir efsanesine neden olan konuşma samimi arkadaşlar arasında yapılan bir şakalaşma sırasında yapılmış bir espriden ibarettir. MT sayfalarında ve sosyal medyada hergün bu tür şakalaşmaları görmekteyiz.

Sevgilerimle
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben de bir şaka yapayım; Rossi (çok severim) TT yarışçıları için "ben o işi yapamam hacı" demiş bir adamdır, bir Hutchinson bir Dunlop gele ne ola acep?

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Eğitim iyidir,denetlemede iyidir ama inşallah işin sonu devletin karıştığı çoğu alan gibi bir eğitim sana bir eğitim devlete seviyesine gitmez.
    Aslında eğitime bütçe ayırmayan kesime ve eğitimin faydasına inanmayan-kemikleşmiş hataları olan kesime yönelik eğitimler olsa ne güzel olurdu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)