Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motoru çalınanın vay haline

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Bugün plakasız motor ihbarı yaptım polis biz motorsiklet kovalamıyoruz dedi. Dedim çalıntı olabilir,kaza olursa müdale ediyoruz dedi yazık vallahi
    birbilent bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Hemen şikayet etseydin

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    155i aradım zaten kimi kime edeyim ki

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Yav ben şimdi ne diyeyim yaaa... Yazıklar olsun yazıklar olsun!

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Motoru çalınanlar zaten polisin motosiklet kovalamadığını çok iyi biliyorlar; benimki çalındıktan iki ay sonra İstanbul'da halen kullanılıyordu kendi plakasıyla. (HGS köprü geçişlerinden biliyorum...) Geçenlerde de E5'te çevirme yedim (trafik polisi, asayiş değil...) sadece ehliyetimi sordu GBT için, ruhsatı sormadı. Bunun üzerine "Ruhsata bakmayacak mısınız?" diye sordum "Gerek yok" dedi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

Günahını almayayım; belki sistemden plakayı da kontrol etmiştir...

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Bunu öğrendiğim iyi oldu, şöyle abslisinden bir tane gsr-600 (ç)alayım kendime.
    KendoUSTA ve yusufncetin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Durum onu gösteriyor askeriyedeki sistem yer değiştirme herkes bıraksın birbirine motorunu

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu iş böyle devam ederse hırsızlığın önünü alamazlar..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Kimse yanlış anlamasin ama pahalı motosikletleri çaldıranlari bir türlü anlamıyorum. Adam gidip 80-90 bin liraya hatta 100 bin liraya motosiklet alıyor ama 7-8 bin lira daha verip kasko yaptırmak zoruna gidiyor. Hadi tamam 7-8 bin lira az para değil ona para vereceğime motora aksesuar alırım dersin de 1000 liraya gidip bir zincir bile almıyorlar. 50 liralık disk kilidiyle sokakta bırakıyor sonra sabah uyandığımda motor sokakta yoktu bulana 5000tl ödül.
    aggressive ve 06Serhat bunu beğendiler.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Artik polisler ruhsat sormuyorlar, gecenlerde Gomec civarinda cevirmeye girdim, yanimda sadece ehliyet vardi, ruhsati unutmusum, motorun her seyi tam idi. Kesin ceza yazacaklar derken, ellerindeki tabletten ehliyeti ve plakayi kontrol edip, tamam gidebilirsiniz dediler. Ruhsat yok ama dedim, olsun onemli degil dediler. Yani ruhsat gecmiste kaldi sanirim.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ehliyet ile plaka sahibi tutuyorsa OK, ama tutmuyorsa ve ruhsat yoksa bağlamaları gerekir yine de; belki yeni çalındı araç?

Motosikleti
    MT-07
    Ehliyet ile plakayı sisteme giriyor. İkisi aynı kişi ise ruhsat sormuyor. Geçenlerde beni çevirdiler. Merkezdeki polis adam plakayı 5kez doğru anons ettikleri halde yanlış girmiş sisteme. En sonunda polis işkillenip ruhsatı ver dedi. Ruhsatı verdim, merkeze bir daha anons geçti düzgün bak die. Sonra gitmeme izin verdiler.

Fazıl usta yanlış anlama da ruhsat yanımda yok diyerek kendine neden ceza yazdırma hevesi içine girdin? Bir anlam veremedim

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse yanlış anlamasin ama pahalı motosikletleri çaldıranlari bir türlü anlamıyorum. Adam gidip 80-90 bin liraya hatta 100 bin liraya motosiklet alıyor ama 7-8 bin lira daha verip kasko yaptırmak zoruna gidiyor. Hadi tamam 7-8 bin lira az para değil ona para vereceğime motora aksesuar alırım dersin de 1000 liraya gidip bir zincir bile almıyorlar. 50 liralık disk kilidiyle sokakta bırakıyor sonra sabah uyandığımda motor sokakta yoktu bulana 5000tl ödül.
    Asgari ucretle çalişip,mt07 alan birisini taniyorum..

Hala kredisi bitmedi,hafta sonlari 30tl benzin atip,dolasiyor.

Ekipman olarak sadece kask var.

Daha geçen gün gordum,abi satacam motoru diyordu..

2017 model 2700km de.

1350*36 ayla çektim demişti.

Kabaca 30bine 49bin odeyecek,daha krediyi yarilayamadi..

Motosikleti
    MT 25
    Bu konuda Sokakta özünde fetöcü yakalamak olan Bekçilerin işlevselliği bizi olumlu yönde etkilediğini düşünüyorum.

Geçenlerde bizim buralarda bende plakasız birtane scooter gördüm kontakta mı birşeyde mi ne elektirik malzemesi satan bir dükkanda role tarzı birşey takıyorlardı motora. Aşşağıdaki karakola gittim. Dedim böyle böyle Adam duyarlılığım için teşekkür edip karakolun yoğun olduğunu hazır gönderecek bir aracının olmadığını söyledi. 155'i aramamı rica etti. Böyle bir tepki alıp siklenmeyince bende aramadım.

İnciraltında ağzı yüzü kontağı patlatılmış zincir kilitli bir motor gördüm. İhbar ettim. 2 saat sonra motor orada yoktu.

Motosikleti
    Forza 250
    Bu mevzuyla ilgili hukukçu bir arkadaş şunu söylemişti. Arabalar kapalı bir ortam yarattıkları için bunları çalmak nitelikli suç oluyor. Ancak motor çalmaya çok elverişli ve mahremiyeti olmayan araçlar olduğu için nitelikli hırsızlığa girmiyomuş kanunen. Yani adi suç, onun içindir ki polisler üzerinde durmuyorlar.
    Bize düşen motoru hırsızın hedefi halinden çıkartmak. Öne arkaya disk kilidi+ sağlam bir zincir kilit+branda ile hırsızı daha kolay hedeflere yönlendirmek. Bunlar da nerden baksan 2500 tl tutar.Bir arkadaşa xmax 400 ümü satmıştım. Bak dedim bunlar hırsızlar için popüler makina disk kilidini zincirini brandanı her zaman kullan. Sadece bir akşam işten geç gelmiş ve zinciri takmaya üşenmiş, sadece disk kilidini takmış, sabah kalkmış motor yok. Bir de bu işin kasko boyutu varki ona hiç girmiyorum.

Motosikleti
    xv250
    plakasız motor kullanmak suç değil mi adam neden plakasız kullanıyor belki suç işleyip kaçacak belki uyuşturucu satıyo niye bunalra birşey yapmıyorlar ki anlamam

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Polis kovalarsa kaza yaparlarmış 😳

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Ben çözümü buldum
    İstanbuldan, küçük şehirlere taşının
    İstanbuldayken güvenlikli sitenin kapalı otoparkına koyarken bile kilit takıyordım.
    Burada bazen anahtarı üzerinde unuttuğum bile oluyor

Motosikleti
    R25
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen şikayet etseydin
    Konuyumu okumadınız yoksa başlığı okuyarakmı cevap verdiniz diyecem ama sadece başlığı okuyarak böyle bir yorumu nasıl yaptınız anlamadım

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Ne yazık ki hırsızlık olaylarını polisin yaklaşımını bilmemize rağmen gerekli önlemi almıyoruz kullanıcılar olarak. İlk olarak sağlam bir zincir şart taşımak sıkıntı geliyorsa kaliteli bir disk kilidi gerekiyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)