Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

super tenere 1200 kullanıcıları yada bilgisi olanlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ktm duke 200
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübene ve anlattıklarına göre şöyle bir tavsiye verebilirim yolculukları yalnız yapacaksan istediğini alabilirsin. Nc az yakar, versys sert kullanıma çok iyi tepki verir fakat artçılı ve uzun yolculuklar yapacaksan Süper tenere heralde türkiyede alabileceğin en rahat motosikletlerden. Yeni serilerde 13 19 gslerde çok rahat fakat işletme maliyeti yüksek ve dışarda her servise götüremiyeceksiniz. Tenere nispeten kullanıcı dostu iki motosikletlede yolda kaldım. Şu motoru al dünyayı gezer aya çıkarsın yolda kalmassın diye birşey yok her motor yolda kalabilir alırken bunu unutmayın. Motoru aldıktan sonra yolda kaldığınızı hayal edin veya mahalledeki çocukların motosikletinizi devirdiğini düşünün ve araştırmaya başlayın. Bakalım hangi marka için daha kolay bir çözüme ulaşacaksınız.
    Hocam selamlar, baska bir baslık ta yamaha İstanbul ile ilgili yorumunu okudum. motoru alırken hem ekspertiz yaptırabilecegim hemde aldıktan sonra motoru bakıma götürcegim bir servis arıyorum simdiden. genelde hazırlık edip herseyim tamam olunca hareket ederim. yamaha istanbul'dan cok kisi sikayetci ama siz memnunum demis siniz. Bu servisi önerirmisiniz hocam?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı DukeRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam selamlar, baska bir baslık ta yamaha İstanbul ile ilgili yorumunu okudum. motoru alırken hem ekspertiz yaptırabilecegim hemde aldıktan sonra motoru bakıma götürcegim bir servis arıyorum simdiden. genelde hazırlık edip herseyim tamam olunca hareket ederim. yamaha istanbul'dan cok kisi sikayetci ama siz memnunum demis siniz. Bu servisi önerirmisiniz hocam?
    Ben şahsen öneriyorum. Şunu özellikle belirtmek isterim her servisten şikayetçi insanlar var. Forum ortamında 40 tane tavsiye yapılıyor hepsine gittim anadolu yakasında hiçbirisinden memnun kalmadım. Yıllardır motosiklet üzerinde olduğum için ustanın kitap harici yaptıklarını ve el becerisinide gözlemliyorum. Dolayısıyla üsküdardan çıkıp gittiğim servis burasıdır. Bazen konular çok kişiselleştiriliyor. Hatta bazen arkadaşlar hırs yapıp dediğiniz şekilde sağa sola yazıyor. Bu tüm servisler için geçerlidir. Tüm yamaha honda suzuki vs servislerinin googla ismini ve ardından şikayet yazın, hepsiyle ilgili bir şikayet olduğunu göreceksiniz. Benim için çalışanların yüzsüzlüğü asık suratı veya konuşamamasından daha önemli konu işini iyi yapabilmesi. Bu tüm sektörlerde maalesef bu şekilde gittiğinizde adamların yüzünden dilinden çok yaptığı işe bakarak yorum yapılması çok daha sağlıklı olacaktır.

Sonuç olarak ben memnunum fakat ben memnun olduğum için siz memnun olurmusunuz onu bilemiyorum. Umarım iyi bir servis bulursunuz.

Motosikleti
    ktm duke 200
    Ben şahsen öneriyorum. Şunu özellikle belirtmek isterim her servisten şikayetçi insanlar var. Forum ortamında 40 tane tavsiye yapılıyor hepsine gittim anadolu yakasında hiçbirisinden memnun kalmadım. Yıllardır motosiklet üzerinde olduğum için ustanın kitap harici yaptıklarını ve el becerisinide gözlemliyorum. Dolayısıyla üsküdardan çıkıp gittiğim servis burasıdır. Bazen konular çok kişiselleştiriliyor. Hatta bazen arkadaşlar hırs yapıp dediğiniz şekilde sağa sola yazıyor. Bu tüm servisler için geçerlidir. Tüm yamaha honda suzuki vs servislerinin googla ismini ve ardından şikayet yazın, hepsiyle ilgili bir şikayet olduğunu göreceksiniz. Benim için çalışanların yüzsüzlüğü asık suratı veya konuşamamasından daha önemli konu işini iyi yapabilmesi. Bu tüm sektörlerde maalesef bu şekilde gittiğinizde adamların yüzünden dilinden çok yaptığı işe bakarak yorum yapılması çok daha sağlıklı olacaktır.

Sonuç olarak ben memnunum fakat ben memnun olduğum için siz memnun olurmusunuz onu bilemiyorum. Umarım iyi bir servis bulursunuz.

ilginiz icin cok tesekkür ederim, insallah birlikte sürmekte nasip olur. son olarak bu tenerede sag ve solda koruma demiri arkasında kalan granajları söküp bakıyorlarmı? yahut bunu istemek abestmi olur?

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı DukeRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilginiz icin cok tesekkür ederim, insallah birlikte sürmekte nasip olur. son olarak bu tenerede sag ve solda koruma demiri arkasında kalan granajları söküp bakıyorlarmı? yahut bunu istemek abestmi olur?
    koruma demirinin grenajını söküp bakamazlar bunu zaten motosikleti satan kişide istemeyebilir. Bizim motorlarda o bölgede soğutma sistemleri bulunuyor yatay durumda. Abes olmaz ama eğer motosikletin üzerinde koruma demirleri varsa koruma demirlerini söküp onlara bakmak için sizden saçma sapan bir fiyat isteyebilirler. Şimdi bir koruma demiri taktırmak için servis aşağı yukarı 50 lira 100 lira para ister. Siz söktürüp tekrar taktıracaksınız vs hem işlem uzun sürer hemde dediğim gibi motora 200 liraya bakıyorlarsa bu işlemler için size 300 400 lira gibi bir fatura çıkarabilir. Birde ben şahsen motosiklet satıyor olsam hiçbir serviste parçalarını söktürmem. Zaten motosikletin önden yandan bir kazası varsa bunu usta kafa ve şase birleşme noktalarına bakarak anlayabilir. Birde böyle bir exper hizmeti var mı yokmu ne nedir diye önceden bayiyi arayıp danışın mutlaka. Böyle bir hizmetleri yoksa boşa gitmeyin.

Motosikleti
    ktm duke 200

koruma demirinin grenajını söküp bakamazlar bunu zaten motosikleti satan kişide istemeyebilir. Bizim motorlarda o bölgede soğutma sistemleri bulunuyor yatay durumda. Abes olmaz ama eğer motosikletin üzerinde koruma demirleri varsa koruma demirlerini söküp onlara bakmak için sizden saçma sapan bir fiyat isteyebilirler. Şimdi bir koruma demiri taktırmak için servis aşağı yukarı 50 lira 100 lira para ister. Siz söktürüp tekrar taktıracaksınız vs hem işlem uzun sürer hemde dediğim gibi motora 200 liraya bakıyorlarsa bu işlemler için size 300 400 lira gibi bir fatura çıkarabilir. Birde ben şahsen motosiklet satıyor olsam hiçbir serviste parçalarını söktürmem. Zaten motosikletin önden yandan bir kazası varsa bunu usta kafa ve şase birleşme noktalarına bakarak anlayabilir. Birde böyle bir exper hizmeti var mı yokmu ne nedir diye önceden bayiyi arayıp danışın mutlaka. Böyle bir hizmetleri yoksa boşa gitmeyin.
    anladım hocam, size sacma gelebilir tabi bu durum. granej ve ön gögüs kısmı büyük oldugu icin ve daha önce böyle bir motor kullanmadığım icin tabi aklıma cok fazla sey geliyor haliyle. neresine bakmak lazım orda bisey varmıdır ora degismismidir vs. o granej altlarında olan sistemlere bakmaya gerek yok diyorsunuz yani?

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    İmkanınız varsa motosikletin tüm vidalarını kontrol edin. Fakat bu durum çok hayali ve zor bir durum olduğunu belirtiyorum sadece. Bir otomobil alırken jantlarını söküp içindeki basınç dengeleyicilerini kontrol etme şansınız var mı ? var tabiki ama nasıl yapacaksınız . Satan bu durumu kabul etse ustaya gideceksiniz usta bunu sökme takma toplama için çok yüksek takamlar isteyecek .. Tekrar belirtmek isterim yetkili servislerdeki iyi ustalar zaten vidaların uçlarına bakarak bile daha önceden o grenajın sökülüp sökülmediği hakkında bir yorum yapabilir. Söylediğiniz işlemleri anca bir motosikleti satın aldıktan sonra kendiniz götürüp kontrol ettirebilirsiniz. Empati kurun biraz ben motosikleti satacak olsam grenajları daha önceden sökülmemiş veya motosikletin herşeyi sağlıklıysa neden grenajların sökülmesine izin vereyim ? daha sonra o usta onu aynı şekilde zarar vermeden toplayabilecek mi ? Toplayamassa eğer motosikleti orada almanız gerekibilir.

Durumu belki şu şekilde aşabilirsiniz. Satıcıya kapora verin. Bukadar işlem yapıldıktan sonra o motoru almassanız kaporanızı satıcıya bırakırsanız satıcıda belki durumu kabul edebilir.

Dxsec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Neden africa twin tercihlerde yok?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Dxsec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden africa twin tercihlerde yok?
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4475980

Motosikleti
    ktm duke 200
    Mahmut hocam özel mesaj attım bakabilirmisiniz?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler