Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Ederinden fazla fiyat yazma hastalığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Nmax125 lerin piyasasına bakıyorum sıfırı 16 bin lira adam 5 bin 10 bin kilometreye gelmiş motora 17.500 yazmış 18.000 yazmış 16.000 yazan var. Aynı şey pcx içinde geçerli. Adam eski kasasına yeni kasa fiyatı yazıyor.
    R25de de durum aynı. 2018 sıfırı 25 bin civarı 2017 modellere 23-24 yazan var. 24.500 yazan var. Hatta 2019 modelinin sıfır fiyatını yazan var.
    Mt09 kovaliyorum oda bu şekilde. Sıfırı 58.300 adam 10 bin kmdeki 2018 modeline sırf egzozu var diye 62 bin fiyat yazmış gülersin ederi zorlasan maksimum 52 bin lira.

İkinci el sitelerini her zaman sifirina gücü zar zor yetecek olan kendini zorlamak istemeyenin uğradığı yerler zannediyorum ki gerçekten öyle. İlan kovalayan al satçılar hariç tâbi. Ama bizim millettede ederinden fazla fiyat yazma hastalığı var. Haşat olmuş motora sıfır fiyatını yazan ayrı, km 40 bin olmuş sıfıra yakın fiyat yazan ayrı.

Sıfırı 25 olan motorun ikinci eline kim 24 verir ki? İsterse üzerinde 1500 liralık lastik, 5000 liralık egzoz 5000 liralık aksesuar olsun bunların hangisi sıfır motorun yerini tutabilir ki?

Bu aksesuar fiyat yükselten birşey mi? Yani ben sıfır mt09 alayım 10 bin liraya da egzoz birkaç koruma takozu stomp grip filan oldu sana 65 bin.
    birbilent, kovboy03, pintus ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nmax125 lerin piyasasına bakıyorum sıfırı 16 bin lira adam 5 bin 10 bin kilometreye gelmiş motora 17.500 yazmış 18.000 yazmış 16.000 yazan var. Aynı şey pcx içinde geçerli. Adam eski kasasına yeni kasa fiyatı yazıyor.
    R25de de durum aynı. 2018 sıfırı 25 bin civarı 2017 modellere 23-24 yazan var. 24.500 yazan var. Hatta 2019 modelinin sıfır fiyatını yazan var.
    Mt09 kovaliyorum oda bu şekilde. Sıfırı 58.300 adam 10 bin kmdeki 2018 modeline sırf egzozu var diye 62 bin fiyat yazmış gülersin ederi zorlasan maksimum 52 bin lira.

İkinci el sitelerini her zaman sifirina gücü zar zor yetecek olan kendini zorlamak istemeyenin uğradığı yerler zannediyorum ki gerçekten öyle. İlan kovalayan al satçılar hariç tâbi. Ama bizim millettede ederinden fazla fiyat yazma hastalığı var. Haşat olmuş motora sıfır fiyatını yazan ayrı, km 40 bin olmuş sıfıra yakın fiyat yazan ayrı.

Sıfırı 25 olan motorun ikinci eline kim 24 verir ki? İsterse üzerinde 1500 liralık lastik, 5000 liralık egzoz 5000 liralık aksesuar olsun bunların hangisi sıfır motorun yerini tutabilir ki?

Bu aksesuar fiyat yükselten birşey mi? Yani ben sıfır mt09 alayım 10 bin liraya da egzoz birkaç koruma takozu stomp grip filan oldu sana 65 bin.
    üzerinde ki ekstralar ile sıfıra yakın fiyatı makul olabilir belki de sıfırından fazla istemekte, bilemedim.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üzerinde ki ekstralar ile sıfıra yakın fiyatı makul olabilir belki de sıfırından fazla istemekte, bilemedim.
    ekstraları istemiyorum belki ben
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

Aynı konuyu ben açıcaktım 😂😂😂 adam 2018 model r25 25.500 istiyo valla değişik yaw zaten 2019 r25 26.000 TL 😂 bence bu arkadaşlar şöyle düşünüyo adamın motoru 2017 r25 18.000 tl edecekse 24 yazıyoki satılırsa 2019 r25 i 1.500 2.000 Tl ekleyip alabilsin kafa bu başka düşünce yok bence daha yenisinin fiyatı artmadan kendi eski motorlarının fiyatını yükseltiyolar

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekstraları istemiyorum belki ben
    fiyata ekstraları dahil eden satıcıya ekstraları istemiyorum diyeceğiz o zaman O şekilde satmaya razı olursa ona göre fiyat söyler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yazsınlar, mastürbasyon; sonuçta ederi hatta altını koyup da satamayan çok bu devirde, bir şey olmaz...

Ben 2016 yılında r25 aldım 2017 de 22.500 km de sattım aldığım fiyattan 1 1.500 zararına 1 ay olmadan satıldı benimle aynı gün satışa koyan bir arkadaş motorlar km ler aynı 17 250 ilana koydu o adamı takip ettim 1 Yıl 2 ay sonra yayından kalktı artık sattımı satamadımı satamadığından birazdahamı biniyim dedi bilmiyorum artık 😂 adam kar edeceğini zannederken aslında zarar ediyolar bunu anlamıyolar insanlarda para hırsı var illa bi ürünü alıp kullanınca zararına değil karına satmaya çalışıolar zararıda atla deve değil 1 2 bin lira ulan 😂 bindiğine say onuda yok olmaz istediği fiyatlara satamıyo sonra benim dediğime 2 3 yıl sonra geliyolar 😂 2 3 yıl nedir ya 😂 parayı 3 yıl faize koysan daha çok kazanırsın bunu anlamıyo insanlar 😂😂😂
    kovboy03 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    19400 yazdım r25e hep takas düşünüyor millet peşin isteyen çıkmadı 3 gündür tertemiz çizik bile yok üzüldüm vallahi

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Valla bende evlilik sebebiyle motoru satılığa koyucam. Sıfırı nedir,ikinci eli nedir hiç anlamadan sadece emsallere göre koyucam. Umarım bende küfür yemem

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yurdumuzun ultra ahlaklı insancıklarının alışkanlık haline getirdiği pis huylardan bir tanesi.Belki bir salak bulurum da 2000-3000 fazlasına satarım umudu ile ederinin çok üstüne fiyatlara ilan açıyorlar.Şimdi diyeceksiniz açsınlar ne olacak.Ama gereksiz yere piyasayı yükseltiyorlar.Adam ahı gitmiş vahı kalmış motosiklet 0 km ye yakın fiyat çekiyor,motosikletini satacak başka adam bu ilanı görüyor benim motosiklet bundan daha temiz daha yüksek fiyat çekiyor.Bu şekilde 2.el fiyatlar saçma bir şekilde gereksiz yere yükseliyor.

Bir de satamadığı motorun fiyatını yükseltip duran yada biraz fazla kişi arayınca yükselten karaktersizler var.Geçen gün bir motor için malum siteden birisi ile yazıştım,motor hakkın bilgi aldım.Ertesi gün adamı arayıp motoru almaya niyetlendi ilandan numaraya bakayım dedim adam 1500 TL arttırmış fiyatı.Küfürü basıp ilanı favorilerden çıkardım.
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurdumuzun ultra ahlaklı insancıklarının alışkanlık haline getirdiği pis huylardan bir tanesi.Belki bir salak bulurum da 2000-3000 fazlasına satarım umudu ile ederinin çok üstüne fiyatlara ilan açıyorlar.Şimdi diyeceksiniz açsınlar ne olacak.Ama gereksiz yere piyasayı yükseltiyorlar.Adam ahı gitmiş vahı kalmış motosiklet 0 km ye yakın fiyat çekiyor,motosikletini satacak başka adam bu ilanı görüyor benim motosiklet bundan daha temiz daha yüksek fiyat çekiyor.Bu şekilde 2.el fiyatlar saçma bir şekilde gereksiz yere yükseliyor.

Bir de satamadığı motorun fiyatını yükseltip duran yada biraz fazla kişi arayınca yükselten karaktersizler var.Geçen gün bir motor için malum siteden birisi ile yazıştım,motor hakkın bilgi aldım.Ertesi gün adamı arayıp motoru almaya niyetlendi ilandan numaraya bakayım dedim adam 1500 TL arttırmış fiyatı.Küfürü basıp ilanı favorilerden çıkardım.
    bikaç kişi arayınca ucuza satıyor sandı herhalde. Milletin gözü aç doymuyor valla.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ilanda bi DRZ400SM var. Yalan olmasın yaklaşık 1 buçuk senedir ilanda 10 lira düşmedi adam. Hiç sıkılmadı adam fiyattan

afat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125-->MT-25
    çünkü bizde motosiklette arabada bir araç değil amaç. Yatırım olsun diye araba almak gibi bir kültür var, ne yazık ki....

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Nmax kullanıcısı bir garip. Ben de bi ara baktım. Sıfır 2019modeli 16800e veriyor bayi. Adam 2017 modele 18 yazmış. Km de 10bin civarı. Satabileceğini düşünüyorsa helal olsun, onu alacak adamın da aklına şaşarım.

Motosikleti
    Forza 250
    Arkadaşlar çoğumuz motor alan tarafta olduk satan tarafta olduk. Alırken emsallerine göre kmsi daha düşük tercihe göre aksesuarlı(çanta demiri, elcik ısıtma, orta sehpa vb. ya da kimisi egzost) servis bakımlı ve daha da önemlisi ucuzuna bakmıyor muyuz ? Satarken de satabileceğimiz maksimum fiyata satmaya çalışmıyor muyuz ?

Satan tarafken motorla ilgili herşeyi yazarım dürüstçe, kaza varsa kaza çizik varsa çizik, motorun kaçıncı sahibiyim, en son bakımı ne zaman yapıldı, neler değişti, lastiklerin durumu, varsa aksesuarlarıma ayrı fiyat yazarım. Bunları yazarken de kimse mal değil fiyatları mukayese ederim ona göre oranlarım ve belirli bir pazarlık payı koyarım üzerine. Ve en önemlisi kısa vadede satmak istiyorsam satılabileceğine inandığım ve satabileceğim en dip fiyata yakın fiyatı yazmaya çalışırım. Çünkü sürekli fiyatı aşağıya çekmek alıcıyı şöyle bir fikre sevk ediyor; ben bunu favorilere ekliyeyim indiği en dip fiyatı göreyim bakalım ne kadar daha inecek sonra bakarız.
    Tabi alıcının da ahlaklısı lazım. Sallıyorum Joymax satıyorum, tur camı var, tucano diz örtüsü var, diyorum ki bunlarla istersen 13500 yok bunları istemezsen 12500 adam hersey dahil 12 vereyim diyor. Kardeş ok gel ben sana 12 ye motoru vereyim ama tur camıyla tucanoyu vermem diyorum. Git sen tur camının sıfırına 750 ver tucanoya da 650 ver diyorum. Yok işine gelmiyor.Ben bunları sıfır aldım bu parayı verdim sana niye hediye edeyim ? Kem küm.

Alıcı da satıcı da makul olursa bu işler yürür. Ben malımı satarım alıcı da malını alır. Herkes mutlu. Yoksa kimse aptal değil, kimse değerinin üstünde 2. el almaz. Sıfır alır.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Valla ben motosiklet bakarken ilk motorum ikinci el alayım dedim, ama o iş öyle olmadı. 16 bine yakındı fiyatı, adam kullanmış etmiş 15000-15500 arası fiyat yazıyor. Kardeşim ben 1000 lira için senin motorunu niye alayım, bana fiyat avantajı yarat ki ikinci el tercih edeyim. Yoksa gider bayiden alırım tertemiz rodajını yapar, gönül rahatlığıyla binerim.
    İnsan utanır bu fiyatları yazmaya...
    Sırf bu tiplere inat gittim sıfır aldım kafam rahat bu fırsatçılara da para kazandırmadım.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı kulspruta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben motosiklet bakarken ilk motorum ikinci el alayım dedim, ama o iş öyle olmadı. 16 bine yakındı fiyatı, adam kullanmış etmiş 15000-15500 arası fiyat yazıyor. Kardeşim ben 1000 lira için senin motorunu niye alayım, bana fiyat avantajı yarat ki ikinci el tercih edeyim. Yoksa gider bayiden alırım tertemiz rodajını yapar, gönül rahatlığıyla binerim.
    İnsan utanır bu fiyatları yazmaya...
    Sırf bu tiplere inat gittim sıfır aldım kafam rahat bu fırsatçılara da para kazandırmadım.
    Satarken de umarım bu bilinçle hareket edersiniz. Mesela 10bin km bindiniz kaça satarsınız motorunuzu ?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Millet ne fiyat yazılırsa yazılsın acaip fiyat teklifi yaptığı için millet yüksek fiyat yazıyor olabilir.
    MimTolga bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet ne fiyat yazılırsa yazılsın acaip fiyat teklifi yaptığı için millet yüksek fiyat yazıyor olabilir.
    En önemli sebeplerden birisi de bu. Adam telefonda ayrı pazarlık yapıyor, motoru görmeye geldiğinde bir daha yapıyor. En son skuterimi satarken adam disk kilidime bile sulandı al lanet gelsin dedim 200 tl lik disk kilidini de verdim. Baktım şuan 350 tl

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Pazarlık yapmıyorsan almayan var yahu, garip millet. Ben tiksinirim pazarlıktan...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)