Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çok Yakında Tüm Motorcuların İsmi Lekelenecek

Motovento
    REKLAM ALANI
    __sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Başlık belki biraz abartı olmuş diye düşünen arkadaşlar olabilir ama 12 senedir falan motosiklet kullanıyorum. Endişem ve şikayetim şudur ki :
    İlk motosiklet sürmeye başladığım yıllarda nekadar da tek tük Motorcular Serseridir terimini duysamda,şu sıralar internetteki videoları izledikçe ; trafiğe açık alanda ön kaldırmalar,arkasına kız arkadaşını atıp tehlikeli sürüşler,kask kamerası takıp yerli yersiz kavga çıkaran sürücüleri ,motorla kızlara yanaşıp tavlama videoları çekmeler vs. vs. bunları izledikçe,ben bir motorcu olarak artık ben birçok motorcuya Serseri der oldum . Ve yarın öbürgün kurunun yanında yaşta yanıp,düzgün motor kullananlarada insanlar serseri gözüyle bakacaklar diye düşünüyorum. Buzamana kadar böyle düşünmezdim ama şu son 1 sene içinde bir anda patlama yaşandı diyebilirim.
    İnşallah yanlış düşünüyorumdur.
    ( Seviyeli video çekip yayınlayan arkadaşları tenzih ederim )
    YZFR25, AzÇok, Dagor ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Her asker yeşil bereli olamaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Milletçe bir işin mokunu çıkarayım diye uğraşmayı severiz...

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Malesef aynen katılmak zorundayım.

Hatta buna ek olarak bundan birkaç sene öncesine kıyasla trafikte kask kullananların sayısında da ciddi azalma görüyorum. Kaskı koluna takıp gezenler, artçı koltuğunda dolaşanlar, artçısıyla kasksız dolaşanlar...

Özellikle havaların ısındığı şu son zamanlarda bu tiplerde ciddi artışlar oluyor. Havalar soğukken bu tiplerin sayısında anormal düşüş oluyor. Genelleme olacak ama malum tabirle Tatsumo cuların birçoğu bu şekilde motosiklet kullanıyor.

Haliyle doğal seleksiyon işliyor, insanlarda bir genel fikir oluşuyor, bu fikir ve düşünce genele yayılıyor ve genel düşünce şeklinden etkilenen bizler de bu durumdan ortak zarar görüyoruz.

Sorun bilinçlenmekte. En azından konuyla ilgili güzel kamu spotları, malum dizi ve filmlerde konuyla ilgili bilinçlendirme konuları işlense... belki biraz basit ve çocuksa düşünüyorumdur ama az da olsa etkili olabileceğini düşünüyorum. Yoksa bu adamların okul yaşı geçeli çok oluyor, gidip de okullarda ders vererek mevcut nesili bilinçlendirebilmek için aktif oldukarı kanalları kullanmak daha önemli ve doğru sonuç verir.

Tabi bunu kim nasıl yapacak, kim önemseyecek de yapacak orası mechul.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    efendi gibi sürene kimse bir şey yapmaz, enseyi karartmayalım..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bizim millet kendi gibi olmayanı sevmez (hangi demografik gruba dahil olursa olsun...), o yüzden üzerinize alınmayın, eskiden bu yaklaşım yoktu motorculara çünkü bilen gören azdı o kadar... Özellikle bize olan bir yaklaşım ve önyargı değil.

Motosikleti
    Honda CB125 E
    Böyle düşünmenizin sebebi sosyal medyanın ve telefonların da yaygınlaşması olabilir. Çünkü apaçi motosikletciler her zaman vardı. Motorcular serseridir diye düşünenler de her zaman vardı. Değişen şey ise artık bunlar bizim gözümüzün önüne daha çok çıkıyor.

Motosikleti
    MT-07
    Ben bu motoruma geçtim geçeli trafikte arabalarla aramda takip mesafesi bırakıyorum, sağlarından sollarından fazla geçmemeye özen gösteriyorum. Trafikte akıyor ise şerit filtrelemiyorum ve efendice kullanıyorum. Bir zıpçıktı arkama yapışıyor ve gidilmesi imkansız bir yolda ben önünden çıkınca gidebileceğini zannediyor. Yolda giderken selektör ile yol isteyince vermemeye özen gösterip sağlarından sollarından geçmemi istiyorlar. Sağ şerit boş ve şeridine geçmiyor.

Demem o ki kask kamerası ile artislik yapanlar olduğu kadar yapmayanlarda çoğunlukta. Kask olayına gelince de polislerin keyfe keder araç kovalamasından ziyade kask takmayanlara ceza yazmalarını temmeni ederim. Kaç kez denk geldi. Kasksız geziyor eleman, polise yol vermiyor, inatla arkasında dadat yapan polis arkadaşımız; geçerken çekilsene lan die bağırıp devam ediyor.

Havalı korna şart
    HUN bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Konuya birde şu açıdan bakmak lazım.Gördüğün tüm videolar zaten ilgi çekmek için yada benzer endişelerle oluşturulduğundan her seyrettiğin videoda bu düşüncen dahada pekişiyor.
    Bu gün dört arkadaş Darlık Şile yaptık.Benim kamerada muhtemelen üç dört saatlik video var.On saniyesini seyredemezsin çünkü sıkılırsın .örnek beni tek geçtikleri an gideceğimiz yeri bilen arkadaşın öne geçtiği andı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Ben nasil suruuorum gencler ?

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben nasil suruuorum gencler ?
    35sn barajını geçebilirsen bakarız.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    35sn barajını geçebilirsen bakarız.

Uzun videolar izlenmiyor .... 10 dk video hazirladim izleyen olmadı

Motosikleti
    MT-07
    10dk senin abs'nin vuruşları ile titremeni ne etsinler? Git güzel bir rotaya, manzarası olan bir yere, ne bileyim virajlara falan git. Bak abs, bak cam titriyor ile olmaz bu işler. Ayrıyetten ilgi çekmek için tepki çekmekten vazgeçmelisin.

Sen tatile gitmemiş miydin? Motorunla gideydin ve yolları çekeydin? Birde millet duran motordan çok giden motoru sever

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    motosikletli sayisi arttıkça insanların motosikletlilerle tecrubeside artıyor , mesela büyük endurolara veya vespalara falan o kadar önyargılı yaklaşmıyorlar artık , abartı bir egzoz sesine veya aralardan ölümüne giden paketcilere hiç tahammülleri yok , yani her gördükleri iki tekerliye serseri bunlar demiyorlar..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)