Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Ederinden fazla fiyat yazma hastalığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Birde motoru zorla satiyormuş gibi davrananlar var adama mesaj atıyorsun öyle laubali, umursamaz cevaplar veriyor ki sanırsın motoru satmak istemiyorda silah zoruyla sattiriyorlar. adama motor hakkında birşey soruyorsun internetten araştır diyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde motoru zorla satiyormuş gibi davrananlar var adama mesaj atıyorsun öyle laubali, umursamaz cevaplar veriyor ki sanırsın motoru satmak istemiyorda silah zoruyla sattiriyorlar. adama motor hakkında birşey soruyorsun internetten araştır diyor.
    benim HTC telefonu ilana koymuştum bana kaç gb ram, ekran inc i kac gibi sorular sormuslardı acıkcası oyle tipleri kovalamıştım.

Ürün genel özelliklerini neden sorarlar ki?
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Est kardesim adam.senin kopegin olmak.zorunda kapiya bagla dursun admai.senin gibi bir sahsiyet icin nasil umursamaz olur tovbee

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Vurmayın bir dinleyin motorun özellikleryle alakalı birşey sormadım üstünde egzoz vardı egzozsuz fiyatini sordum 10 bin düşük fiyat söyledi sonra egzozu kaça aldın ki gibi bir muhabbet geçti cevaplaması zor birşey değildi yani motor kaç hp filan diye sormadım

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    bu fazla fiyat muhabbetinden aslında başım çok ağrıyor.. ben son rakamı yazıyorum adam 58 ise 55 e verirsiniz yada 55 param var diyor.. cvp bile vermiyorum çoğu zaman.. rakam belli arkadaş işine gelmeyen aramasın mantığındayım.. hatta şuan ilanlarımın hepsinde sert ifadeler yazıyor ama yinede adam yüzsüz kardeşim 58 yazmışım 45 olmazmı diyor.. kalbini kırarım yazmışım ilana yinede eşeklik edenler var.. yani bu konudan en çok şikayetçi olanlardanım
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer mondial vulture değilde yamaha alsaydın böyle şeyler yaşamayacaktın ;)
    Honda CBR250 motorum satılık bile değilken şirketin otoparkında sattım. Biri geldi, sordu güvenliklere sahibi kim diye, buldu beni, fiyat teklif etti sattım. Konu Honda Yamaha konusu değil. Mondial Vulture de düşündüğümden daha pahalıya gitmişti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu fazla fiyat muhabbetinden aslında başım çok ağrıyor.. ben son rakamı yazıyorum adam 58 ise 55 e verirsiniz yada 55 param var diyor.. cvp bile vermiyorum çoğu zaman.. rakam belli arkadaş işine gelmeyen aramasın mantığındayım.. hatta şuan ilanlarımın hepsinde sert ifadeler yazıyor ama yinede adam yüzsüz kardeşim 58 yazmışım 45 olmazmı diyor.. kalbini kırarım yazmışım ilana yinede eşeklik edenler var.. yani bu konudan en çok şikayetçi olanlardanım
    58'e 55 teklif edeni anlarım, makul bir pazarlık. Ama 58'e 40-45 teklif edenleri bulup dövmek gerek :D
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda CBR250 motorum satılık bile değilken şirketin otoparkında sattım. Biri geldi, sordu güvenliklere sahibi kim diye, buldu beni, fiyat teklif etti sattım. Konu Honda Yamaha konusu değil. Mondial Vulture de düşündüğümden daha pahalıya gitmişti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

58'e 55 teklif edeni anlarım, makul bir pazarlık. Ama 58'e 40-45 teklif edenleri bulup dövmek gerek :D
    dün akşam üstteki yazıyı yazdığım sırlarda arabaya bakmaya gelenler oldu.. 58.500 den ne olur diye sordu, aynı açıklamayı yaptım. son rakam, zaten en düşük ilan, daha ne olsun pazarlık sünnettir vs derken en son noteri ben karşılarım diyorum.. madem sünnetse 225 tl de sünnet

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Sıfırından pahalı satmanın bir nedeni de bayilerde motor kalmaması. Sıfır fiyatı internette yazıyor ama gel görki motor kalmamış, istesen de o fiyattan alamıyorsun. Dolayısıyla uyanıklar 2. el motorlarına yüksek fiyat istiyorlar. Ve benim gördüğüm kadarıyla satıyorlar da.

Lazko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GSA
    Yazılanların hemen hepsine katılıyorum.
    Rakam nedir, piyasa ne durumda, özenli bakılmış motor kıymeti bilen izanlı alıcı ve satıcılar maalesef azınlıkta kaldı. Bu nedenle fiyatlar şişiyor.

Satan “Nasılsa pazarlık yapılacak” diye yüksek yazıyor. Alan “Pazarlık payı vardır” diye dipten giriyor. Motoruna taktığı aksesuarın yeni fiyatını ekleyip %10 arttırıp yazan da var, ederinin yarısını utanmadan teklif eden ölücü de. Arada olan gerçek alıcı ile ciddi satıcıya oluyor.

Biraz uzun olacak ama kendimden örnek vereyim.

MT-09 Tracer satıyorum. Reklama girmeyecegim, malum sitede var.
    Yamaha merkez de tanıdıklar var, fiyat sordum. Kullanıcıya 48bin dediler. Onların üzerinden her marka güvenilir bayilere soruldu. Fiyat aynı.

Akıllının birisi “Müşteri hazır hemen getir verelim” dedi. Komisyonu 2bin olurmuş. Dedim “O şartlara sana yedireceğime kullanıcıya indirim yapar dua alırım”
    Koydum ilana 46bin den. Özellikleri ile beraber fiyat-pazarlık işini de yazdım. Boşuna vakit kaybı olmasın diye. Dinleyen kim? Mesajdan yazıyor “Son ne olur?” Elinin körü olur. Görmeden ne alıyorsun ki uzaktan pazarlık yapıyorsun?

Madem alıcısın, gel, bak. Sonra bana bu fiyata olmaz, şu sebepten diye söyle, ikna olayım, al indirimini. Ya da belki gördüğünde sen fikir değiştireceksin. Önce malı gör, sahibini tanı, dinle.

Motor yaz-kış kapalı otoparkta bile örtülü.
    Akrapovic takmışım, orta sehpa gitmesin diye titanium. Dert çıkarmasın diye Yamaha dan alıp orada montaj.
    Koruma demiri burada yok diye valizde Almanya dan getirip kendim monte etmişim.
    Devreler zarar görmesin diye tazyikle yıkanmamış. Elde,süngerle yıkamışım, bittikten sonra çanta kompresör ile hassas yerlere hava tutmuşum, ıslak kalmasın diye. Kumandalara WD40 yerine elektronik devre spreyi sıkmışım.
    Hareket eden aksamlar Würth silikonlu sprey ile yağlanmış. Zincir her yıkamada temizlemmiş, Würth yağ sıkmışım, yağı donmadan gitmesin diye park yerine ittirerek getirmişim.
    Her sene yağ değiştirmişim. Castrol.

Zinciri ustama gerdirmişim ama arkasından kendim gergi ayarı yapmışım. Bütün vidalar periyodik olarak sıkılmış. Kitabında yazan torka gore şahsım tarafından.

Karşılığında demiyorum ki “Gel sıfır fiyatı ver”
    Hiç olmazsa bari zahmet edip gel, bak, takdir et, sonra gene pazarlık yap.
    Olur veya olmaz. Kısmet. Ama hiç olmazsa hakkını ver ki insanlar bari manevi haz alsın.
    Sonra “Piyasa çakal dolu” Ne yapalım? El birliği ile böyle oldu.

Vaktinizi aldım. Affola.
    MimTolga bunu beğendi.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)