Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Ederinden fazla fiyat yazma hastalığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Aslında konuşacak bir şey yokmuş; satıcı motosikleti tüm borçlarını temizleyerek vermek zorunda ki? En fazla noter masrafı konusunda anlaşılabilir diye düşünüyorum...

Demek ki fiyat iyiymiş ve/veya motosikleti çok istiyormuşsunuz katlanmışsınız. Seramiği fiyata eklemek olmamış tabi ki.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bu sene cbr250 yi satıp cbr650 almak var aklımda. Konuya şöyle bir göz gezdirdim de size sormadan ilana koymaya çekindim açıkçası

2016 siyah 24000 de cbr250 var bende. Grenajın birinde olduğu yerde düşmekten kaynaklı sinyal ışığının orada çatlak var. Koruma takozu ve yaklaşık 4.000 km kullanılmış michelin lastikler var. Ne kadar eder sizce. Para kazanmak değil derdim ama ucuza da gitsin istemem. Hakkı neyse o olsun.

Cbr650 2018 43.000 bine var. Sizce 43.000 e cbr650 mi 33.000 bine cbr500 mü ?

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sene cbr250 yi satıp cbr650 almak var aklımda. Konuya şöyle bir göz gezdirdim de size sormadan ilana koymaya çekindim açıkçası

2016 siyah 24000 de cbr250 var bende. Grenajın birinde olduğu yerde düşmekten kaynaklı sinyal ışığının orada çatlak var. Koruma takozu ve yaklaşık 4.000 km kullanılmış michelin lastikler var. Ne kadar eder sizce. Para kazanmak değil derdim ama ucuza da gitsin istemem. Hakkı neyse o olsun.

Motorun piyasasına bakıp hakkı neyse onu yazın bence. Sahibindende aynı model yılı motorları inceleyip kendi motorunuzla karşılaştırın derim. Fiyatın öldürülme taraftarı da değilim benim isyanım motorun hak edeceğinden fazlasını yazanlar. Genel piyasa bu şekilde. Elinen çıkarmak isteyen uyguna veriyor zaten sıfır fiyatı yazanlar hiçbir şekilde satamiyorlar karar sizin istediğinizi yazın

Cbr500 ile Cbr650 derseniz kesinlikle ve kesinlikle cbr650 derim. belirgin bir güç farkı istiyorsaniz cbr650

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    CBR500R 47 beygir / 43Nm, aradaki 21 beygir / 20Nm fark gayet hissedilir bence. (Neredeyse × 2...) Olay biraz çift silindir mi istenir dört mü gibi; bunların karakteristiği oldukça farklı. O da alacak olanın keyfine arzularına kalmış...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...7262034/detay/

Bence 30 bin e cbr500R :D 33 bin neymiş öyle ^^

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alıntı to1ga adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

En az 2018 olmalı ve km az olmalı. Uzun süre kullanmak için alıcam inş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR500R 47 beygir / 43Nm, aradaki 21 beygir / 20Nm fark gayet hissedilir bence. (Neredeyse × 2...) Olay biraz çift silindir mi istenir dört mü gibi; bunların karakteristiği oldukça farklı. O da alacak olanın keyfine arzularına kalmış...
    Ben bir sene olmadı motora başlayalı. 2 mi 4 mü dersen ne olduğunu bilmiyorum. Fark nedir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun piyasasına bakıp hakkı neyse onu yazın bence. Sahibindende aynı model yılı motorları inceleyip kendi motorunuzla karşılaştırın derim. Fiyatın öldürülme taraftarı da değilim benim isyanım motorun hak edeceğinden fazlasını yazanlar. Genel piyasa bu şekilde. Elinen çıkarmak isteyen uyguna veriyor zaten sıfır fiyatı yazanlar hiçbir şekilde satamiyorlar karar sizin istediğinizi yazın

Cbr500 ile Cbr650 derseniz kesinlikle ve kesinlikle cbr650 derim. belirgin bir güç farkı istiyorsaniz cbr650
    Fiyatlardan bir şey anlamadım ya 2012 motora 12.000 isteyen var 2017 ye 16.750 isteyen var. Karar veremedim. Neyse biraz daha araştırayım bakalım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Çok kaba özetlersek şehir içi için çift silindirin daha çabuk ivmelenme ve gücü torku daha düşük devirde verme avantajı var, diğeri ise asıl karakterini yüksek devirde verir, açık yollar şehir dışı daha güzel olur, dört silindirlerin düşük devir kullanımları çift silindirler gibi değil biraz ölü hissettirebilir. Tabi motosikletten motosiklete fark var nasıl ayarlandığı ve cc'sine göre. Ben yakın cc'ler için yazıyorum...

Motosikleti
    09
    Bir tane eleman başıma musallat oldu.
    Telefonda görüştüğümüzde İstanbulda 17 bine çok motor var, İstanbul'a gidene kadar senin motoru alırım 18 e verirsen diyor, git İstanbul'dan al ozaman dedim başka gün başka hesaptan yine mesaj attı başka yerden 17 ye var 18 olursa kapatalım diye.
    Karaktersizlik böyle bişey olsa gerek. Çocuk kandırır gibi yalan söylüyor bide

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    benim en sevdiğim muhabbet 600 yada 1000cclik motorların malum sitedeki ilanlarında düşülen şu şekildeki notlar:
    "250 cc motor fiyatına 600lük"

Takejiro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2007 yılında 3.000₺'ye aldığım CBR125 motorumu 2010 yılında yine aynı fiyattan satmıştım.
    Amacım satmaktı ve hemen 1 hafta içinde satmıştım.

Hazır ÖTV indirimi varken ve fiyatlar düşmüşken yıllar sonra tekrar bir heves geldi.
    Maddi olarak avantajlı olmasına rağmen, sıfır almaktan ziyade bir motorcuya yardımım olsun diye 2.el düşünmüştüm.
    Ne de olsa biz de bir zamanlar motorcuyduk

Lakin kazın ayağı öyle değilmiş, ilanlar şimdiden ÖTV'siz haliyle konmaya başladı.
    Mesela yeni kasa R25 2019 model 27.000₺ civarında ama fiyatlar 32-33.000₺ civarı!
    Açıklamada ise yazılanlar: Temmuz'da ÖTV indirimi kalkacak ve şuan için ise stok yok.
    Yani Türkçesi: "Seve seve alacaksın, yoksa motor yok..."

Olaydan anladığım ise; daha 1 ay önce almışsın ve 1000km anca yapmışsın, şimdi de aldığın fiyatın misli misli satıyorsun.
    Şimdiden alayım, nasılsa zamlanacak yüksek fiyattan satarım. Yatırım amaçlı daire alanlar gibi motor almışlar.
    Bari bırakın da kullanıcı olanlar alsın şu iki tekerleri...

Sonuç olarak ise; ne ikinci el, ne de sıfır motor... Tamamen almaktan vazgeçtim.

Kimseyi rencide etmek için yazmıyorum, sadece içimden geçenleri söylemek istedim

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim!

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kardeşim ilk seri R25'i 14.000'den alıp 3 ay sonra (ufak ve rahatsız geldiği için) 15.500'e satmıştı. R25'lerin piyasaya girişi öyle oldu öyle devam ediyor maalesef şartlar illâ ki düzeltir bir süre sonra, şu kur enflasyon bir sabitlense düzene girse de rahatlasak...

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Ben de benim ufaklığı keyfen satışa çıkardım. Bir cross niyetim var ama 5. motosiklete bir türlü evden izin çıkmadığı için () garajda yer açmaya çalışıyorum. En ufak bu. MSX125 almayı düşünen varsa yabancıya gitmez en azından, ilanı buraya bırakayım.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...9551856/detay/

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Ederinden fazla fiyata satmaktan ziyade, insanlarda bir km takıntısı var o daha fena.
    motoru kullanmak için alıyoruz biz, vitrin olsun diye değil. şekil şukulsunuz ya hıaaaa. :D
    neyse, fırsat buldukça gaz açanlara selam olsun.
    kulspruta bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anlamadıgım şey neden bu kadar sinirlendiğimiz.

Elimde 10 bin TL olan motor var ben istersem 40 bi TL e ilana koyarım; bu kimi ilgilendirir?

Starbuckstan 50 kurusluk kahveye 15 lira verirken, 4 duvar için 2 bin lira kira öderken daha cok sinirlenmeniz gerekmez mi?

Serbest piyasa sonucta; yaz sonu 3.5 k a aldıgım motorumu 4.5 k dan satışa koyacağım mesela. Satılırsa yanıma kar, katılmaz ise 2. motorum olarak hayatına devam edecek.
    espresso bunu beğendi.

KTM piyasasında da durum aynı. İnsanların malı kullandıkça sıfırından daha da değerli oluyor. İstersem bu fiyata koyarım kime ne tayfası var bir de ama kendileri motor almaya çalıştıklarında kimisi noter parasını yarı yarıya halledelim teklifleriyle gidiyolardır eminim. 6800e aldığım ns150ye 4 fiyat veren oldu kaza bela olmadan. İnsan gerçekten hayret ediyor diyecek hiçbişey yok.

Motosikleti
    09
    R25 imi sattıktan sonra işimi görecek küçük birşeyler bakıyorum. Herolara baktım scooter istiyorum adam sıfırına yakın fiyat yazmış 250tl düş yarın gelip alicam diyorum amca oğlum 100 lira altını teklif etti ona bile vermedim diyor. İnsanlar garip gerçekten

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Alırken ucuz arıyorsunuz. Satarken de aynı şekilde düşünüyor musunuz?

Motosikleti
    09
    Alıntı LostRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alırken ucuz arıyorsunuz. Satarken de aynı şekilde düşünüyor musunuz?
    Benim sattığım R25 piyasanın en uygunuydu neredeyse. 2017 model 11.000km birsuru ekstrasi olan bir motordu. 18500 e verdim o paraya 2015 model 30 binde düşmüş kalkmış motorlar vardı. Ben biniciyim zararına sattım desem yeridir ama gidip sıfır fiyatını yazmadım merak etme satarken üçe beşe bakmam fazla aynı kafada olduğum birisine verir geçerim

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Sazan avına çıkanları ciddiye almayın, satamıyorlar zaten niyetleri de yok. Mesaj bile atmayın ilgi çektiklerini düşünüp cidden o fiyatlara satacaklarını zannediyorlar.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıcı oldugumuzda "bu ne yaaa piyasanın üstünde satıyorlar"

satıcı oldugumuzda "ben tüm bakımlarını yaptım bebek gibi baktım piyasadaki motorlar gibi değil benim kelebeğim tabi ucuza vermem"

Neyse hep diyorum yine diyeceğim, serbest piyasa. İstiyorsam yarısı 1 şişe suyu 10000 tl e satarım, begenmıyorsanız almazsınız.

İkinci el piyasası sonucta; begenilmiyor ise gidip sıfırını alın. yani tamam sureklı yuksek fıyat gormek sıkıntı ancak motosiklet zorunlu bır ıhtıyac değil bu kadar saydırmanıza gerek yok.

Ev kiralarına bakın
    Sağlık masraflarına bakın.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)