Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Ederinden fazla fiyat yazma hastalığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bir mal bayiden çıktığı anda ikinci eldir bunlar satarken yok 100 km'de yok sıfır gibi atıp tutuyorlar zaten o fiyatı verecek olsam bayiden alırım senle mi uğraşacağım. Şu an Türkiye'deki araç piyasası tamamen balon. Emlak sektörü de öyle. Zaten faizler de uçunca kimsenin bir şey almaya hali kalmadı. O yüzden önce ilan tarihine bakıyorum fiyatını ona göre mukayese ediyorum uygun olan mal kısa sürede satılıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben geçen sene 1 hafta içinde rks Titanik 150r’yi 3600e satmıştım. 4bin km’deydi. 5gün sonra ilanda gördüm 4bin istiyordu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satarken de umarım bu bilinçle hareket edersiniz. Mesela 10bin km bindiniz kaça satarsınız motorunuzu ?
    kaça satacak adamın yaptığını yapacak sen burada böyle ağlıyor diye kendi ucuzamı satıcak sanıyorsun.....

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaça satacak adamın yaptığını yapacak sen burada böyle ağlıyor diye kendi ucuzamı satıcak sanıyorsun.....
    Evet dostum ne yazık ki genel durum bu...
    Mal alırken paramız kıymetli, mal satarken malımız kıymetli...
    Lazasker bunu beğendi.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Ayda ortalama 4-5 araç alır satarım.. ilanı genelde Türkiye'deki en düşük ilandan daha az yazarak girerim, aynı gün satılsın diye.. ama bizim milletimiz bildiğin ölücü olduğu için Türkiye'nin en düşük ilanına bile yüzde 15-20 düşük fiyat teklif ediyor.. üstelik pazarlık yoktur veya saçma sapan tekliflerle gelmeyin kalbinizi kırarım yazmama rağmen.. aklı olan hemen kaporasını yolluyor.. daha önce düşük fiyat veren sazanlar ilan kalkınca hemen arıyor kaça gitti diye yada ben alayım kapora gelmediyse ben yollayım hemen diyenler cabası millet ne yapsın pazarlık isteyecekler diye 3-5 fazla yazıyor.. daha sonra ilan verecekte bakıyor bu mala bu kadar yazdıysa benim malım daha çok eder diyor fiyatlarda saçma şekilde artıyor ister istemez..
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayda ortalama 4-5 araç alır satarım.. ilanı genelde Türkiye'deki en düşük ilandan daha az yazarak girerim, aynı gün satılsın diye.. ama bizim milletimiz bildiğin ölücü olduğu için Türkiye'nin en düşük ilanına bile yüzde 15-20 düşük fiyat teklif ediyor.. üstelik pazarlık yoktur veya saçma sapan tekliflerle gelmeyin kalbinizi kırarım yazmama rağmen.. aklı olan hemen kaporasını yolluyor.. daha önce düşük fiyat veren sazanlar ilan kalkınca hemen arıyor kaça gitti diye yada ben alayım kapora gelmediyse ben yollayım hemen diyenler cabası millet ne yapsın pazarlık isteyecekler diye 3-5 fazla yazıyor.. daha sonra ilan verecekte bakıyor bu mala bu kadar yazdıysa benim malım daha çok eder diyor fiyatlarda saçma şekilde artıyor ister istemez..
    Mondial Vulture motorumu satılığa koyduğumda ülkenin en ucuz plakalı ruhsatlı motoruydu ve adamlar yazdığım fiyatın yarısını teklif ediyordu. Fiyatı %20 arttırdım biri gelip aldı
    MimTolga ve ..YaNKee.. bunu beğendiler.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    İnsanların haklı olduğunu düşünüyorum.

Ederinin altında fiyat yazmışım.Hala 2 bin altına ver alayım diyorlar.Bin daha düş vs.
    Sonra bende ederinin 2 fazlasını yazıp koydum ilana.2 bin altına ver alayım dediler tamam dedim sattım.

Değerine ödeme yapmayı düşünmedikleri için millet fazla fazla yazıyor.Halkımız hep istiyorki paraya çok ihtiyacı olandan ucuza alayım,adam batmak üzere mecbur bu fiyata satıyor ondan alayım...Yani düşene de bir tane ben vurayım istiyor.Bu tip adamlara istediğini vermek için fazla fiyat yazıyorlar.

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Sıfırı 17000 olan motoruma 12500 istedim. Motosiklet 3000 km'de. Hala 9 bin olsa olur mu, yok öğrenciyim 10 bin param var olmaz mı vs diye mesaj atan var. Bakıyorum ilanlara, insanlar aynı motora 30 bin kmde benden fazla para istemiş. Tamam paraya ihtiyacımız var da, bir malın da değeri var. Vazgeçtim satmaktan, sinirim bozuluyodu her aradıklarında. Motor satmak ne zor işmiş arkadaş

Motosikleti
    Forza 250
    Aslında alıcı psikolojisine bakarsak istediğimiz fiyatim bin ikibin üstünü yazıp pazarlıkla istediğimiz fiyata satmak en mantıklı hareket. Bırakın alıcı kendini tatmin etsin, sağda solda reklamını yapsın 2 bin pazarlık ettim fiyatını düşürdüm diye ������
    GezeGeze bunu beğendi.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    İster inanın ister inanmayın, sıfırı 16 bin olan motora 15500 yazıp haftalarca biri gelsin diye beklemem. Hem bu doğru bir yaklaşım değil hem beklemek beni geriyor insanlarla uğraştığım için. Malın ederi neyse o fiyatı yazarım kısa sürede satarım.

İnsanlar tek tip değildir, herkesi kendiniz gibi düşünmeyin...

onuriskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF - 150 Nk
    Rodajı itina ile yapıldığı için sizi bir yükten kurtarıyorlar, bu yüzden fiyatlar sıfır motosikletlere göre yüksek yazılıyor (!)

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    İsteyen istediği fiyatı yazar. Gerçekten satmak isteyen mantıklı fiyat yazar. Gerisi safın birisi düşerse diye bekler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial Vulture motorumu satılığa koyduğumda ülkenin en ucuz plakalı ruhsatlı motoruydu ve adamlar yazdığım fiyatın yarısını teklif ediyordu. Fiyatı %20 arttırdım biri gelip aldı
    eğer mondial vulture değilde yamaha alsaydın böyle şeyler yaşamayacaktın ;)

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    iki gün once verdim 2016 n max 13 binde tertemiz.millet cani cikmis motorlara 13 binden asagi yazmazken ben 11.750 yazdim. 11.500 e de verdim .fakat motor satmak da almak kadar zor oluculerle muhatap olmaktan gina gelmisti

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Dün adamın birine yazdım 41.000 TL idi. İlanı da yeni sayılır. Baktım ertesi gün 48.000 TL olmuş. Böyle enteresan tipler de var ama genel olarak durumun böyle olmasının nedeni kusura bakmayın ama ALICILARdır arkadaşlar.

İkinci elde hep böyledir. İstediğin makul fiyatı yazarsan ve pazarlık yapmazsan adam kazıklandığını hissederek senden almıyor. Örneğin 5 kuruşa satacaksın 7 kuruş yazacaksın ki gerçekten 5 kuruşa satabilesin... Bunu her zaman yaşıyorum.
    MimTolga bunu beğendi.

Sırf bu yüzden 2.el almak istemiyorum bi espirisi yok yani 0 alırım kafam rahat.yahu adam 20 ye aldığı motoru üstüne hayvan gibi km ekliyor bi de ağır hasar kayıtlı 0 yeni kasa fiyatına satmaya çalışıyor nah satarsın

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Ne yazsanız haklısınız. Bugün R25 i satılığa çıkarmak için ilan açtım fiyatı da 20 bin yazdım 20 bine 2015-2016 model düşmüş kalkmış olanlar satılıyor tertemiz birsuru ekstrasi olan 2017 model servis kayıtlı motora 20 yazdım arayan soran sıfır. Bu devirde birşey almakta zor satmakta. Pazarlikla 19 civarlarına bırakmayı düşünüyorum ama arayan soran yok

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendini anlatıyorsun susta anlamasınlar sus.......
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben motorumu satışa koyduğumda piyasanın en düşük fiyatını yazmıştım ama bir türlü satamamıştım arayan soran sadece ölücü denen yamya tayfaydı

Abimin tavsiyesi ile yüksek fiyat koydum motor kısa sürede satıldı

artık kararı siz verin ...

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet ne fiyat yazılırsa yazılsın acaip fiyat teklifi yaptığı için millet yüksek fiyat yazıyor olabilir.
    Pazarlik yapmazsanız sorun kalmaz ortada. Ben pazarlık yapmıyorum. Deposunu dolduruyorum sadece. Gercek fiyati yaziyorum hep. Genelde de piyasanın altında kalıyor bu sebeple.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)