Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

19000 TL'a kadar 250 cc Bandında Motosiklet Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Merhaba arkadaşlar

Forumda ve motosiklet camiasında yeniyim. Geçen yıl kuzen ile birlikte başladığımız motosiklet sevdasına bu yıl yalnız devam ediyorum Hiç tecrübem olmadığı için kendime Mondial 100 MG Superboy aldım. Yatma kalkma olur diye ve hızlı olmaması için tercih etmiştim. 2300 Km kadar yol gitmişim. Şimdiye kadar bir defa uzun yol (120 Km) yaptım, onun haricinde 30-40 Km mesafelere gezi amaçlı gitmişliğim var. Çoğunluğu şehir için trafikte geçirdim, trafikteki konumumu anlama açısından yeterli olduğumu düşünüyorum. Başlarda bir defa yatırdım motoru, 40-50 Km/s hız ile seyrederken sokaktan araç fırladı önüme, tam yola çıkmamış olmamasına rağmen yerde ki çiğe kurban gittim Onun haricinde çok şükür bir şey gelmedi başıma. Montum ve kaskım var kalanları zaman içinde alacağım. Artık motoru bir tık daha büyütmenin vakti geldi diye düşünüyorum.

Başlıkta belirttiğim gibi 250 cc bandında bir motor bakıyorum. Aslında tercihim super sport bir araç fakat naked kategorisinden de olabilir düşüncesindeyim. İkinci ele sıcak bakmıyorum. Konumum itibariyle de (Isparta) Marmara civarından satın almak sorun çıkaracaktır bana. Gözüme CF Moto 250 NK'yı kestirdim. Fakat düşüncelerinizi merak ediyor ve önerilerinize açığım.

Saygılar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Peugeot / Django
    özellikle belirtmişsiniz ama o bütçelere çıkıyorsanız 2. el japon daha mantıklı sanki.
    FatihC bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benelli Bn251'e de bakın, şu anda kampanyalı 16.000TL. 23'lere çıkabilirseniz Honda CB250R var çok güzel. Şehir içi her ikisi de şahane iş görür.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Kesinlikle olmaz diye bir şey yok elbette. Fakat şahıstan almaktan çekiniyorum. Yetkili Yamaha bayii ve servisi var burada. 3000 Km'de 2016 MT-25 18.500 Tl idi. Fakat aradığım gün satılmış. Servis garantili olduktan sonra neden olmasın.

Diğer yandan motora ekstrem olaylar yaşatacak biri de değilim Şehirler arası yolda 100-110 Km/s hız ile seyrederim (Araba için böyle, motosiklet için farklı olacağını düşünmüyorum). Şehir içinde de ışıklarda veya sollamalarda beni üzmedikten sonra motordan çok büyük beklentiler içinde değilim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:04 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli Bn251'e de bakın, şu anda kampanyalı 16.000TL. 23'lere çıkabilirseniz Honda CB250R var çok güzel. Şehir içi her ikisi de şahane iş görür.
    Öneri için teşekkür ederim. İlimde sıfırı yok. Rodajda ki motor ile şehirlerarası yolculuğun sakıncası var mıdır acaba?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yakın bir bayi ile görüşün, orada monte ettirip sonra nakil edebilirsiniz. Çok uzak değilse mantıklı bir tutara nakledilebilir belki? Uzun yolda rodajın getektirdiğinden farklı bir şekilde uzun süre aynı devirde gitmeniz gerekecektir, pek tavsiye edilmez. (Uzun yol dediğiniz ne kadar acaba? 100-150km ise bir şey olmaz...)

Bir de motoru tanıyan iyi bir servis yoksa da niyetlenmeyin derim...

2017 mt25 2018 çıkışlı 2.000 km topcase radyatör koruma sis farı altılı takoz
    Servis bakımlı düşünürsen. 18.500 bırakıcam.
    Not: ayağım kırıldığı için satıyorum

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    bence kesinlikle 2. el japon bakın.
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı Kerykeion adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Diğer yandan motora ekstrem olaylar yaşatacak biri de değilim Şehirler arası yolda 100-110 Km/s hız ile seyrederim (Araba için böyle, motosiklet için farklı olacağını düşünmüyorum). Şehir içinde de ışıklarda veya sollamalarda beni üzmedikten sonra motordan çok büyük beklentiler içinde değilim
    Motorcunun yemini düzlüğü görene kadarmış diye bir söz vardır bilir misin
    abeciMotoru bunu beğendi.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Çok sevdiğim bir motosiklet olduğu için suzuki gsx 250r oneririm ama botu ihmal etme allah korusun ne olur ne olmaz sadece kaskla mont olmaz
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Motosikleti
    Forza 250
    CB250 R ve MT25 abs ikinci ele yürüyebilirsiniz. Sıfır çinliden hintliden her türlü daha evladır. Ekipman için de bir bütçe ayarlamalısınız.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakın bir bayi ile görüşün, orada monte ettirip sonra nakil edebilirsiniz. Çok uzak değilse mantıklı bir tutara nakledilebilir belki? Uzun yolda rodajın getektirdiğinden farklı bir şekilde uzun süre aynı devirde gitmeniz gerekecektir, pek tavsiye edilmez. (Uzun yol dediğiniz ne kadar acaba? 100-150km ise bir şey olmaz...)

Bir de motoru tanıyan iyi bir servis yoksa da niyetlenmeyin derim...
    En yakın Burdur 45 Km kadar. Bir de burada bir tane servis tanıyorum o da iğrenç bir yer fakat adı yetkili servis olunca mecbur kalıyoruz. Gerekirse araştırır Antalya'ya giderim sorun olmaz sanırım. Ama rodajda ki motoru uzun mesafeden getirmek pek içime sinmiyor açıkçası.

Alıntı Freyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 mt25 2018 çıkışlı 2.000 km topcase radyatör koruma sis farı altılı takoz
    Servis bakımlı düşünürsen. 18.500 bırakıcam.
    Not: ayağım kırıldığı için satıyorum
    Özelden mesaj attım hocam.

Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence kesinlikle 2. el japon bakın.
    Gönlümde o var ama ikinci ele çok güvenmiyorum. Üstelik etrafta dolaşan tek tekerleri, ha bire kesiciye sokanları gördükçe benim içim acıyor. Yarın o motorlardan biri bana denk gelecek diye çok korkuyorum. Sıfır alayım kafam rahat etsin modundayım. Hayır biraz daha bekleyeyim para biriktireyim desem kura da yetişemiyorum

Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcunun yemini düzlüğü görene kadarmış diye bir söz vardır bilir misin
    Duymadım ama güzelmiş :D Umarım ben de bozulmam, zaten genel olarak korkarak biniyorum

Alıntı yigozya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sevdiğim bir motosiklet olduğu için suzuki gsx 250r oneririm ama botu ihmal etme allah korusun ne olur ne olmaz sadece kaskla mont olmaz
    Hocam öneri için teşekkür ederim. İlanlara baktığımda genel olarak bütçemi aşıyor gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CB250 R ve MT25 abs ikinci ele yürüyebilirsiniz. Sıfır çinliden hintliden her türlü daha evladır. Ekipman için de bir bütçe ayarlamalısınız.
    MT-25'ler çok makul fakat öncelikle usta için arama yapmalıyım sanırım. Hiç tanıdığım yok buralarda. Yetkili servisler bakar sanırım.

Motosikleti
    Forza 250
    Yetkili servislerin birçoğu artık ekspertiz hizmeti vermiyorlar çünkü daha sonradan mahkemelik olma durumları çok oluyormuş. Yamaha yapıyormu sormanız gerekli. Ustayla gitmek de çok efektif değil, usta bir dışarıdan bakıp motorun sesini dinliyor, kısa bir de test sürüşü yapıyor. Aleti bilgisayara bağlayıp diagnostik yapamıyor, lifte alip ufak sökerek bakması gereken yerlere bakamıyor vb.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Yetkili servislerin birçoğu artık ekspertiz hizmeti vermiyorlar çünkü daha sonradan mahkemelik olma durumları çok oluyormuş. Yamaha yapıyormu sormanız gerekli. Ustayla gitmek de çok efektif değil, usta bir dışarıdan bakıp motorun sesini dinliyor, kısa bir de test sürüşü yapıyor. Aleti bilgisayara bağlayıp diagnostik yapamıyor, lifte alip ufak sökerek bakması gereken yerlere bakamıyor vb.
    Bunlar ikinci ele olan korkumu körüklüyor sadece. Mesajınız için teşekkür ederim hocam, servis ile bir görüşeyim bayram sonrası.

Bunlar haricinde Çin mallarına neden bu kadar kötü bakıyoruz onu da pek anlamış değilim. Bir tanesini aldım bir yıl bindim değiştireceğim. Evladiyelik bir motor aramıyorum

Motosikleti
    Forza 250
    Bunlar ikinci ele olan korkumu körüklüyor sadece. Mesajınız için teşekkür ederim hocam, servis ile bir görüşeyim bayram sonrası.

Bunlar haricinde Çin mallarına neden bu kadar kötü bakıyoruz onu da pek anlamış değilim. Bir tanesini aldım bir yıl bindim değiştireceğim. Evladiyelik bir motor aramıyorum
    Hocam gerek argesi gerek QA/QC departmanları olan, ürünü piyasaya sürmeden milyon tane test yapan. Bir komponentinde sorun var diye yaşına modeline bakmadan geri çağırıp ücretsiz değişim yapam çinli gördün mü ? Arabam Toyota Yaris 2011 model, airbag kablolamasında terminal uçlarda sıkıntı var diye geçen sene geri çağırıp ücretsiz değişim yaptılar. Keza motorda da olabiliyor mevzular. Yamahası Hondası BMW si Ktm sş geri çağırıp ücretsiz değiştiriyor. Diğer etken de servis. Bir suzuki servisine ya da Honda servisine gidip görün bir de çinli servisine. Farkı anlayacaksınız...

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI

Çin mallarına kötü bakıyoruz çünkü onlar çin malı.

Şaka bir yana, otobüsler ile bile motor taşınabiliyor. Başka bir ilden alıp taşımayı da düşünebilirsiniz.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Hocam gerek argesi gerek QA/QC departmanları olan, ürünü piyasaya sürmeden milyon tane test yapan. Bir komponentinde sorun var diye yaşına modeline bakmadan geri çağırıp ücretsiz değişim yapam çinli gördün mü ? Arabam Toyota Yaris 2011 model, airbag kablolamasında terminal uçlarda sıkıntı var diye geçen sene geri çağırıp ücretsiz değişim yaptılar. Keza motorda da olabiliyor mevzular. Yamahası Hondası BMW si Ktm sş geri çağırıp ücretsiz değiştiriyor. Diğer etken de servis. Bir suzuki servisine ya da Honda servisine gidip görün bir de çinli servisine. Farkı anlayacaksınız...
    Anladım hocam, haklısınız. Biraz daha bekleyip bütçe artırmak gerekecek o halde.

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin mallarına kötü bakıyoruz çünkü onlar çin malı.

Şaka bir yana, otobüsler ile bile motor taşınabiliyor. Başka bir ilden alıp taşımayı da düşünebilirsiniz.
    Teşekkür ederim hocam, değerlendireceğim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-isparta-yamaha-aydin-motor-dan-mt-25-abs-2018-550-km-sifr-ayrnda-694826467/detay

İlan ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Motosikleti
    Forza 250
    Bence gayet güzel, 22 ye alınır bence. Bayiyi arayıp ekspertiz garantisi veriyor musunuz diye sor hocam. Veriyorlarsa ekspertizini yapıp raporu kaşeleyip ilzalasinlar. Gönül rahatlığıyla git al.
    efendy06 ve Kerykeion bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Bence gayet güzel, 22 ye alınır bence. Bayiyi arayıp ekspertiz garantisi veriyor musunuz diye sor hocam. Veriyorlarsa ekspertizini yapıp raporu kaşeleyip ilzalasinlar. Gönül rahatlığıyla git al.
    Önce plaka ve şasi numarası üzerinden hasar sorgulaması yap, sonra yetkili servisten bilgi iste, ekspertizi de yetkili servis yapsın. Halen sıkıntı yok ise Tolga Bey'in dediği gibi, kaşeli ıslak imzalı ekspertiz raporu iste.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

themeh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 RALLY KTM EXC300
    yalan başkası yalan CRF'den başkası yalan...

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce plaka ve şasi numarası üzerinden hasar sorgulaması yap, sonra yetkili servisten bilgi iste, ekspertizi de yetkili servis yapsın. Halen sıkıntı yok ise Tolga Bey'in dediği gibi, kaşeli ıslak imzalı ekspertiz raporu iste.
    2000 kadar bir eksik kalıyor, elimde ki motoru acil satmam gerekecek sanırım. Cevaplar için çok teşekkür ederim.

Alıntı themeh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalan başkası yalan CRF'den başkası yalan...
    Cross kullanabilecek kadar tecrübeli olduğumu sanmıyorum hocam en azından doğru kullanabilecek kadar

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)