Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Düşük bütçeli (12tl) kask mekanizması tamiri LS2 FF397

Motovento
    REKLAM ALANI
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Merhaba,

5 temmuz 2017 tarihinde 736 liraya satın aldığım LS2 marka FF397 vector modeli kaskımın vizör mekanizmasında nasıl olduğunu anlamadığım ve fark etmediğim küçük bir kırık meydana geldi. Bundan kaynaklanıyor olabilir, vizörlerimin de tırnakları 1 yıl içinde kırıldı. Kask 2 yıl boyunca neredeyse her gün kullanıldığından çene pedi ve iç pedlerde de yıpranmalar başladı.

İç ped 110tl, vizör 110tl, pinlock 80tl, yan mekanizma 60tl gibi masraflara girmektense yeni bir kask alıp yoluma bakayım dedim. 3-5 mağaza gezip caberg, nolan, bell, scorpion, ls2 vs çeşitli kasklara baktım ve fiyat olarak ff397nin şu anki fiyatından bile yukarıda olan kasklar bana kendi kaskım kadar rahat ve kaliteli his vermedi. İçime sinmediği için kask alamadan evin yolunu tuttum.

Mekanizma ve vizör tırnaklarının kırık olması vizör kapalıyken umurumda değil. Yüksek süratlerde sağdan hafif rüzgar alıyor. Onu da umursamıyorum. Ama vizör açık durmuyor. Duruyor 2sn sonra geri düşüyor. Işıklarda dururken ya da artçıyla birşey konuşacakken işkence çektiriyor.

Sol taraf

Sağ taraf

Kask beğenemedim. Önümüz bayram. Hem masrafı ertelemek hem de acele etmeden düzgün bir kask bulabilmek için mekanizmayı çıkarıp silikonla vs kalıplayıp karbonat+japon gibi bir şekilde tamir etmeyi düşündüm. Lanet ispanyollar öyle bir mekanizma yapmış ki kırmızı parçanın kırılmadan çıkma ihtimali yok. Tam ümidimi kaybedip geri takarken 404ün kırmızı kapağı gözüme ilişti.

Bundan birşey uydurulur mu derken mekanizmaya parça kestim. Yapıştırdım, baktım güzel duruyor bari vizörlere de tırnak yapayım dedim.

Onlar da oldu gibi Şu anda vizörün açık duramama sorunu çözüldü. Biraz paçoz gözüküyor ama ne yapalım

Şeffaf vizörde daha önce kırılan tırnakları yapıştırıp becerememe gibi olaylar oldu. O kalıntıları çıkarmaya uğraşırken çizik içinde kaldı ama yanlarda olduğundan görüşü etkilemiyor.

LS2 FF397'de vizör mekanizması ve kırılgan vizör tırnakları hariç memnuniyetsiz olduğum bir yer yok. 1000tl civarı maksimum 2000tl kask önerilerine açığım. İçime sinmeyen bir kaska da 1200-1300 lira para vermek istemiyorum. En kötü ihtimalle 650-700 liraya LS2 FF320 alacağım.

Buraya kadar geldiyseniz helal olsun, siz de hakkınızı helal edin
    Kural [ Z ], ttonay ve oldcockroach bunu beğendiler.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Helal olsun :D o siyah makas ne makası merak ettim .

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal olsun :D o siyah makas ne makası merak ettim .
    Zamanında bimden almıştım 5liraya.
    https://urun.gittigidiyor.com/ev-ele...kas-432814796?
    Böyle değişik bişey
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler