Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tam Dolu Depo Menzil Ölçümü ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Merhabalar yarın nasipse 280 km'lik bir yolculuğa çıkıyorum ve tam randımanlı bir yakıt sarfiyatı ölçümü yapmak istiyorum.Şimdiki kullandığım cg 100 kilometrede daha önceki yaptığım birçok ölçüm sonucuna göre 3.2 litre yakıyor depoda 9 litre alıyor yani teorik olarak 280 kilometre yol yapması gerekiyor.1 litre yanıma yedek benzim alsam istediğim mesafeye yakıt ikmali yapmadan ulaşabilirmiyim yolda kalmaktanda korkuyorum ama bu ölçümüde yapmak istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT 25
    Karbratörde yedek depo vanası menteşesi var mı bak. varsa yanına yedek benzin almana gerek yok. Vana açıksa kapat gittigi yere kadar git. Benzin bitince vanayı aç benzinlikçiye git
    karayel90 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    O kadar uğraşmana gerek yok,

İlla ölçüm istiyorsan,

Depoyu Gırtlağa kadar doldur,

Analog tribi sifirla,100km git ve tekrar girtlaga kadar doldur.

Tuketim farkini pompa ekrani verecektir.

İlla bitirene kadar test yapacagim diyorsan,yanina 1lt benzini asla ihmal etme.
    karayel90 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    3,2 lt biraz fazla değil mi hocam? Belli bir hızı korumak için sürekli yüksek devirde mi gidiyorsunuz?

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    2 litre al olsun bitsin

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3,2 lt biraz fazla değil mi hocam? Belli bir hızı korumak için sürekli yüksek devirde mi gidiyorsunuz?
    Evet yolun büyük bi kısmını 7-8 bin devir çevirerek gidiyorum.150cc olduğu için 90-110 arası hızla gitmeye çalışıyorum.Banada fazla geliyor aslında.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yolun büyük bi kısmını 7-8 bin devir çevirerek gidiyorum.150cc olduğu için 90-110 arası hızla gitmeye çalışıyorum.Banada fazla geliyor aslında.
    CG hafif motor zaten, o kadar fazla yakması bence de fazla sanki.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim SS motorum bile 6-7 bin devirde 3,4 Yakıyor ustam naptın?

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Küçük cc uzun yolda daha çok yakıyor arkadaşlar. Çünkü beygir yok adamda, e hızlı gitmek isteyen adamda açıyor gazı(hızlı dediğimde 80 üstü). Bendede cg benzeri motor var 7 beygir. Uzun yolda kamyon rüzgarları, açık alan rüzgarları motoru engelliyor. Bu da daha fazla yakıt tüketimi oluyor.

Senin soruna gelirsek, hocam sen yanına benzin almasan bile olur ama garanti iş yapacaksan al. Neden gerek yok çünkü bizim motorlarda yedek depo var(aslında yok ama uzun hikaye). Yedeğe alınca motor 50km daha gidiyor. Bende risk alıp yedekte gittim 50 km sonra benzinci geldi ordan aldım. Yani sen 280 km'yi hayli hayli gidersin bir depo yakıt ile.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Sağ salim ulaştım çok şükür 220 km kadar gittim riske atmak istemedim yedek depoya düşmemişti doldurdum gene 3.2 ama bu sefer 7-8 bazı yerlerde 9 bin devir çevirerek sürdüğüm bile oldu

Neyse zaten bu son uzun yolculuğumdu motorsiklet memlekette kalacak satacağız motoru, sanırım bi 3-4 ay kadar motorsikletsiz takılacağız :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)