Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alarmlı Disk Kilidine Neden Su Dökülür?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum, silikon tabancasıyla ses çıkışını doldurursa kimsenin ruhu bile duymaz... Çalmak isteyen adam omzuna alıp götürür yine çalar. Bir silah bulun ve gelene sıkın. Kameraların çalışmadığını söylüyorsunuz.. Kanıtları olmaz ellerinde, ki bunun cezası yok diye biliyorum... (Öldürmediğiniz Sürece)
    Dalga mı geçiyon lan sen? Adama silaha vurmasını teşvik ediyon. bi git kendi bokunla oyna sen!
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Kapalı garaj olmadan motosiklet alsam şimdiye kadar fıttırmıştım herhalde. Bence motoru koyacak kapalı bir yer bulun, veya müsait bir alan varsa yaptırın.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kasko + teknotakip veya mts... Maalesef sigorta şirketleri insafsız tutarlar istiyorlar. Ben indirimli 2900'e yaptım bu sene, işletme giderlerine bunu da ekleyip bütçe yapıyorum hep.

Motosikleti
    Dominar 250
    Bu su durumu bana bir olayı hatırlattı.
    Disk kilitleri sogutuldugu zaman kırılganlığı artıyor ve kolay bir şekilde kırılıyor diye okumuştum.
    Senin kilidinede bu spreylerden kullanip zorlamış ve ya zorlayamadan gitmek zorunda kalmış olabilirler. Çok dikkatli ol.

Katrei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS200 E4
    Bu gece ne gelen oldu ne giden. Ben 3 saatlik uykuyla işe gidiyorum ona yanarım 😂
    pea bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    hırsızlar motoru almaya niyet ettiyse yerini değiştirmeniz en mantıklı yol. Çünkü eğer hırsız kafasına koymuş yerini işaretlemişse değil kaliteli bir kilit önüne duvarda örseniz alır o motoru. Yaşanan örnekler var. Abus bu işin artık sakızı oldu. Youtube üzerinde yüzlerce hızlıca kesilen abus videoları var. Kilide güvenmek yerine kapalı bir otopark ve komple kilit branda yöntemi en sağlıklısı eğer bu imkanlar yoksa kasko yaptırın yoksa bu işi böyle takip etmeniz zor olacak.

Motosikleti
    MT-07
    Abi size nasıl teklifler çıkıyor? 2007₺ kasko parası verdim sıfır mt-25 2017 modele. Mt-07’ye geçtim, kalan 126günlük kaskomu buna aktardım 459₺ fark fiyat çektiler ki anahtar üzerinde çalınması durumunda dahi tam ücret iadesi var. Dehşete düştüm şuan. 2000₺ kaza anında ekipman hasar klozu var ve istediğin aksesuarı ekleyip motorun bedelini arttırabiliyorsun.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benim üstüme ilk motorum olduğu için biraz yüksek çıkıyor (öncekiler hep kardeşimin üstüneydi), senin en az 3. motorun olmalı bir de ehliyet yılın da daha yüksek olabilir, benimki 2015 mesela...

Çok iyi fiyat çıkmış sana

Adresin bile fiyata acayip etki ediyor...

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hırsızlar motoru almaya niyet ettiyse yerini değiştirmeniz en mantıklı yol. Çünkü eğer hırsız kafasına koymuş yerini işaretlemişse değil kaliteli bir kilit önüne duvarda örseniz alır o motoru. Yaşanan örnekler var. Abus bu işin artık sakızı oldu. Youtube üzerinde yüzlerce hızlıca kesilen abus videoları var. Kilide güvenmek yerine kapalı bir otopark ve komple kilit branda yöntemi en sağlıklısı eğer bu imkanlar yoksa kasko yaptırın yoksa bu işi böyle takip etmeniz zor olacak.
    Abusun taşlama harici kesildiğini görmedim. Demirmakasıyla kesilen videosu varsa link atar mısınız? Hırsızlar şarjlı taşlama ile gelip uğraşmaz.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Abus'u bilmem ama hidrolik ve ağzı özel güçlendirilmiş makaslar var peynir gibi kesiyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:59 ----------

Youtube'da Wayne Winton diye bir eleman var, orada görebilirsiniz. Abus'un da bir 13mm'lik zincirini kesiyor ama kaliteli ve profesyonel ekipmanı olan bir hırsızı 5 ilâ 10dk oyalar diyor...

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dalga mı geçiyon lan sen? Adama silaha vurmasını teşvik ediyon. bi git kendi bokunla oyna sen!
    Ağzını topla sen önce saygısız herif

RÇ1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba 100 T9
    Ya tedbirlerini arttır ya da motorunu güvenebileceğin başka biryerde muhafaza et ''sokakta bıraksam çalınmaz'' Denen ne motorlar çalınıyor hırsız aç takımı tarafından bedavadan karnını doyurma bu tiplerin sonra canın çok yanar .

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim üstüme ilk motorum olduğu için biraz yüksek çıkıyor (öncekiler hep kardeşimin üstüneydi), senin en az 3. motorun olmalı bir de ehliyet yılın da daha yüksek olabilir, benimki 2015 mesela...

Çok iyi fiyat çıkmış sana

Adresin bile fiyata acayip etki ediyor...
    Tamam doğru diyorsun 3.motorumdu ama ben bir şekil sene tam dolmadan yeni motora geçtiğim için bana hiç hasarsızlık indirimi gelmedi. Hep %100 fiyatından sigorta yaptırdım. Mt-07’den önce hep aynı para gelirken bu 360-380₺ yerine direk 790₺ çıktı trafik sigortası.

Mrt sigorta’dan yaptırdım ben. Arayın bilgi alın. Belki memnun kalırsınız. Benim motorlarım hep evde ve iş yerlerinde kapalı garajda duruyor ama 1kez lazım oluyor böyle şeyler. Bir yere gitsem hiç çekinmeden dışarı koyabiliyorum motoru.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:12 ----------

Aksesuarlı halinin fiyatı 31500₺’ye gelen 2019 xmax ironmax içinde 2650₺ kasko fiyatı verildi. 2000₺ ekipman hasar klozu dahil. Motorlar sıfır olduğu için üstünde sıfır klozu ile birlikte teklif edildi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benimki de muafiyetsiz 2000TL ekipman klozlu kapalı garaj şartı koymayan tam korumalı kasko ama Mapfre'den. MRT'yi ilk duydum, seneye bir bakarım ne diyorlar. Yoksa işte 10 senede bir motosiklet parası da kaskoya seve seve ödeyeceğim, benim için kaskosuz kullanmak söz konusu bile olamaz fiyatlar bu seviyede kaldığı sürece.

Motosikleti
    MT-07
    Ayrıyetten anahtarla çalınma da dahil

Anahtarı üzarinde bırakıp çalınmasını sağlasam dahi kasko işliyor.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıyetten anahtarla çalınma da dahil

Anahtarı üzarinde bırakıp çalınmasını sağlasam dahi kasko işliyor.
    Hayal gibi...

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    https://www.motosikletaksesuarlari.com/URBAN-SECURITY-ANCHOR-ZEMiN-BAgLANTI-APARATI_52452.html
    Abus kadar dayanıklımıdır bilmiyorum ama yarı fiyatına baya kalın kullanışlı bi aparat. Bağlayacak yeri olmayan için kurtarıcı.

Buz spreyi olabilir mi? Öyle şeyler okudum. Dondurup kırıyorlarmış. Belki deneyip başarılı olamamışlardır.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağzını topla sen önce saygısız herif
    Kes lan ergen!
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

bina yönetimine uygun bir dille motosikletinizi güvenlik kameraları çalışmadığı için apartmana koyucağınızı zira çalınmaktan son anda kurtardığınızı bildirin sonra rahat rahat uyuyun bence, hem senin malını sokakta bıraktıracaklar (geçerli sebeplerini bilmiyorum yer yoktur vs.) hem de güvenlik kameraları çalışmıyor olacak he? öyle yöneticinin kulağını ısırırım! Herkes kafasına göre kanun koyup kafasına göre yaşıyor güzelim memlekette...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)