Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alarmlı Disk Kilidine Neden Su Dökülür?

Motovento
    REKLAM ALANI
    karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Katrei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize merhabalar,

Geceleri motorumu apartmanın bahçesinde bırakmak zorunda kalıyorum. Sabah motorumun yanına gittim. Alarmlı Disk kilidini açacakken üzerine su döküldüğünü gördüm. Özellikle disk kilidinin üzerine dökülmüş. Jantta tam disk kilidinin altında ıslaklık hâlâ vardı iz yapmış. Çalınma amaçlı mı yoksa başka bir nedeni olabilir mi acaba?
    Çiğ yağmış olabilir ama pek buna pek inanasım gelmiyor önlemleri arttırın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Katrei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS200 E4
    Hepinize mesajları için teşekkür ederim. Şimdi disk kilidini taktım. Bu gece nöbetteyim. Eğer bir şey olursa büyük ihtimal jandarmayı çağıracağım onları izlerken. Bir kere kovmam yıldırmayacaktır zannımca.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Motoru bir süre kapalı garaja parket. Winter is coming

Umit1923 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650 F - 2017
    Neden bu kadar medeniyiz anlamadım Abus disk kilidi yaklaşık 1000 tl, bunun yerine sağlık ocağından ücretsiz av tüfeği kullanabilir raporu alıp 40 tl de harcını yatırın, 500 tl lik ucuz bir tüfek satın alın, 100 tl ye de aküye normal bir alarm bağlatın, alarm ötünce alın tüfeği havaya atın, havaya atmak magandalık olur, milletin camına penceresine gelir derseniz doğrudan hırsıza doğru atın ama motora zarar gelecektir,neyse siz en iyisi 1000 tl ye bir abus kilit alın. saygılar.
    Katrei bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Yo dostum yo, şiddete başvurmamalısın. Her medeni amerikalı gibi sende acilen FBI a haber ver ve bu durumu lanet olasıca aynasızların çözmesine fırsat ver.

Ayrıca motoru çalmaya gelecek kişiye de bu davranışının yanlış olduğunu izah edip bir bira ısmarlayarak olayı tatlıya bağlayabilirsin.

pea bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    İnşallah bir kaç güne motorum çalındı konusunu görmeyiz.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Kedi koku bırakıyodur. Kola dökülmediği sürece sorun yok. Eğer hırsız üzerine birşey dökerek kilidi çalmak istiyorsa asidik malzeme dökerek alarm mekanizmasına zarar verecektir. En ucuz yollu hırsız kola ile gelir. Eğer çalacağı motosikletin alarmli kilidine su ile giden bir hırsız varsa heralde 12 13 yaşında mesleğe yeni başlamış olabilir. Yüksek ihtimal kedi kokusudur. Belki mahalledeki çocuklar su tabancası gibi birşeyle üzerine su sıkıyor olabilir Günümüzde 60 liraya satılan alarmli disk kilitleri bile okadar suya dayanıklı yapılıyor.

Not : Kediler koku bıraktıkları bölge temizlense bile sürekli sürekli belki her gece aynı yere koku bırakmaya devam ederler.

Eğer söylediklerimin aksi çıkar ve gerçekten biri gelip su döküyorsa mutlaka yakalayıp amacını sorun

Motosikleti
    Pulsar RS200 E4
    Evet arkadaşlar, sabah saat 04:23 sularında CG diye adlandırılan 2 motosiklet ile toplamda 4 kişi geldiler. Dün gece saat 02:00'da motosikletimi şu şekilde park etmiştim;

Fakat ben daha jandarmayı aramadan, 30 saniye bile durmadan motosikletlere binip gittiler. Balkona çıkıp motosikletime baktığımda sağ taraftaki boşluğa bir tane MT-25 bırakmış bir arkadaş. Büyük ihtimalle alan dar olduğu için ön taraftaki disk kilidine ulaşamayacakları için gittiler. Özellikle sahurdan sonra uykunun en tatlı saatinde geldiler. Ve bünyemde şok etkisi uyandıran bir mevzu var, alınan onca aidata rağmen kameralar çalışmıyor maalesef. Bu gece de nöbet tutacağım hava aydınlanana kadar. Kasko teklifi istedim en uygun 3700 TL çıktı. Ona ayırabileceğim bütçem yok şu an. Bakalım ne olacak.
    Japoncu, pea ve Archidraw bunu beğendiler.

www.mehmetcanyarar.com.tr

Kod & Hayal Gücü.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Ava mı çıksak?

Baksanıza mevsim açılmış. Domuzlar geziyor ortada. Çıktığı yer de belli, dayanamaz yeme gelir yine.
    Stock Sever bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Kameranın çalışması size bir fayda sağlamaz.Daha dün akşam kuzen kendi güvenlikli kapalı otoparklarından çalınan 600RR ın güvenlik kamera kayıtlarını izlettirdi.Bir motorla iki kişi gelip otomatik kapıyı açıyorlar.Demekki ya frekansı kaydettiler yada tüm otomatik kapıları açan bir kumandaları var.
    Giriyorlar otoparka motoru diğer motorla ayağınla iterek götürüyorlar.Acilen arka tekerede sağlam bir disk kilidi bağlayabiliyorsan zincir özellikle spy5000 gibi çift taraflı bir alarm taktır.
    Sonra çok geç olabilir.Bu arada yanına motor bırakan arkadaşıda bilgilendir.Yazık onun motoruda almasınlar.Güvenlik önlemlerini arttırana kadar bir otoparka bırakabilirsin motoru.
    Diğer arkadaşla konuş ortak bir demir yaptırın motoru zincirlemek için.

Motosikleti
    Pulsar RS200 E4
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kameranın çalışması size bir fayda sağlamaz.Daha dün akşam kuzen kendi güvenlikli kapalı otoparklarından çalınan 600RR ın güvenlik kamera kayıtlarını izlettirdi.Bir motorla iki kişi gelip otomatik kapıyı açıyorlar.Demekki ya frekansı kaydettiler yada tüm otomatik kapıları açan bir kumandaları var.
    Giriyorlar otoparka motoru diğer motorla ayağınla iterek götürüyorlar.Acilen arka tekerede sağlam bir disk kilidi bağlayabiliyorsan zincir özellikle spy5000 gibi çift taraflı bir alarm taktır.
    Sonra çok geç olabilir.Bu arada yanına motor bırakan arkadaşıda bilgilendir.Yazık onun motoruda almasınlar.Güvenlik önlemlerini arttırana kadar bir otoparka bırakabilirsin motoru.
    Diğer arkadaşla konuş ortak bir demir yaptırın motoru zincirlemek için.
    Diğer arkadaş bu binada oturmuyor büyük ihtimalle sahura geldi. Bir adet cross motosiklet daha var o binanın kömürlüğüne koyuyor fakat benim motor oralara kadar girmez. Oturduğum bölge şehir içi değil o yüzden otopark v.b yerler bulunmuyor. Arka diske de bir kilit alacağım. Başka bir yolum yok gibi gözüküyor. Bu korku çok gece uyutmayacak beni belli.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi kalite bi abus al bence

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Acilen sağlam bir zincir alıp bağlayacak bir yer bulmalısın. Yoksa kendin yapıcan.

pintus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125R 2018 > MT-25 ABS
    Apartman görevlisi bahçeyi sularken gelmiştir belki.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Güvenebileceğin otopark varsa 100-150 ver en azından kafan rahat olsun hocam.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Katrei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar, sabah saat 04:23 sularında CG diye adlandırılan 2 motosiklet ile toplamda 4 kişi geldiler. Dün gece saat 02:00'da motosikletimi şu şekilde park etmiştim;

https://i.imgyukle.com/2019/05/31/kNiKL8.jpg

Fakat ben daha jandarmayı aramadan, 30 saniye bile durmadan motosikletlere binip gittiler. Balkona çıkıp motosikletime baktığımda sağ taraftaki boşluğa bir tane MT-25 bırakmış bir arkadaş. Büyük ihtimalle alan dar olduğu için ön taraftaki disk kilidine ulaşamayacakları için gittiler. Özellikle sahurdan sonra uykunun en tatlı saatinde geldiler. Ve bünyemde şok etkisi uyandıran bir mevzu var, alınan onca aidata rağmen kameralar çalışmıyor maalesef. Bu gece de nöbet tutacağım hava aydınlanana kadar. Kasko teklifi istedim en uygun 3700 TL çıktı. Ona ayırabileceğim bütçem yok şu an. Bakalım ne olacak.
    Motorun ön trafının geldiği duvara pencerenin altına kimyasal dubelle zincir bağlamak için bir demir koyabilirsin. 50 cm de havada oldumu daha iyi zincir yere deymeyince kesmesi neredeyse imkansız. Motoru ters yanaştırıp arka tekerden zincirleyeceksin. Ön tekerden zincirlemek nafile tekeri söküp yine çalıyorlar.

Şöyle birşey alabilir ya da benzerini yaptırabilirsin
    https://www.feyizoglu.com/Master-Loc...iri_51385.html

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakınında ki jandarma karakol komutanıyla konuş olayı anlat ve hırsızlara tuzak kuracağından bahset adresini önceden bildir ki vakit kaybetme sana büyük ihtimal nöbetçi ast. cep numarasını verirler hiç 156 ile uğraşmadan direk binerler adamların kafalarına
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar RS200 E4
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güvenebileceğin otopark varsa 100-150 ver en azından kafan rahat olsun hocam.
    Maalesef otopark yok hocam.

Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun ön trafının geldiği duvara pencerenin altına kimyasal dubelle zincir bağlamak için bir demir koyabilirsin. 50 cm de havada oldumu daha iyi zincir yere deymeyince kesmesi neredeyse imkansız. Motoru ters yanaştırıp arka tekerden zincirleyeceksin. Ön tekerden zincirlemek nafile tekeri söküp yine çalıyorlar.

Şöyle birşey alabilir ya da benzerini yaptırabilirsin
    https://www.feyizoglu.com/Master-Loc...iri_51385.html
    Büyük ihtimal bu yolu izleyeceğim.

Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakınında ki jandarma karakol komutanıyla konuş olayı anlat ve hırsızlara tuzak kuracağından bahset adresini önceden bildir ki vakit kaybetme sana büyük ihtimal nöbetçi ast. cep numarasını verirler hiç 156 ile uğraşmadan direk binerler adamların kafalarına
    Bu gün gidip görüşeceğim.

Alıntı pintus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apartman görevlisi bahçeyi sularken gelmiştir belki.
    Sadece disk kilidine gelmesi çok mantıksız değil mi? Ayrıca dün gece gelmeleri tamamen kasıtlı yapıldığına inandırmış oldu beni.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Dostum, silikon tabancasıyla ses çıkışını doldurursa kimsenin ruhu bile duymaz... Çalmak isteyen adam omzuna alıp götürür yine çalar. Bir silah bulun ve gelene sıkın. Kameraların çalışmadığını söylüyorsunuz.. Kanıtları olmaz ellerinde, ki bunun cezası yok diye biliyorum... (Öldürmediğiniz Sürece)

istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Hocam topluyorsunuz mahalleden 2-3 kişi, alıyorsunuz haydar, kuruyorsunuz pusuyu tekrar geldikleri zaman akasya durağı dizisindeki gibi dalıyorsunuz susaklara.
    MimTolga, ttonay ve HRider bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)