Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bakıp ağlamak isteyenlere, buyrun efendim içeri alalım sizi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bir kelime dahi yazmayacaktım, direk linki verecektim de dayanamadım.

Yurdum memleketim, görelim bakalım. dış güjler bizi kısganeyi...

Sadece motosiklet fiyatlarına değil, bahsi geçen vergi oranlarına, muayeneden muaf motor hacimlerine... de dikkat!

Crixa bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Bizde vergiler Meclistekileri doyuramadığımız için böyle
    efendy06 bunu beğendi.

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    @ozanbingol
    Sadece geçen yıl 621 milyar₺ vergi ödeyip;
    Hala özel güvenlikli sitelerde oturmak zorunda kalıyorsak, köprüye-yola tekrar para ödüyorsak, özel okul diye bir ticari girdaba giriyorsak, özel hastanede bakılıyorsak, özel sağlık sigortası düşünüyorsak, soru net;
    Vergilerimiz nerede?

https://twitter.com/ozanbingoll/status/1131811511138234369

--

Bizdeki devlet, olması gereken amacından sapmış dejenere bir sistem. İktidar erkine nüfuz satın alır, zengin eder.

O kadar güçsüz bir devlet ki, zenginden toplayamadığı vergiyi milletin telefonundan, motosikletinden, içkisinden, sigarasından çıkarır.

Sistem bildiğin çocuğunu polis/asker yapıp silahını sana doğrultarak soygun yapıyor. Bu korkunç birşey ya.
    birbilent ve Cloud bunu beğendiler.

yalnız fiyatlar hiçte ucuz değil 2005 1000RR 38500try 2011 600RR yine 38500, 2014 monster 45000try

motor fiyatları ucuz değil bedava hiç değil ama asgari ücret çok daha yüksek dese daha dogru olurmuş.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Tl ye çevirme fiyatı yanıltır dolar olarak bak dolara çevir fiyatları ne çıkıyor ? ucuz mu değil mi ?

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fiyatları ₺ ye çevirmek mantıksız. Sonuçta oradaki insanlar ₺ kazanıp ₺ harcamıyorlar. Birim fiyat ve alım gücü üzerinden hesaplama yapmadıkça kıyaslamalar anlamsız kalacaktır. Mesela benim motosikletim ABD de yanılmıyorsam 3500$. Bak işte orada da aynı hatta daha pahalı buradan mı diyeceğiz. Burada 10 asgarı ücret olan şey orada 2 asgari ücret. Kıyaslama böyle yapılır.
    Cloud bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalnız fiyatlar hiçte ucuz değil 2005 1000RR 38500try 2011 600RR yine 38500, 2014 monster 45000try

motor fiyatları ucuz değil bedava hiç değil ama asgari ücret çok daha yüksek dese daha dogru olurmuş.
    Yalnız adam orada 160k birim asgari alıyor bunun maksimum 9 aylık birikimiyle en kral motosikletini çekiyor. Dolardı TL idi olarak bakma fiyata bizim ülkemizde zaten her şey pahalı.

siptar23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doları TL'ye çevirirsen tabii ki de pahalı olur, birim olarak hesaplamak lazım.

Motosikleti
    Kuba rx9
    400 cc altına muayene yokmuş! dakika 17:50 !

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Japonyada pahalı olan tek şey gayrimenkul bizim paramıza gore 40milyona falan tekabül ediyordu ama ülkede ciddi ciddi istikrar var 6-7 sene öncesi domates 100yen ise simdi de 100yen bizim ülkeye bakmayın

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Bu videoyu izlemiştim ve bir yerinde kawanın ucuz olduğunu söyleyince vaayy dedim kawa fakir motoruymuş orda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı serdaryıldız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    400 cc altına muayene yokmuş! dakika 17:50 !
    Muayene kuralları eyaletten eyalete, hatta şehirden şehire değişebiliyor. Benim bulunduğum şehirde hiç bir hacimde motosiklete muayene yok.

Bu arada bir süredir Honda VTX 1800 cruiser bakıyorum. Ortalama $4500 civarı fiyatlar...
    GT250rAlanya bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muayene kuralları eyaletten eyalete, hatta şehirden şehire değişebiliyor. Benim bulunduğum şehirde hiç bir hacimde motosiklete muayene yok.

Bu arada bir süredir Honda VTX 1800 cruiser bakıyorum. Ortalama $4500 civarı fiyatlar...
    Bir dk, hemen geliyorum...
    ...

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    instagram da birini takip ediyorum 3000 euro ya 2008 model 20 binde 600 rr ı satamadı 2 aydır

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Eski Motosikletlerin pırıl pırıl olması da çabası. Bizde ki gibi yağ yağ filtresi değiştir hadi devam değil servisler çok daha teknik detaylı bakım yapıyor. anti pas spreyiydi korozyon gresiydi herşey değişmesi gerektiği zaman değişiyor serviste çok iyi bakılıyor ve yapılması gereken herşey harfi harfine yapılıyor sonuç: üzerinden 15 sene geçse bile pırıl pırıl tertemiz bir motosiklet

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Valla halk halinden memnun. Memnun olayan sadece sen, ben ve 3-5 tane motor sever.

Fiyatlardan ve pahalılıktan her kesim dert yanıyor. Ancak dert yanan kişilere sorun bakalım, "seçimlerde ne yapacaksın? yönetime bu konuda bir yaptırımda bulunacak mısın?" diye, gelen cevaplar eminim sizleri de çok şaşırtacak

Ne demiş büyük düşünür ve siyasetçi 1000Ali bey??? "Fazla kafa yorarsan sıyırırsın, kullanacaksın, nimetlerinden yararlanıp kullanıp, işini göreceksin. Kafayı taktın mı o zaman işin kötü :D "

Bakınız bu açıklama bilişim için yapılmış olsa da bence motosiklet mevzusu için de çok geçerli bir açıklamadır.
    Cloud bunu beğendi.

alım gücü yüksek zaten ona birşey demedim ama bu motosiklet fiyatlarının pahalı olduğunu gerçeğini değiştirmiyor. Türkiye değil başka ülkelerle kıyaslarsanızda pahalı. Örnek Dubai'den bir iki ilan atayım. Japonya'da daha ucuz olmasını beklerdim.

57000 TL'ye 2016 Full Arrow egsozlu 2016 1000RR
    https://tnydu.biz/D3fv5I

yine 57000TL 2013 s1000RR
    https://tnydu.biz/D3fv3g

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) 2002 yılında akp tarafından çıkarıldı ötv kdv fiyatlarını artırdıkca artırdılar alım gücümüz düştü yabancı ülkede 2 aylık maaşla 2 el bir harley alırken biz 2 sene çalışıp anca alabiliyoruz farka bakın

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alım gücü yüksek zaten ona birşey demedim ama bu motosiklet fiyatlarının pahalı olduğunu gerçeğini değiştirmiyor. Türkiye değil başka ülkelerle kıyaslarsanızda pahalı. Örnek Dubai'den bir iki ilan atayım. Japonya'da daha ucuz olmasını beklerdim.

57000 TL'ye 2016 Full Arrow egsozlu 2016 1000RR
    https://tnydu.biz/D3fv5I

yine 57000TL 2013 s1000RR
    https://tnydu.biz/D3fv3g
    Ucuz kelimesini duyduktan sonra motosikletlerin 3-5 bin tl olmasını mı bekliyordunuz anlamadım? Ucuz derken kazandığı paraya oranla ucuz demek istiyor adam.

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla halk halinden memnun. Memnun olayan sadece sen, ben ve 3-5 tane motor sever.

Fiyatlardan ve pahalılıktan her kesim dert yanıyor. Ancak dert yanan kişilere sorun bakalım, "seçimlerde ne yapacaksın? yönetime bu konuda bir yaptırımda bulunacak mısın?" diye, gelen cevaplar eminim sizleri de çok şaşırtacak

Ne demiş büyük düşünür ve siyasetçi 1000Ali bey??? "Fazla kafa yorarsan sıyırırsın, kullanacaksın, nimetlerinden yararlanıp kullanıp, işini göreceksin. Kafayı taktın mı o zaman işin kötü :D "

Bakınız bu açıklama bilişim için yapılmış olsa da bence motosiklet mevzusu için de çok geçerli bir açıklamadır.
    Bu açıklama aslında Türkiye'de sağlıklı kalabilmek için de geçerli olabilir. Sanırım kendilerine oy verenleri tanımlamış bir yandan da. hani onlara göre her türlü memleket cennet ya, biz nankörüz ya aslında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Alıntı Crixa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) 2002 yılında akp tarafından çıkarıldı ötv kdv fiyatlarını artırdıkca artırdılar alım gücümüz düştü yabancı ülkede 2 aylık maaşla 2 el bir harley alırken biz 2 sene çalışıp anca alabiliyoruz farka bakın
    Aslında tam öyle değil, neticede o 2 senelik maaşla da alamazsın çünkü maaşın tamamını biriktirmen için ananın babanın sana bakması lazım, benim gibi kendini aileni geçindiriyorsan o harleyi 10 sene para biriktirerek filan alabilirsin bizim memlekette Hatta ben parayı biriktirsem de işletim maliyetini düşünüp yine de almaktan vazgeçebilirim mesela. Ama bahsi geçen memleketlerde ortalama gelirli genç insanların altında görme şansınız var o aletleri.

Yav aslında ömür törpülüyoruz işte güzel yurdumuzda siyasiler sayesinde.
    Şimdi bir memlekette her şey bahsi geçen ülkeler gibi olsa, seni beni avutmak için sürekli dış güçler, bizi çekemeyenler, din iman, milliyet diye konuşup durur mu siyasiler?Buna gerek duymaz çünkü. Seni beni nasıl avutacak, bak biz aslında iyi oluruz ama önümüzü kesiyorlar mavalıyla tabii ki. Peki saray yaparken, uçak alırken kimse kesmiyor önümüzü bunu nasıl açıklayacaksınız. Ya da belediyeden aslında kendi imkanlarıyla kurulup yaşaması gereken(adı üstünde vakıf) vakıflara bizim vergileri aktarırken kimse kesiyor mu önünüzü acabağa amcacığım?

Bazen derim kendime, bize de dünyanın bu çağında bu memlekette(ki memleket aslında gerçekten çok güzel), bu yönetimler altında yaşamak düşmüş, şansımızı seviyim diye.
    SuleymanE bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)