Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1 Saat Boyunca 8000 Üzerinde Gitmek

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar. Malum önümüzde kavurucu sıcaklar var. Pulsar 200 ns Sakarya - Beylikdüzü arası 2-3 haftada bir gidip geliyorum. 110-120 km/h gittiğimde motor 7-8bin devir arasında gidiyor haliyle. 40 dakika ila bir saat arasında mola veriyorum yani 1 veya 2 mola. Sizce bu durum ne kadar sağlıklı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    mola vermeden de gidebiilrsin
    senin açından daha sağlıklı tabi kendini dinlendirmiş olursun.

Hararet, yağ yakma, blok zorlama vb sıkıntılarla karşılaşmaktan korktum her yolcuğumda. Lakin herhangi bir sıkıntı yaşamadım hatta çok memnun kaldım motorumdan. (Titreşimi söylemiyorum 😂 )

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    dinlenmeden de sorunsuz gidersin bakımlı ve soğutma sisteminde sorun yoksa tabi

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Ben rs200 ile gaz kolunu sonuna kadar çevirerek bağırta bağırta bütün yolu gidiyorum. Hiç bir sorun olmuyor.

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    acaba sürekli son viteste kullanmak ileride o vitesin dişlisinde bir problem yada daha erken aşınmaya yol açar mı, misal bu arkadaşımızın motosikleti sürekli bu şekilde uzun yolda kullanılıp yüksek km lere geldiğinde bir sıkıntı olurmu ?

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı kyagmur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba sürekli son viteste kullanmak ileride o vitesin dişlisinde bir problem yada daha erken aşınmaya yol açar mı, misal bu arkadaşımızın motosikleti sürekli bu şekilde uzun yolda kullanılıp yüksek km lere geldiğinde bir sıkıntı olurmu ?
    hiç bir sıkıntı olmaz
    kyagmur ve fz6_fazer bunu beğendiler.
    since 1987

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı kyagmur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aksine surekli vites değiştirilmedigi icin daha sağlıklı bir viteste gitmek.

Yoksa o disliden bu disliye gecerken asinmalar daha fazla oluyor

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı hteligul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hararet, yağ yakma, blok zorlama vb sıkıntılarla karşılaşmaktan korktum her yolcuğumda. Lakin herhangi bir sıkıntı yaşamadım hatta çok memnun kaldım motorumdan. (Titreşimi söylemiyorum �� )

bu söylediklerinin hiç biri olmaz, gönül rahatlığıyla istersen 10 saat durmadan gidebilirsin. 7-8 bin devir o motorun sevdiği tork verdiği devirler zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç bir sıkıntı olmaz
    yağsız kalmadığı sürece dişlilerin ömrü bitmez denecek kadar uzundur, dişlilere zararı debriyajsız vites değiştirerek verebilirsiniz.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Antalya'nın sıcağında 300 km yolu,4.5 saatte,hava soğutmalı,ybr 125 ile molasız bir şekilde yol alıyordum.
    Pulsar 200 ns yi 1 saatte etkilemez,sıkıntısız gidersin

Korkulacak sorun değil o devirlerde yağın tamam makina hararet yapmıyorsa yada aşırı ısınmıyorsa sorun yok keyfine göre sürüşler bu arada hendekten merhaba hafız

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Kullandığım CG bile rahat gidiyor sıkıntı olmaz

Motosikleti
    Mondial Drift
    haftada 2 kez antalya Isparta gidiyorum drift le tapagaz şuanlık bi sıkıntısını görmedim birak 8 bin deviri, devir saati 360 derece dönüyor 60-70 kmde bir yarim saat mola ver blok sogusun birşey olmaz

Hepinize teşekkür ederim öncelikle. Şüphelerim gitti sayenizde. 9 ay önce başladım motora anca öğreniyorum bazı şeyler e haliyle bu tarz düşünceler oluyor. Bu arada serdivandayım 2-3 haftada bir istanbulda oluyorum. Serdivana yolun düşünce beklerim

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Birşey olmaz. Sen trafiğe dikkat et yeter.

Motosikleti
    2003 Kanuni Seyhan 125
    Ben de yeni aldığım 2003 Kanuni Seyhan 125 ile 6.000 - 6.500 deviri geçmemeye dikkat ediyordum uzun yolda. Geçen gün 10 - 15 dakika 7.000 - 8.000 devirde gittim, motor daha rahatladı sanki. Acaba bu tip küçük motorların sağlıklı uzun yol devir aralığı 7.000 - 8.000 midir?

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Depo bitene kadar git sıııntı olmaz kesinlikle lastiklerin yumuşak ise 2 saatte bir dur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)