Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mt 25 vs r25 2019

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2021 PCX
    0 km motor alıcam daha önce vitesli motor kullanmadım sizce hangisini almam daha iyi olur veya bana önerebileceğiniz farklı bir motor var mı?
    Yaş 21 kilo 80 boy 183 daha çok şehir içi ama gezicemde arada

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Forza 250
    Şehir içi ağırlıklı kullanacaksan çıplak motor daha isabetli olur. Cb250R da degerlendirilebilir. Abs li motor almanı tavsiye ederim.

Süpersport tarzı şehir içi için kompak kalmıyor o yüzden şehir içi ağırlık ise nuked tarzı olan mt daha çok iş görür
    Ama görünümü daha güzel olsun ilgi toplasın diyordan düşünmeden r25 bilen bilir 250lik olduğunu yoksa anlamayan aaa yarış motoru süper kaç basıyor abi gibi sorular sorar

Motosikleti
    2021 PCX
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içi ağırlıklı kullanacaksan çıplak motor daha isabetli olur. Cb250R da degerlendirilebilir. Abs li motor almanı tavsiye ederim.
    İkiside absli bunların teşekkürler

Motosikleti
    Forza 250
    Duke 250 yi de listene ekleyebilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

avantajları kaydirmalı debriyaj+kaliteli lastik+hafiflik+wp suspansiyon

Motosikleti
    Forza250
    Eğitim + mt 125 ya da cb125r çünki motosikletin hakkını vererek sürmek sana bu iki motosikletten çok daha fazla zevk vericektir boşu boşuna hayatını riske atma ama 125 cc scooter kullandıysanız iki modelde de zorluk çekmessiniz 3000-5000km arası olmak şartıyla eğer bu şekilde scooter sürdüyseniz r25 2019 almak daha mantıklı amortisörleri farklı rüzgar almaları farklı r25 led far ve daha büyük depo ile daha iyi hakimiyet kurmanızı sağlayacaktır boyunuz fazla olduğu için bu faktör önemli bacaklarınız çok rahat eder bu yüzden kesinlikle 2019 r 25

Motosikleti
    2021 PCX
    Alıntı AFAT DOĞRU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitim + mt 125 ya da cb125r çünki motosikletin hakkını vererek sürmek sana bu iki motosikletten çok daha fazla zevk vericektir boşu boşuna hayatını riske atma ama 125 cc scooter kullandıysanız iki modelde de zorluk çekmessiniz 3000-5000km arası olmak şartıyla eğer bu şekilde scooter sürdüyseniz r25 2019 almak daha mantıklı amortisörleri farklı rüzgar almaları farklı r25 led far ve daha büyük depo ile daha iyi hakimiyet kurmanızı sağlayacaktır boyunuz fazla olduğu için bu faktör önemli bacaklarınız çok rahat eder bu yüzden kesinlikle 2019 r 25
    5000 km sccoter kullandım 150 cc kuba matrix ama merak ettğim şey şu yeni r25 in oturuş poziyonu daha agresif olduğu için daha yorucu oluyormuş ne kadar doğru bilmiyorum açıkçası naked motor daha çok seviyorum birde bu var ama söylediklerinizde çok cazip şeyler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke 250 yi de listene ekleyebilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

avantajları kaydirmalı debriyaj+kaliteli lastik+hafiflik+wp suspansiyon
    Onuda düşünüyorum ancak kadranı pek hoşuma gitmiyor baya eski birde geçen duke 200 kullandım inanılmaz titriyordu düşük devirde olmasına rağmen bir test etmek lazım onuda.

Motosikleti
    Forza250
    Alıntı huseyinnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5000 km sccoter kullandım 150 cc kuba matrix ama merak ettğim şey şu yeni r25 in oturuş poziyonu daha agresif olduğu için daha yorucu oluyormuş ne kadar doğru bilmiyorum açıkçası naked motor daha çok seviyorum birde bu var ama söylediklerinizde çok cazip şeyler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

Onuda düşünüyorum ancak kadranı pek hoşuma gitmiyor baya eski birde geçen duke 200 kullandım inanılmaz titriyordu düşük devirde olmasına rağmen bir test etmek lazım onuda.
    Duke 250 sizin boyunuza küçük gelecektir doğru oturuş pozisyonu ile r25 çok sıkıntılı olmayacaktır eski kasa kullandım yeni kullanamadım ancak konfor açısından boyunuz uzun olduğu için sorun olmayacaktır bu arada 2019 kasa yenilendi 2. el satarken mt25 biraz aşağı çekmenize sebep olucaktır bence 2019 r25 amortisörden dolayı daha güvenli ve bildiğim kadarıyla frenler değişmese de amortisörler yenilendiği için 2019 kasa r25in frenleri daha iyi konforu az dediğin arada çok hafif bir oturuş farkı olcaktır bu oturuş farkıda sizin uzun yolda rüzgarı keserek telafi edecektir bence hiç düşünmeden r25 alın amortisörden dolayı alıştıktan sonra virajlarda sizi korkutan bir motosiklet sürmeniz bence mantıklı değil kadran da farklı aralarında2.500tl bir fark var kesinlikle 2019 r25 daha mantıklı ama 2. el düşünseydiniz 2018o zaman farketmezdi bence iyi düşünün bayiye gidin sorun benim söylediklerimi söyleyeceklerdir ya da mt25i satmak için terisini bu arada alırken mt25 olsun r25 olsun 2018 kasa almayın yanlışlıkla 2018 model 2019 trafiğe çıkışlı olabilir özellikle mt25 2018 ile 2019 arasında fark yok şu gelen beyaz renk modeli dışında

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Hocam bayiye gidiyorsun, ikisinin de üstüne oturuyorsun, hangisi içine daha çok siniyorsa onu alıyorsun İkisi de aynı motor zaten. MT25 in avantajı daha kıvrak olması, oturuş pozisyonunun dik olması. R25 in avantajı ise daha karizma durması, rüzgar açısından avantajlı olması.

Motosikleti
    2021 PCX
    Alıntı YZFR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bayiye gidiyorsun, ikisinin de üstüne oturuyorsun, hangisi içine daha çok siniyorsa onu alıyorsun İkisi de aynı motor zaten. MT25 in avantajı daha kıvrak olması, oturuş pozisyonunun dik olması. R25 in avantajı ise daha karizma durması, rüzgar açısından avantajlı olması.
    İkisininde üstüne oturdum cb250r daha güzeldi ama herkes tam tersini söylüyor

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı huseyinnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisininde üstüne oturdum cb250r daha güzeldi ama herkes tam tersini söylüyor
    Neye göre kime göre? Alıp binecek olan sensin. Senin içine siniyor mu? Siniyorsa sorun yok, sinmiyorsa zaten almaman gerekiyor. Velhasıl motoru kendine alıyorsun. Tadını çıkar.

r25 oturuş pozisyonu öyle aşırı agresif değil ama mt25 daha rahat tabii ki. Hangisi hoşuna gidiyorsa onu al. şehiriçi yoğun trafikte mt25 daha mutlu eder yok öyle sıkışık trafikle işin yoksa r25 yüksek hızda daha mutlu eder rüzgar yemezsin performans yakıt vs aynı zaten rüzgar farkından r25 yüksek hızda bi tık daha hızlı kalabilir ama anca o kadar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)