Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoru açılan motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    merhaba arkadaşlar bende ybr esd 125 var motorun vidalarında deforme var
    yani belli motor açılmış. motorun açılması demek illa krank değişimi falan demek mi yoksa normal bi bakımda da motor açılabilir mi
    ilk aldığımda var mıydı yok muydu hatırlamıyorum valla 3 kere girdi bakıma

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    krank değişmesi motorunu çöp yapmaz , motor açılması da motorunu çöp yapmaz

oluşan bir ses gibi bir arızayı gidermek içinde açılmış olabilir herşeyi kötüye yormayın

benim motorumda 3500 tl hasar kaydı var 57 bin km de aldım şu an 67 bin km de bir sorun yok malınızı sevin koruyun
    batuhanaslan ve kovboy03 bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    kilometre nedir belki sadece debriyaj değişmiştir yada benim eski motorum gibi krank rulmanları değişmiş olabilir. Herkes bilmez ama krank rulman problemi ybrlerde kroniktir. 20 binlerde ses yapmaya başlar ve değişmesi gerekir. Buda zahmetli bir süreçtir tüm motor açılır
    efendy06 bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Debriyaj için kafayı açmaya gerek var mı? Yan kapak yeterli değil mi debriyaja ulaşmak için?

Bu arada benim motorun piston ve silindir değişti ilk 5000km'de... Yeni aldığımdan daha iyi çalışıyor şimdi. Ama dışarıdan motorun açıldığına dair herhangi bir emare de görünmüyor.

Yapan iyiydi ama. Sırf bu iş için uzakta başka bir yere götürdüm ve aylarca da bekledim. Ve değdi beklediğime de.

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kilometre nedir belki sadece debriyaj değişmiştir yada benim eski motorum gibi krank rulmanları değişmiş olabilir. Herkes bilmez ama krank rulman problemi ybrlerde kroniktir. 20 binlerde ses yapmaya başlar ve değişmesi gerekir. Buda zahmetli bir süreçtir tüm motor açılır
    26 binde benim ybr üst kısımda silindirin olduğu yerdeki büyük vidada hiç iz yok sadece sol kapaktaki çizgi gibi bi vida var bide etrafında çevirili vidalar var onlarda iz var sol kapakta yani

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Motorun belli bir km den sonra işi bilen iyi bir usta ile açılıp farzı misal piston silindir değişmesi,geri toplanırken de alt üst contalarını da yenilenip toplanması 20-30 bin km de hiç açılmamış bir motosikletten kat kat iyidir.Bildiğiniz motor bloğunuzun içindeki yürüyen aksam değişmiş sıfırlanmıştır.
    kovboy03 bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Alıntı batuhanaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    26 binde benim ybr üst kısımda silindirin olduğu yerdeki büyük vidada hiç iz yok sadece sol kapaktaki çizgi gibi bi vida var bide etrafında çevirili vidalar var onlarda iz var sol kapakta yani
    Supap ayarı yapmak için manyetoyu açmış olabilir mi?

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    sol kapak açılmış ise eksantrik zinciri, gergi paletleri değişmiş olabilir, statör değişmiş olabilir yada sadece kontrol amaçlı açılmış olabilir. yada sadece subap ayarı için açılmış olabilir ama düşük ihtimal subap ayarı için sol kapağın komple çıkmasına gerek yok kılavuz çizgilerini gösteren vidalar var. Sonuç olarak motorunda herhangi bir sıkıntı yoksa memnunsan ha açılmış ha açılmamış bence çokta önemli değil
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motorun açılması kötü bir şey değildir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)