Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MT-07 A2 Ehliyetle Kullanılabilir Mi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Savaş, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kararsız
    Öncelikle Şunu söylemek istiyorum yaşım 18 yeni girdim a2 ehliyete yazılıyorum MT-07 biraz araştırma yaptım ama kesin bir sonuç bulamadım emin olmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim 125cc veya 250cc ile başlamak istemiyorum yada a2 kullanabileceğim yüksek cc RACING Bir model önerirseniz sevinirim Şimdiden teşekkür ederim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kullanamazsin

A sinifi lazim

A2 ile max 35kw 47 hp siniri var.
    batuhanaslan bunu beğendi.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Güzel kardeşim, yönetmelikte ne yazıyor baktın mı ? A2 ehliyet 35 kw dan düşük veya güç/ağırlık oranı 0.2 yi geçmeyen motosikletleri kullanabilir yazıyor gördün değil mi ? Eee şimdi tekrar google amcayı açıp mt 07 teknik özelliklerine bakıp kaç kw olduğunu ve ağırlığını buluyorsun. Diyelim ki 35 kw dan küçük, bu kullanabilirsin anlamına gelmez. İki şartı birden sağlamalı. Bu sefer güç/ağırlığa bakacaksın(basit bölme işlemi) sonra elde ettiğin sonuç sana kullanıp kullanamayacağını söylecek.

Armut piş ağzıma düş, güzel hayat. Ki 18 yaşta mt 07 alan varsa bana ev adresini mesaj atsın helvasını yemeye gelirim bayadır canım helva çekiyodu iyi gelir.
    HRider bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 25
    Kişisel algılama ama foruma 4 gün önce kayıt olup Bu profil fotoğrafıyla burada insanları troll olmadığına kandırman lazım.
    Ek olarak Google'da arama yaparak bulabileceğin soruları burada paylaşarak forumu kirletmemen şiddet ile tavsiye ediyorum.
    Şayet: Forumda arama yapmadan daha önce yazılmamış bilgi verilmemiş ya da güncelliğini yitirmiş günümüz sorularını cevaplandırmıyorsa. Konu açman gerekiyor. Forum kurallarını okumanı tavsiye ederim.

İstediğin soruların cevapları bende ve forumdaki birçok kişide mevcut. Fakat Yallah Google!

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    A ile kullanılabilen en güçlü racing honda cbr 500 R, hayırlı olsun üyeliğin bu arada,mt 07 çok güçlü bi motor sana göre tavsiye etmem çünkü gaz tepkisi dengesi ağırlığı tahmin ettiğin gibi değil. sana tavsiyem cbr 125 R

Motosikleti
    Kararsız
    Haklısın kime neyi kanıtlayacağım insan gibi soru sordum bir kaç kişiden kullanabilirsin yanıtını aldığım için burda sorma gereği duydum ayrıca yaş 18 diyince hemen acemi damgası vurmanıza gerek yok ben 10 yaşımdan beri motorların arasındayım 1000rr da kullandım o nedenden dolayı neyin ne olduğunu bende biliyorum benim anlamadığım bizim sanayide bir arkadaş var A2 ehliyet mt-07 kullanıyor anlam veremedim acaba bir değişiklik falan mı geldi diye merak ettim yoksa biliyorum kullanılamayacağını

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:08 ----------

Teşekkür ederim cevabınız için mt-07 kullandım dediğiniz gibi güçlü motor ama yeni başlamıyorum

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MT7 nin 35kw kiti var. Motor gücünü düşürüyor ve A2 ye uygun hale getiriyorlar. O versiyondan bahsetmiş olabilir.

Motosikleti
    Kararsız
    Dediğiniz gibi olabilir ya zaten babam da forumdakilerin dediğiklerini söyledi ninja 300 alıcaktık oda bir mt 07 parası

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Motor tipi 2-silindir, sıvı-soğutmalı, 4-zamanlı, DOHC, 4-subap
    Motor hacmi 689 cm³
    Çap x Strok 80,0 mm x 68,6 mm
    Sıkıştırma oranı 11,5 : 1
    Maksimum güç 55,0 kW (74,8PS) @ 9.000 dev/dk.
    Limitli güç versiyonu 35,0 kW
    Maksimum tork 68,0 Nm (6,9 kg-m) @ 6.500 dev/dk.
    Yağlama Islak karter
    Debriyaj tipi Islak, Çoklu disk
    Yakıt sistemi Yakıt enjeksiyonu
    Ateşleme sistemi TCI
    Çalıştırma Elektrik
    Şanzıman Sıralı, 6 vites
    Son aktarım Zincirli
    Yakıt tüketimi 4,3 l/100km
    CO2 emission 100 g/km

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kardeşim madem 10yaşindan beri motor tepesindesin,biraz bekle zamani gelince ehliyetini yükselt,mt09 olur z1000 olur,burdan yürü..hem tekrar al sat ile uğraşmamiş olursun..

Hee yinede 250lik bir makinayla başlaman daha sağlikli olabilir.

Para,keyif ve hayat senin.

Motosikleti
    Kararsız
    Haklısınız abi zaten ben güç hız derdinde değilim mt-07 limitli güç versiyonunu bilmiyordum en iyisi beklemek kenera biraz daha para atıp daha iyi birşey almak inş Allah herkeze nasip eder zaten seneye fiyatlar iyice coşar almayı düşünen fazla beklemesin

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    imkan ve tecrübe varsa mt09 gibi birşey al hele şu zamanda alabiliyosan ehliyeti filan boşver direk al. Seneye bu fiyatları mumla ararsın gibime geliyor ehliyet bir şekilde hallolur ama alacağın motorun seneye ikinci eli ve sıfırı 10-15bin ziplarsa pişman olursun

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:28 ----------

Bu arada sorunun cevabı hayır kullanamaz kullanan var mı evet var. bu şekilde çevirmeye girip ceza yemeden cikanda var ama biraz şans işi. Bazı polisler yeni a2 yi eski a2 olarak biliyor veya farkı olmadığını zannediyor tam bilinmediğinden sıkıntı çıkmayabiliyor şans işi

Motosikleti
    MT-07
    Bir ara Yamaha Türkiye bu kit’i getirip ecu’dan düşürüp gücü satacak idi. Sonradan vazgeçtiler galiba. Buradan bizlere sorup farklı yorumlar alacağına en iyi çözüm Yamaha Türkiye’ye mail at. Gün içinde dönüş yapıyorlar. Kafandaki tüm soru işaretlerini giderirsin.

A2 alıp 2 yıl sonra yükselt A ya
    Yada 24 ü bekle direk A al
    Yoksa şu an A2 ile kullanamazsın

afat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125-->MT-25
    az daha koy hayabusa al dostum kesmez seni mt07 ilk motor sonuçta
    HRider bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşa yüklenmeyin; trol olabilir mantıgı ile cok üyeyi kaçırdık bu forumdan.
    Biz normal cevabı verelim önemli olan bu.

mt-07 kullanamazsın hocam.

Ancak fark ettım ki gencliğin ateşi ile hareket ediyorsun; etme. 18 yaşındasın, algılar hormonlar hepsi bambaşka calısıyor, bir kaza yaparsan birine zarar verirsen bu yaşta gelişim sürecini etkiler. ama yine senin bileceğin iş.

250 cc bir motor ile başla; 10 yasından beri roket kullanıyor olsan bile bu 18 yaşında oldugn gerceğini değiştirmez.

Forumda takılan abilerin genelde seni doğru yola sokmak için hatalı üslub kullanıyor; mazur gör.

Motosikleti
    Kararsız
    Yorumlarınız için teşekkür ederim ninja 300 karar verdim yaza girmeden almayı düşünüyorum beklemeyeceğim ehliyeti ist Güngörende oturuyorum abiler şimdi forumda bildiğiniz tanıdığınız yada çevrenizde satmayı düşünen varsa özelden ulaşsın bana şehir dışında da olabilir

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Öncelikle kullanılıp kullanılmama durumunu arkadaşlar yazmış bir daha yazıp seni boğmak istemem. MT 07 seçeneğine gelirsek kullanımı 200-250CC'lik motorlara göre daha kolay ve selesi de gayet makul seviyede bana göre. Yani yeni başlayacak birçok kişiye kendi motorumla öğrettiğim de kullanım kolaylığı olarak hepsi en kolay olarak MT-07'i söyledi.Fakat MT07 öğrenilen motordan diğer düşük CC'lere geçildiğin de bocalanabilir.Ayrıca MT07 basit kullanışlı olduğu gibi yanlış harekette bir canavara dönüşebilir. O yüzden bu şekilde bir riske girip MT 07'i kendine sonra ki hedef olarak görmeni tavsiye ederim. Şimdiden hayırlı olsun alacağın motor. Dikkatli kullanman dileğiyle.

Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    En yüksek racing cbr500r alabiliyorsun A2 ile.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı okaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A2 ehliyet 35 kw dan düşük veya güç/ağırlık oranı 0.2 yi geçmeyen motosikletleri kullanabilir yazıyor gördün değil mi ?
    Yazdığın mesajda 'veya ' yazıyor. O zaman ilk özelliği sağlıyorsa ya da ikinci özelliği sağlıyorsa o motosiklet kullanılabilir. Yazdığınla çelişiyorsun demekki okumayı bilmiyorsun.

Antalyaya gelince yaz MT-Antalya kısmına helvan benden olsun, sanada bir sürü kişi gösteririm 18 yaşında mt-07 alan.

Boş yapıp insanları forumdan soğutuyorsunuz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler