Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

lastik sütü

Motovento
    REKLAM ALANI
    canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    bugün uzun yol alışverişini yaparken motosikletçiye gittim yolda tekerim patlarsa köpükle idare edip en yakın yerde değişim yapayim diye köpük almaya gittim.Onlardan yok lastik sütü var dedi(nası yani inek sütü gibimi )küçük bir şişe sibobu söküp şambriyelin içine boşaltıp sibobu takıp devam et dedi çivi bile batsa etrafını kapatıp inmesini engelliyormuş deneyen kullanan arkadaşlar varmı tavsiye edermisiniz bu koruyucu bir önlem acaba önlem almakmı iyi yoksam ıssız bir yerde patlayıp sprey ile tamir edip şişirip devam edip şehirde yenisi ile değişmekmi iyi bu arada hem tamir eden hemde şişiren sprey ne önerirsiniz...
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    peynirliside varmı acebaaa?
    TATLIHIZ bunu beğendi.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Sütünü duymadımda tamir kitleri kısa vade kullanımda verimli. Patlayan yerde sıkıp en yakın lastikçide içini temizleyip tamir ettirmek şartı ile. Uzun vadede lastiğe zarar verdiğini duydum.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peynirliside varmı acebaaa?
    adem abi bari sen yapma

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    bu lastik sütünden ben kullandımm..serviste arkadaş ön ve arka teker olmak üzere 1 er tane sıkmıştı içine tekeri ilk taktıgımda..dublez teker..
    iki defa tekerim patladı..
    ilkinde 5 cm lik bir kalın vida girmiştii.ve vidanın başını görerek hissetmiştim vidanın orda oldugunu lastikte inme falan olmadı..
    2.si ise kalın çelik tel girmişti yine aynı tekere..yine aynı şekilde görerek bulmuştum teli bundada inma olmamıştı..
    hatta şunu farkettim batan telin üstü beya bi aşınmıştı yani o şekilde beya gezmişim..ama hava yinede inmemişti..
    bu patlaklara fitil atmıştım..
    sonraa buz motora gittim fitil yerine yama yapmak için tekeri söktü içine baktık
    o LATİK SÜTÜ tekerin içini zar şeklinde kaplamış ve bi kısımda su seklinde tekerin içinde duruyodu..patladıgı an o içierde dolaşan sıvı patlaın içine giriyor
    yani diyecegim gayet güzel bişi şuan ön ve arka tekerimde bunda var...

Motosikleti
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu lastik sütünden ben kullandımm..serviste arkadaş ön ve arka teker olmak üzere 1 er tane sıkmıştı içine tekeri ilk taktıgımda..dublez teker..
    iki defa tekerim patladı..
    ilkinde 5 cm lik bir kalın vida girmiştii.ve vidanın başını görerek hissetmiştim vidanın orda oldugunu lastikte inme falan olmadı..
    2.si ise kalın çelik tel girmişti yine aynı tekere..yine aynı şekilde görerek bulmuştum teli bundada inma olmamıştı..
    hatta şunu farkettim batan telin üstü beya bi aşınmıştı yani o şekilde beya gezmişim..ama hava yinede inmemişti..
    bu patlaklara fitil atmıştım..
    sonraa buz motora gittim fitil yerine yama yapmak için tekeri söktü içine baktık
    o LATİK SÜTÜ tekerin içini zar şeklinde kaplamış ve bi kısımda su seklinde tekerin içinde duruyodu..patladıgı an o içierde dolaşan sıvı patlaın içine giriyor
    yani diyecegim gayet güzel bişi şuan ön ve arka tekerimde bunda var...
    güzel bilgi teşekkür ederim
    korkum hep tekerim patlayacak diye
    çünkü ne zman düşünsem başıma geliyor...

Motosikleti
    Cbr 125R
    s.a motorcu kardeşlerim arka lastiğim sanırım patlak akşam 32 basıyorum sabah bindiğimde kontrol ediyorum 15-19 civarı inmiş oluyor. lastik sütü tavsiye etti bir usta bunu nasıl kullanılacağını açıklayabilecek var mı ?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı s0rUnLu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a motorcu kardeşlerim arka lastiğim sanırım patlak akşam 32 basıyorum sabah bindiğimde kontrol ediyorum 15-19 civarı inmiş oluyor. lastik sütü tavsiye etti bir usta bunu nasıl kullanılacağını açıklayabilecek var mı ?
    Lastik patlaksa tamir edilir veya değiştirilir.

Başlığa konu olan ürünün yolda lastik patlarsa hava kaybını engelleyeceği iddiası var. Kullananları gördüm, adam lastikçide inen lastiğini tamir ettirip bir yandan da içine koydurduğu o X maddeyi övüyordu. Dedim ki, "-Madem bu kadar övüyorsun neden buradasın?".

Bu ürünler lastiğinizin patlamasını engellemez, hava kaçırmasını da önleyemez, hatta hava kaçırmayı arttırabilir. Reklam kısmını geçersek psikolojik etkileri haricinde gerçek yararlarına neredeyse hiç rastlayamayız. Yaptığını iddia ettiği işlevi tubeless lastik zaten kendi yapısı gereği kusursuza yakın derecede yapmakta. Lastik tamir kitleri veya köpükleri bunlardan daha işlevseldir.

Yine de deneyip memnun kalan çok kişi var. Dediğim gibi, çoğunlukla psikolojik etki. Sonuçta o madde içinde olmasa lastiğini belki hiç kontrol etmeyecek. Sonrasında belki de iki ay önce batmış ve artık baş kısmı aşınarak erimiş vidayı çivi zannederek inmiş lastiğine bakıp "-Keşke Xsütünü lastiğe doldursaydım, o zaman böyle olmazdı" diyecek. Iphone kullanan adamın telefonunu yere göğe sığdıramaması, diğerlerini beğenmemesi gibi birşey bu
    ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynısı arabamın başına geldi. Baktım inmiyor lastik, lastik bitene kadar 10 bin km kadar kullandım vidayla. Hatta gidiş dönüş 1500km uzun yola bile gittim. Herhangi bir sıvı, köpük, tutkal veya süt falan yoktu lastigin içinde.

Diyeceğim o ki lastik yeterince yumuşak hamurlu ve kaliteliyse, hava kaçırmayabiliyor zaten çivi falan girdiğinde...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)