Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

MT-07 A2 Ehliyetle Kullanılabilir Mi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Savaş, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Şunu söylemek istiyorum yaşım 18 yeni girdim a2 ehliyete yazılıyorum MT-07 biraz araştırma yaptım ama kesin bir sonuç bulamadım emin olmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim 125cc veya 250cc ile başlamak istemiyorum yada a2 kullanabileceğim yüksek cc RACING Bir model önerirseniz sevinirim Şimdiden teşekkür ederim...
    Hemen herkes izah etmiş, bende yazayım bari

MT-07' yi A2 sınıfı ehliyet ile kullanmanız yasal değildir, yakalanmanız durumunda ehliyetsiz munamelesi görürsünüz ve motosikletiniz bağlanır, ehliyetsiz cezasının aynısını yersiniz (2.497 TL ruhsat sahibi iseniz. Değilseniz ayrıca ruhsat sahibine de aynı ceza kesilir ki bu durumda rakkam 2x2497TL olur). Herhangi bir kazaya karışmanız durumunda trafiğe çıktığınız aracı kullanmaya yetersiz kalan bir ehliyetiniz olduğundan yine ehliyetsiz muamelesi görür ve karşı taraf haksız dahi olsa tüm masraf size kalır çünkü sigorta(yasal olarak) asla ödeme yapmayacaktır.

Forumda bası arkadaşlarımız Trol konu açmayı "eğlence" zannettiğinden(!) bazen yeni üyelere sert çıkılabiliyor. Bu tip bir durumla karşılaşmamak için "kendinizi tanıtın" kısmında kendinizi tanıtmanız yararlı olurdu.

Sorunuzun cevabına gelirsek; 250cc ile başlamak istememenizin nedenini merak ettim. Bir CBR250R senelerin kullanıcılarını dahi tatmin/memnun edebilirken sizin bu yüksek cc hevesiniz büyük ihtimalle hava atma içgüdüsü ile ilgili ki, bu tip psikoloji ile kaza yapmamanız gerçekten zor. Kazada kendinizden başkalarına da zarar verirseniz işiniz daha da zor, eğer ki hayatınızı kaybederseniz işiniz kolay ama ailenizin işi gerçekten çok çok zor. O yüzden kimse genç arkadaşlarımıza 250cc üzerini doğrudan önermeyecektir. Siz kendinizi haklı görmek için farklı bahaneler bulsanız da, trafik tecrübeniz olsa da, motosiklet kullanmayı bilseniz de durum fazla değişmez.

bazı arkadaşların dediği gibi, Honda CBR500R' ı bir deneyebilirsiniz. Lakin benim önerim 250cc üzerine şimdilik çıkmamanız yönünde. İlle de yüksek hacimle başlarım, elime koluma hakim olurum diyorsanız da mesajlarınızda çizdiğiniz profil tersini gösteriyor. Forumda önceki zamanlarda sizin gibi birkaç arkadaşımızı kaybettik. Bunu üzülerek söylüyorum, ancak onlar artık aramızda değil. Buradaki birçok kişinin derdi sizi tanımasak da kaybetmek istemeyişimizdendir. İsterseniz forumda biraz araştırma yaparak bu arkadaşların yorumlarına, ilerleyişlerine, videolarına ve sonlarına bakabilirsiniz.

İlle de kullanıcam diyorsanız da eğitim alın derim. Ekipmanı eksik etmeyin ve sakin kullanmaya çalışın derim. Ama tavsiyem 250cc üzerine şimdilik çıkmamanız yönünde. Hem daha ekonomiktir, hem de çoğu bir yere kadar hata kaldırır motosikletlerdir.

Alacağınız motosiklet şimdiden hayırlı olsun. Umarım keyifle ve uzun süre kullanabileceğiniz bir motosikletiniz olur.
    levend84 bunu beğendi.
    ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Savaş, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kararsız
    Sağolun teşekkür ederim 250 cc ile başlamamak istememin sebebi alsam kısa süre sonra sıkılıp satmak isteyeceğim ama dediklerinize haklısınız gösteriş ile de ilgisi olabilir motorun sesi falan bi harika ama 2500 tl ceza duyduğum andan itibaren vazgeçtim

250cc en az 2 yıl götürür, motoru hakkıyla kullanabilmek için gereken süre zaten.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Büyük motorlar çoluk çocuğa uygun değildir. Hem race motor önersek ne olacak. 18 yaşında cebinde o kadar paran mı var , ailen izin verecek mi ? Çocukların motosiklet fantazileri için ayrı bir bölüm olmalı.

Motosikleti
    Kararsız
    Yeter artık ama bu nedir ya bir şey dedik demediğinizi bırakmadınız büyüğümsünüz diye saygımı bozmak istemiyorum sende haddini bil kurubuz Pek aile sözü dinleyen birisi değilim ama ben birşey istediğim zaman da sözümü ikiletmeyen bir babam var ek olarak şunuda söyleyim çoğunuz boş konuşuyorsunuz konu açıldı cevabımı aldım hala neyi uzatıyorsun yok ailen izin vericekmi yok cebinde o kadar paran var mı Allah'a şükür maddi durumumuz iyi Ailem de rahat bu konuda herşey tamam ama gel gelelim şu foruma şu başlığı attığım güne lanet olsun ulan alt tarafı bi soru sordum demediğinizi bırakmadınız KIMSE YAZMASIN DAHA BİRŞEY AYRILACAĞIM ZATEN FORUMDAN EN IYISI KENDI BİLDİĞİNİNDEN ŞAŞMAMAK MIŞ ONU ANLADIM

Motosikleti
    Dominar D400
    Arkadaşların da bahsettiği gibi mt07'nin limitli versiyonu var A2 ile sürülebilmesi için, ancak Türkiye'de YOK, getirilmiyor.

Biz limitleme kitini alıp takalım derseniz de alıp takarsınız ancak resmiyete dönüştürmeniz için araştırdığım kadarıyla tekrar motor onay belgesi, güç testi... vs bir sürü uğraşmanız gerekiyor, astarı yüzünden pahalı ve karşılaşacağınız sinir harbinden dolayı uğraşılacak cinsten değil.
    Sonuç: A2 ehliyet ile MT07 sürme olayını geçiniz efenim.

afat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125-->MT-25
    Yeter artık ama bu nedir ya bir şey dedik demediğinizi bırakmadınız büyüğümsünüz diye saygımı bozmak istemiyorum sende haddini bil kurubuz Pek aile sözü dinleyen birisi değilim ama ben birşey istediğim zaman da sözümü ikiletmeyen bir babam var ek olarak şunuda söyleyim çoğunuz boş konuşuyorsunuz konu açıldı cevabımı aldım hala neyi uzatıyorsun yok ailen izin vericekmi yok cebinde o kadar paran var mı Allah'a şükür maddi durumumuz iyi Ailem de rahat bu konuda herşey tamam ama gel gelelim şu foruma şu başlığı attığım güne lanet olsun ulan alt tarafı bi soru sordum demediğinizi bırakmadınız KIMSE YAZMASIN DAHA BİRŞEY AYRILACAĞIM ZATEN FORUMDAN EN IYISI KENDI BİLDİĞİNİNDEN ŞAŞMAMAK MIŞ ONU ANLADIM
    sakin ol şampiyon

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı afat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakin ol şampiyon
    Alışığım ben ergen atarına. Aynısından bir tane de bizim evde var .

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsanlar yaşca sizden kücük diye haddiniz olmayan sizi ilgilendirmeyen konulara giriyorsunuz.

Genc arkadaş 2 sayfadır yazılanlara saygı ıle yaklasmak ıcın elınden gelenı yaptı ancak bir insanın aile bağlarını ve cebindeki parayı sorgulamak kusura bakmayın terbiye sınırlarını aşmaktır.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdığın mesajda 'veya ' yazıyor. O zaman ilk özelliği sağlıyorsa ya da ikinci özelliği sağlıyorsa o motosiklet kullanılabilir. Yazdığınla çelişiyorsun demekki okumayı bilmiyorsun.

Antalyaya gelince yaz MT-Antalya kısmına helvan benden olsun, sanada bir sürü kişi gösteririm 18 yaşında mt-07 alan.

Boş yapıp insanları forumdan soğutuyorsunuz.
    Mesajin devamini niye okumuyorsun pek muhterem okumayi bilen insan? Iki sarti birden saglamali demisim veya kisminin yanlis yazildigi acik, illa polemik ariyorsunuz kendinize. Iki sarti birden saglamaliyi okuyup oradaki veya nin yanlis yazildigini anlayamayan adamlar motor surup hayatta kaliyorsa sen al istedigin motoru basligi acan kardesim bisey olmaz

Motosikleti
    Forza 250
    Yalnız kardeş şunu da demeden geçemeyeceğim. Babanın sana alacağı racing makina ile gazlayıp şekil yaparken bir yayanın bir çocuğun canına kasteder, yaralarsan değil baban feriştahı seni kurtaramaz haberin olsun.
    Geçen ay S1000RR kullanan 18 yaşındaki bir genç arkadaşımın Ananesini ezdi. Kadıncağız hastane de yatıyor 10 tane kırıkla, gencin babası da her gün hastaneye geliyor. Babasına 50 sefer kızdım 18 yaşındaki gence bu motor alınır mı diye. İstedi oğlum aldım diyor. Ben de sikayetten vazgecirtmedim arkadaşımı. Mahkemesi görülür birkaç aya. 70 yasındaki kadina birşey olmaz umarım

Motosikleti
    Yamaha xmax 250,Bajaj Dominar 400,Mt07 Tracer
    2016 yılından (dahil) sonraki A2 ehliyetler 35kw ve 47-48 bg üzeri motosiklet süremiyor bunda hemfikiriz.
    Bu sınıfa dahil ve son limitinde olan motosikletler ise YAMAHA: Tenere 660, MT7 ve MT7 tracer modellerinin güç limitli versiyonları, HONDA: CB500 serileri ve NC 750'nin güç limitli versiyonları, BENELLİ: Leoncino 500 ve TRK 502, KTM Duke 390 ve RC 390 gibi...
    Yukarıda belirttiğim marka-modelleri A2 ehliyetle sürersin tabi tavsiyem daha ufak cc. ve beygirdeki motosikletlerdir.
    Not: Eğer bir Marka ve Model'in güç ağırlık oranlarından BİRİ 35 kw ve 47-48 bg. limitini aşmıyorsa, ağırlığın güce oranına BAKILMAZ!!!!!!!

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı ysnka83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Not: Eğer bir Marka ve Model'in güç ağırlık oranlarından BİRİ 35 kw ve 47-48 bg. limitini aşmıyorsa, ağırlığın güce oranına BAKILMAZ!!!!!!!
    Nasıl yani?
    ...

Motosikleti
    Yamaha xmax 250,Bajaj Dominar 400,Mt07 Tracer
    Şöyle ki bazı arkadaşlar 35 kw yı aşmamasına rağmen o motor ağır kurala uymuyor diyor.
    Bende diyorum ki Üreticiler 35 kw'ya uygun ürettikleri tüm motorları A2'ye uygun üretirler.
    O yüzden bir motosiklet 35 kw ve 47-48 bg. oranını geçmiyorsa (limitli güç versiyonları dahil)
    ikinci kural olan ağırlığının gücüne oranına bakılmaz. Yani mevzuata uygundur...
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    18 yaşında MT 07 kullanmak istiyorsun demek
    kanunen kullanamazsın kaldı ki kullanabilseydin bile annene babana acıyorsan gazetelerde haber olmak istemiyorsan uzak dur derim 18 yaşında MT07 yani sonun pek iyi olmaz kardeşim
    hepimiz 18 yaşında olduk o yaşlarda Allah'a emanet yaşadık bu sebeple boş ver canım kardeşim kullanma aklı selim olunca alasını al kullan ama şimdi değil
    sevgiler

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı okaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesajin devamini niye okumuyorsun pek muhterem okumayi bilen insan? Iki sarti birden saglamali demisim veya kisminin yanlis yazildigi acik, illa polemik ariyorsunuz kendinize. Iki sarti birden saglamaliyi okuyup oradaki veya nin yanlis yazildigini anlayamayan adamlar motor surup hayatta kaliyorsa sen al istedigin motoru basligi acan kardesim bisey olmaz
    O zaman adam akıllı yazacaksin kardeşim, açığını buldum yapıştırdım, gerisi bende okudum. Neyse..

Motosikleti
    Kararsız
    Neyse konuyu burda noktalayalım gereksiz bir şekilde uzadıkça uzadı ben anlayacağımı anladım sözünüzü dinleyip 250cc 0 suzuki gsx r 250 alacağım 20 ye girdiğimde Allah nasip eserse inş mt-10 falan bakarız vakit ayırdığınız için hepinize teşekkür ederim Allah hepinize nasip eder inşallah haydi Allah'a emanet kazasız belasız sürüşler herkeze (Bayramdan sonra motoru alınca bi video atarım )

gsx-r 250 o sınıf için güçsüz bir motor eğer bütçe sorunun yoksa ki öyle gibi görünüyor yamaha r25 almanı tavsiye ederim. daha da çıkarsan KTM RC390 da olabilir.

Motosikleti
    Kararsız
    R25 Depo çok ince pek ısınamadım motora ktm rc 390 oda vardı aslında aklımda bir kaç kişi çok sorun çıkarıyor demişti

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Sağolun teşekkür ederim 250 cc ile başlamamak istememin sebebi alsam kısa süre sonra sıkılıp satmak isteyeceğim ama dediklerinize haklısınız gösteriş ile de ilgisi olabilir motorun sesi falan bi harika ama 2500 tl ceza duyduğum andan itibaren vazgeçtim
    Ses için motor alıyorsan, al bi cup motor egzozunu tak istediğin sesi al. Karıya kıza hava atmak için motosiklet aldığın çok belli
    MimTolga ve afat bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler