Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Viraj Sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Motosikletinizde Kontra çalışması yapın. Ciddi ciddi boş bir yolda bir gidip bir gelerek, yolda bir sağa bir sola kontra ile çalışın. Bunalana, hatta mideniz bulanana kadar çalışın. Sonra bahsettiğiniz virajı tekrar deneyin, başınızı(gözlerinizi değil, ısrarla başınızı) döneceğiniz yöne fazlasıyla çevirin ve kontrayı uygulayın. Bu sefer olacak
    levend84 ve mersinLee33 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    watercolours, yazinizdan sonra usenmeyip tekrar okudum. Yok, o turkce karakterlerin olmadigi bir klavyeden yazmanin azizligi ... Nokta, hatta virgul kullanimi ile forumun ortalamasinin bir hayli ustunde hatta! Daha ne olsun ... Konusur gibi yazmanin getirdigi bir husus var ama o da forum samimi ortaminda cok da sorun olmamali ...

PS:
    Cep telefonlarinizda basit bir iki ayarla Turkce karakterlerin dogrudan yer aldigi klavye gorunumune gecebilirsiniz
    ve böylece fıstıkçı şahap, öküzün altında buzağı yazabilirsiniz .

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

Konuya da değinirsek:
    Bildiğimden değil, duyduğumdan söylüyorum, motosikletin uzunluğu, amortisörlerin sertliği gibi konuların da virajı etkilediği söyleniyor.... Özetle, farklı motosikletler aynı virajda aynı performansı vermeyebilirler...yapıları itibariyle... yusufu, ikarusu bir kenara bırakacak olsak bile... konstrüksiyon farkından kaynaklı farklılık olabilir...

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende bugün yamaha mt25 i aldım arkadaştan onada r25 imi verdim denemek için
    yemin ediyorum viraj almaktan korktum
    gidon o kadar düz ve dik ki birde iki elin arasında bayağı bir mesafe var ve birbirlerine paralel bakıyorlar yani naked makine asla hoşuma gitmedi ve alışmakta istemiyorum hiç bana göre değil
    he alışırsam r25teki yatıp kalkma diz değdirme çalışmaları yaparım ama r25 teki kadar rahat olmam
    r25 teki karenaj ve gidon farkından dolayı kendimi çok daha rahat hissediyorum virajlarda
    sende naked makineden hafif supersport makineye geçmissin yani benimkinin tam tersi durumdasın alışma sürecine takiben lastiklerin irc ise onları kesinlikle değiştir zaten yaz mevsimindeyiz yerler hep kuru olacak bir pirelli rosso 2 rosso 3 yada michelin pilot power 2ct alırsan senın içi alışma süreci çok daha hızlı olur
    r25in üzerinde iken senın motosiklete oturduğunda motorun virajlarda verdiği tepkiler kilon ile orantılı olarak kişiden kişiye değişeceği için arka amortisör ön yükleme ayarını kendine göre sertleştirip yumuşatabilirsin benim kanaatim sertleştirmen yönünde konforun azalır ama yol tutuşun artar
    sormak istediklerin var ise cevaplarım.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Belkide dğerine iyi alışmıştın, frenine, hızına, torkuna, viraja girmeden herşeyi zınk dye otutturup, zıpgın gıbı viraja girip, virajı alana kadar sade yumuşatma kalıyordu. Şimdi, motosiklete hala tam alışamadın diye, zamanında ve kesin emin olmadan, tedirginlikle beraber, viraja geç kalıyorsundur, buda virajda yeterince dönemedinmi, dahada yatık pozisyonuna geçme zorunda kalıyorsan, dönüşün dahada sertieşip, sana dahada sorun yaratıyor olabilir.
    Tavsiyem, tek tek, ilk olarak, farklı hızlardan sade frenlerini test et. Tutuşunu, gücünü sindir. Sonra, farklı hızlarda slalom yap, motosikletşn huyunu, ağırlığını sındır. Önceki motosiklet kadar bunuda lokma lokma indirdinmi, ne yiyip ne biçtiğini daha iyi bilirsin. İyi çalışmalar.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Sarkarak viraj dönersen biraz daha az tırsarsın.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)