Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yurt Dışında Ekipmansız Gezen Tayfa

Motovento
    REKLAM ALANI
    themeh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 RALLY KTM EXC300
    ekipman giymeyenler ölmüş olduğu için geri kalanların hepsi giymiyoruz diye geziyolar normal olarak.
    bizde de kask hariç ekipman giymeden gezen çok.
    bizde herkes giyiyo demek orada kimse giymiyor demek yanlış olur.
    ne olursa olsun giymek şart.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Ekipman giyersen TER AKAR
    Ekipman giymezsen KAN AKAR.
    Bu kadar basit..
    Seçim sizin
    Norton772 bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaş ben farkın nedenini soruyorum yine robokop ekibi gelmiş.

sanki konu başlıgı "ekipman giymeye ne gerek var"

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yemişler seni arnidol.
    Yok öyle bişey.
    Tek tük kaskını tepesinde gezdiren ya da kasksız gezen arap görebilirsin ama onlarda çoğunlukla scooter sürücüsüdür.
    Motosiklet kullanıpta ekipmansız gezen görmedim daha.
    Üstelik tüm avrupa için rahat rahat konuşabilirim çünkü en azından yarış olan ülkelere her sene gidiyoruz.
    Diğerlerini de gezmek için gitmesek bile geçerken görüyoruz.
    Sadece şöyle bir detay var.
    Sadece kask zorunlu ve scooter kullanıcılarının büyük çoğunluğu sadece kask ya da kask eldiven ikilisiyle kullanır.
    Fakat yüksek cc motosiklet kullanıcılarını daha montsuz görmedim.Bir çoğunda kısa da olsa bot vardır.
    Kendi şahsıma konuşacak olursam tek üşendiğim bot giymek ama o da motoru bir yere park edip sağda solda gezeceksem. Yürümesi gerçekten dert.
    Ama öyle bir durum yoksa mutlaka botları da giyerim ve hatta şehirlerarası yol yapacaksam tulumsuz çıkmam.
    espresso bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Bilemem hocam yemişler mi yememişler mi ancak baktıgımız zaman arkadaşlarımın yemiş olma ihtimalinden cok forumdaki siz değerli üyelerin yemiş olma ihtimali daha fazla geliyor

Açıkçası yurtdısında da full ekıpman gıyınen adama "neden bot yok la" dıye forumlarda lınc edecek derecede takıntı olacagını dusunmuyorum.

Gerci gömrdüğüm 10 motosikletlinin 6sında sadece kask var izmir'de

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı AliR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kış aylarında neyse de yaz aylarında antalya gibi bi yerde benim ekipman olarak kullandığım eldiven ve kask. Bu ekipman konusunu çok ta şaapmamak lazım bence. İsteyen tulumunu giysin isteyen çıplak gezsin
    Şimdiden montla yanmaya başladık..

munferit bir kac örnek ile karsilasmissin.
    amerika harleyci tayfa disinda ve avrupada pek kimse korumasiz binmez.
    full koruma elbette herkeste ıok ama genelde herkes koruma ile gezer
    ulkemize gelince, sevinerek söyluyorum ki yeni nesil ekipman konusunda gercekten eskiye nazaran cok ama cok iyi durumda, bilincli.
    hala gereken seviyede olmasada dunyanin bircok ulkesinden öndeyiz.

ayrica 300m ötedeki bakkala ekmek almaya bile gitsem full ekipman giyerim
    korumali mont ve pantolon, uzun bot, sirtlik, kask, eldiven.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı UzunYolAdami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    munferit bir kac örnek ile karsilasmissin.
    amerika harleyci tayfa disinda ve avrupada pek kimse korumasiz binmez.
    full koruma elbette herkeste ıok ama genelde herkes koruma ile gezer
    ulkemize gelince, sevinerek söyluyorum ki yeni nesil ekipman konusunda gercekten eskiye nazaran cok ama cok iyi durumda, bilincli.
    hala gereken seviyede olmasada dunyanin bircok ulkesinden öndeyiz.

ayrica 300m ötedeki bakkala ekmek almaya bile gitsem full ekipman giyerim
    korumali mont ve pantolon, uzun bot, sirtlik, kask, eldiven.
    muhtemel arkadaşlarım bu nednele demıs de olabılır; 1si harley tayfasından 1si scootercı. öteki pistlerde oldugu ıcın hep full ekıpman.

neyse o zaman; ekıpman gıyelım gıymeyenlerı dovelım
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Almanyadaki motorcuların full ekipmansız gezdiği söyleminiz inanılmaz şaşırtıcı geldi. Chopper kullanıcıları dünyanın hiçbiryerinde abartılı giyinmiyor türkiyede dahil. Giydikleri en abartılı ekipman deri yelekleri olabiliyor zaman zaman. Evet avrupada tüm şehirlerde scooter kullanıcıları dediğiniz gibi kask eldiven çıkıp geziyorlar. Bu durumun en büyük sebebi avrupada motosikletlere büyük bir öncelik verilmesi ve motosikletlerin trafikte bir araç gibi hareket etmesi bu nedenle çoğu şehir merkezinde kullanıcılar çok rahat bir şekilde kullanım yapıyor. Fakat avrupada yolculuk yapan enduro ve touring motosikletlilerin kullandığı ekipmanları saymakla bitiremeyiz. Yolculuklarda full ve komple giyiniyorlar.

Bizde bu durumun bukadar ön plana çıkarılmasındaki en büyük etken km başına düşen araç miktarı almanyada adam 100 km yolu yarım saat 45 dakikada giderken biz istanbulda bazen 2 3 saatte gidebiliyoruz. Motosikletin üzerine süren ve onu sevmeyenleri hiç hesaba katmıyorum
    espresso bunu beğendi.

İtalya monopoli ve venedikte gezinirken eski model çok değişik motosikletler var idi ve ekipman giymiyorlardı dikkat ettim vespa sürenler zaten bırak ekipmanı plajda gezer gibi giymişlerdi ama motosiklet bisiklete ait yollar da var oralarda
    İspanya da yüksek cc süren mabitayı arkasına atmış bir kaç sürücü vardı ekipman giyen onun dışında pek yok Belçika Fransa Hollanda hep aynı keza
    Yabancı bayraklı gemilerde çalışıyorum :D

Motosikleti
    R25
    hahahhahhaa ne güldüm ya KEL! 😁😁😁

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Skuter ve motosiklet aynı şey değil Amerika'da... Park yerleri bile farklı. İstisna modeller olsa da biri pratik ulaşım, diğeri zevk aracı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Ben sağda cebine ot koyarken tokat yiyen er olabilriim :D belkide bunlar bizim diyen

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Ekipmanin ritüeli insanin nasil hoşuna gitmez? Yazlık Reviti çekeceksin,simsiyahsın ama içerisi serin..isiga yakalanmadigin surece..Eldivenini giyiyorsun,mat siyah vizorlu bir kask,insan kendini batman gibi hissediyor...Şaka bir yana,ne sebeple olursa olsun giyilmeli bence,hiçte abartmiyoe forumdakiler.Forumu dinlemeseydim sol omzum yoktu şuan.
    espresso bunu beğendi.

arkadaş dediklerin türk ise gurbetçiler kızmasın ama avrupadaki türklerin çoğunun kafa yapısı 30 sene evvelinin türkiyesinde kalmış. Yani Almanya'da Hollanda'da vs olmaları bir referans değil.

Haricinde kullandığın motosiklet ve çevresel şartlar çok önemli. İtalya'da şortla yarım kaskla scooter kullanıyor herkes mesela ama 1000RR alıp otobanda şortla gazlamıyorlar. Motosikleti kullandığınız ortam, çevresel şartlar ve kullanım tarzınız çok önemli. anadoluda ufak bir şehirse scooterla ya da ufsk bir motorla tın tın gezmek için işe okula gitmek için tulum giymeye gerek yok tabii. zaten genelde kimsede monttan fazlasını giymiyor. Bir de bu iş kendinize verdiğiniz değerle risk almakla ilgili yoksa kask hariç zorunluluk yok istersen şortla hayabusaya bin. can senin canın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı oktay33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipman giyersen TER AKAR
    Ekipman giymezsen KAN AKAR.
    Bu kadar basit..
    Seçim sizin
    Ben bir noktada katılmıyorum buna. Ekipmanın rahat olması önemli. Hem güvenlik için, hem de sürekli kullanabilmemiz için. Zaten o yüzden ekipmana para veriyoruz. Sadece koruma sağlaması yeterli değil. Korumayı rahat yapabilmesi önemli.

Yazın ortasında ful deri tulum kim kullanabilir? Profesyonel sporcu değiliz sonuçta. Zevk için motosiklet kullanan insanlarız. Korumalı file mont bunun için var...

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Yurt dışı moturcusu.

chetaq bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E biz hep böyle geziyos Amerika'da zaten.

Aşağıda bahsettiğim ful deri tulum bu işte...

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciddi pist günü veya tüm gün dağ turu yapan zaten ful deri tulum kullanıyor.
    Osm@n bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    ful koruma tulum bot vs otoyollarda yapıştırmak mı? yoksa yarım kask 150 cc fıtı fıtı şehri seyrede seyrede takılmak mı? sizce hangisi daha keyifli ? ikinciyi denemeyen varsa iki tekerden keyif aldım zannetmesin ;)

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende arkadaş engelli ne yazıyor arkadaşlar?

arndiol
    This message is hidden because arndiol is on your ignore list.
    Mesajı göster
    Üyeyi Yasaklı Listemden çıkart
    Merak ettiğim şu, madem adamı engelledin, tamam engellersin bu seçeneği sana forum sayfası tanımış, iyide engellediğin adamın konusuna girip "ne yazmış?" diye sormanın alemi ne?

Senden bahsetmiş kendisi iyi bir arkadaşımızdır diye...
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)