Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

r25 yağ ışığı çalıştırınca sönmüyor neden olabilir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cb 250 R
    50 km önce kendim bakım yaptım yağını ve yağ filtresini değiştirdim.Bugün biraz devirli kullandım benzinliğe girdim yakıt aldım.tekrar çalıştırdım ama normalde çalışınca sönmesi gereken yağ ikaz ışığı sönmedi bi kaç saniye daha bekledim yine sönmedi.Tekrar kapattım marş bastım yine yanıyor gaza dokundum söndü.Kenara çektim motoru yine çalıştırdım bu sefer direk söndü.Yağ seviyesini kontrol ettim normal (zaten 2.1 lt motul 7100 koymuştum.)Biraz gezdim yine ama gözüm hep ikaz yerinde hiç yanmadı giderken.Stop ettim yine yandı sönmedi gaza dokunmamla sönüyor.

Benim tahminim ya filtrede hata var ya filtre iyi değil orjinal almadım filtreyi.

Motor soğusun tekrar deneyeceğim.Sizlerin görüşleri nelerdir?2017 model motor 2018in sonunda aldım yağ pompası muhabbeti yok bunda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    yağı değiştirdikten sonra yağ kilometre sayacını sıfırlamışmıydınız, belki ondan dolayı yapıyordur.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Filtre olabilir. Yağı boşaltıp, aynı yağı tekrar koymayı deneyin.

Motosikleti
    Cb 250 R
    Yağ trip ini sıfırladım

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    sırasıyla değiştirip denemen lazım

filitre

yağ

yağ pompası kontrolü

filitre yanlışsa geçişi zorsa rölantide yağ pompası zor emikliyor olabilir.

soğukken sorun yok ısınınca oluyorsa yağ ile ilgili bir problem olabilir viskozite vs gibi, ama buda direk gene pompaya bağlar işi yağı değiştirmene rağmen düzelmezse yağ pompanda sorun olabilir.
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Yağın az yada müşür okumuyor. Pompa felan sıkıntı olsa çoktan kitlerdi

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    İlk olarak orjinal yağ filtresini al servisten.Sonra 2-3 tl ye bir milyoncudan plastik kap al.Motor iyice soğusun en az yarım saat,yağ iyice çöksün.yağ karter vidasını söküp yağı komple boşalt.Orjinal almadığın yağ filtresini sök ve orjinali ile değiştir.Kap ta ki yağı geri doldur.3 dk motoru çalıştır,5 dk sonra motoru düz bir zemin de yan ayağın altına tahta parçası ya da ne olursa motoru dümdüz pozisyon da yağ seviyesini kontrol et.Bu yazdıklarımı uygulayıp yağ ikaz lambası hala yanıyorsa yağ karterin ve yağ pompanın sökülüp kontrol edilmesi lazım.
    Bir daha 7100 almana da gerek yok.Verdiğin paraya yazık,yamalube yarı sentetik 10w40 fazlası ile işini görecektir.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Filtre de sorun yoksa yağ müşürü arızalanmış olabilir.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Yağ filtresini nereden aldınız markası ne büyük ihtimal filtreden dolayı yapıyordur

Motosikleti
    Cb 250 R
    Az önce iyice motoru soğutup denedim.Direk söndü 2-3 kere stop edip marş yaptım direk söndü.Ama ben bunu motor soğukken olan devir yüksekliğine bağlıyorum.Motor ısınınca düşük devirde rolanti oluyor ya bence yağ pompasının gücü filtreye yetmiyor hafif bir gaza dokunmamla sönüyor zaten ışık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)