Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

HONDA CBF 150 YAĞ YAKMA SORUNU YARDIM!!

Motovento
    REKLAM ALANI

SİLİNDİR SETİ KTT OLARAK DEĞİŞTİ SÜBAPLAR KEÇELERİ DEĞİŞTİ 7'BİN DEVİRDEN SONRA DUMAN ATIYOR NE OLACAK BÖYLE :S TAHMİNLERİ ALALIM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    cbf yağ yakmazzz yalan,karalama kampanyası yapmayın
    kdiner ve efendy06 bunu beğendiler.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Ne yaparsan yap cbf i sıkıştırdığın sürece yağ yakar sürekli kontrol edip takviye etmelisin

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Cbf yag yakmaz,yağı gazoz gibi içer

Tapagaz ybr de kullanilsa,oda yağ yakar..

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    ne demiş einstein

iki şey sonsuzdur. cbf 150 yağ yakması ve evren. fakat ikincisinden o kadar da emin değilim.
    birbilent bunu beğendi.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Full tapagaz 1 litre araba yağını 200 km'de hiç ettim. Yağ mağ kalmadı. Basarsan yakar. Basmazsan 1 lt koyar 1 lt alırsın.

5. Vites 60 km hızdan sonrası cbf'e fazla. Ayakları koruma demirine atıp elektrikli gibi binecen anca.
    HONDA

#BZ3082

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf yag yakmaz,yağı gazoz gibi içer

Tapagaz ybr de kullanilsa,oda yağ yakar..
    Ybrnin kesinlikle yağ yakma sorunu yok. Yağ yakma ile alakalı ybr topiğinde de bir tane bile yorum bulamazsınız. Vardır ama onlarda motoru bitik olanlardır.
    20 bin km boyunca hor kullanarak tapa gaz gittim. tüketim 3 litreyi geçiyordu her zaman. bakimlarini da kendim yaptım ne koyduysam onu alıyordum..
    fz6_fazer ve HUN bunu beğendiler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Motor bitik değilse, yeni revizyona girmiş motor doğru şekilde toplanmış ise yağ yakma sorunu yaşatmaz. Yeter ki doğru motor yağını kullanın. Gidip de 10W-40 madeni yağı ucuz, nasılsa bu motor yakıyor diye koyarsanız yakar. Gidip otomobil motor yağı koyarsanız yakar.

Kullanmanız gereken motor yağı Motul 5100 10W-40/15W-50 veya emsali yarı sentetik motor yağlarıdır.

Sıkıştırsanız dahi değişim süresine kadar eksilteceği en fazla 50-100 ml birşey. Fazlasına çıkıyorsa motoru toplayan adama gidin, derdinizi anlatın. Ama çözüm olacağını da sanmam. Yapabilecek olsaydı başından doğru yapardı zaten. Size vereceği cevap da forumdaki genel cevap gibi "-Abi, CBF150 yağ yakıyor zaten. Normaldir o." deyip yollamak olur.

CBF150 yağ eksiltmez. Doğru motor yağını kullanın, durmadan tapagaz gitmeyin, CBR250 gibi kullanmaya çalışmayın ve yağını zamanında değiştirin yeter.

Eski kurye arkadaşların zamanından kalma söylentiler bunlar. Yanlış kullanım ve bakım hatalarını motosiklete yamamayın.

Motor yağ değişimini geçmiş, motordaki yağ çamur, adam yakıt istasyonuna motosikleti çekip yağcıya gidip "-Çıkma yanık yağ varmı, az birşey verirmisin şuna koyayım." diyor. Sonra neymiş efendim bu motosiklet yağ yakıyormuş, motoru bozuluyormuş, hep eksiltiyormuş.

Sen KTM' ye veya altındaki motosiklete otomobilden(dizeli benzinlisi karışık) çıkma motor yağını koyup kullan, sonra yorum yaparsın.

Oh be, içimi döktüm
    seyhan125 bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Sıfır aldım 53000 km de sattım en baştan sona hep yağ yaktı hep kontrollü ve takviye ederek kullandım
    aggressive bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Abiler motora araba yağı mı koyulur? Benim CBF'nin yağ bakımı gelmek üzere 2000'de bir değiştiriyorum, yağ seviyesi full gösteriyor, 10-40 yarı sentetik yağ var içinde. En son hiç eksilmediğini iddia eden bir yağ markası vardı, bir ustaya sordum benim araba artık hiç eksiltmiyor demişti de yağın markasını unuttum ama motosiklet için olanı da vardır belki. Motor yeniyse hala yakıyorsa sana bir ayar vermiş olabilir toplayan kişi
    Weak are prey

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    22000 km kullanıyorum 150cc motor sınıfında iyki almışım dediğim motor. Senin yağ yakma problemin arıza kaynaklı mavi duman atıyor. Normal eksilmesi olan motor mavi duman atmaz. Servis motoru açıp kontrol edip ortaya çıkar bu haliyle daha çok kullanıp masrafı çoğaltma. Bu motora belli km aralıkların 50 gram 60 ilave edip yoluna devam edersin. YBR ,crypton bu motorlarda yüksek devirli uzun yolda kullanırsan oda eksilme yapıyor YBR biraz daha az ama crypton biraz fazla

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    2017 yılında 0 km cbf150 aldığımda yağ yakma olayını sordum sadece ilk çıktığı 2007 yılında yağ yaktığını fakat o modellerin komple motor blogunun yenilendiği söylendi. Şimdi ise her 4 bin kmde bir bakıma geleceğiniz zaman en fazla yağda 100 ml eksildiğini göreceksiniz. Buda pistonun sağlığı için yakacaktır denildi. Bunun haricinde extra fazla yağ yakma mavi duman atma vs sorunlarının varsa bilemem.

Motosikleti
    ......
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybrnin kesinlikle yağ yakma sorunu yok. Yağ yakma ile alakalı ybr topiğinde de bir tane bile yorum bulamazsınız. Vardır ama onlarda motoru bitik olanlardır.
    20 bin km boyunca hor kullanarak tapa gaz gittim. tüketim 3 litreyi geçiyordu her zaman. bakimlarini da kendim yaptım ne koyduysam onu alıyordum..
    30bin km crypton kullandim,eşege biner gibi bindim,gram yag eksiltmedi.

Ybr nin yag yakmayacagini biliyorum dostum,cbf ci arkadaşlarin göynu hoş olsun diye söyledim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    kampana dimi bide çağ öncesi motor

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen çakmaktaşlar gibi ayaklarımızla itiyoz
    Weak are prey

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla ben her seferinde kontrol ediyorum, gram eksilme çıkmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

scooter kullanan adam bize laf söyleyemez. kulvarlarimiz farklı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    bu scooter değil XMAX sizin scooter dediğiniz forumda pideci motoruyla gezen piaciyo o scooter işte

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Bizim buradaki pidecinin motoru XMAX

Motosikleti
    ......
    bu scooter değil XMAX sizin scooter dediğiniz forumda pideci motoruyla gezen piaciyo o scooter işte
    Gardas piaggio ile paket işi yapan firma evin yolunu bulamaz(yedek parca)

Hee activa s,cygnus,spacy dersen orasi ayri.

Motosikleti
    cıks
    petronas motosiklet yağı kullanan var mıdır? forumda herkes motul motul diyor ama petronasın bu işe ciddi yatırımlar ve arge yaptığı biliniyor, mercedes bmw gibi üreticilerin onayından geçmiş bir yağ

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)