Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Sizce CBR 650 R 2019 titreşim sorununu çözmüş müdür ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Cbr 250r dan sonra titreşimin çok da rahatsız edeceğini düşünmüyorum. Muğla taraflarında maalesef test edebileceğim yer yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    HONDA CBR650F ile Yamaha YZF R25 i karşılaştırırsak titreme konusundaki yorum ne olur bilgisi olan var mı ?

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Arkadaşlar gerçekten hangi aalemde yaşıyosunuz yaaa, R25 le cbr650f in titreşimini kıyaslıyosunuz. Birkere genel maanada silindir sayısı arttıkça,aynı hızlarda o titreşim azalır. Biri çift silindir 250cc birisi 4 silindir 650cc. Birisi polo birisi passat

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Motora resmen megelli muamelesi yapılıyor

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gerçekten hangi aalemde yaşıyosunuz yaaa, R25 le cbr650f in titreşimini kıyaslıyosunuz. Birkere genel maanada silindir sayısı arttıkça,aynı hızlarda o titreşim azalır. Biri çift silindir 250cc birisi 4 silindir 650cc. Birisi polo birisi passat
    Titresim sadece silindir sayisina bagli degil ama. Balansor yapisinin, motorun saseye baglanis seklinin etkisi cok daha buyuk. Eski Evolution motorlu cift silindir Harley'ler bir cok tek silindirli motordan cok titrer. Titresim turu de farkli. Yuksek hacimli dusuk devirli 1-2 silindirli motorlar genelde traktor gibi (pat pat pat) titrerken yuksek devirli 4 silindir motorlar yuksek frekansli (zzzzzzzzz) titresim uretiyorlar. Eger titresim gidona veya peglere vuruyorsa kisa surede uyusturuyor eli ayagi.

CBR650F'deki o kadar kotu mu bilmiyorum, denedigim cogu 4 silindir motosiklette asiri titreme hissetmedim, ama titreyenler de kotu oluyor genelde. Belli bir devir araligi mundar oluyor resmen. O devir araliginin ya yukarisinda, ya da asagisinda kullanmak gerekiyor. Hizlanma esnasinda o arakliktan gecerken de bir zimbirti vizilti oluyor illa ki.
    wing41 bunu beğendi.

Silindir sayısı arttıkça vibrasyon azalır mantığı yanlış. Kimisini 2 silindirin düşük frekanslı titreşimi, kimisini 4 silindirin yüksek frekanslı titreşimi rahatsız eder. Yani pekala kıyaslanabilir. Mesela CB 500F in titreşiminden rahatsız olmazken MT 09 un titreşiminden az da olsa rahatsız olmuştum. O yüzden, kullanıcı da olsa, kanalların inceleme videoları da olsa kullanmadan peşin hükümle ve mişli muşlu konuşmamak lazım.

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşimin sadece silindir sayısına bağlı olduğunu düşünmüyorum. Bir çok değişken var.

120 ile 160 arası titreşim var mış. Ben 120 ye kadar rahatsız edici bir.şey farletmedim.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120 ile 160 arası titreşim var mış. Ben 120 ye kadar rahatsız edici bir.şey farletmedim.
    Eger oyleyse kotuymus. Tam otoyol hiz siniri civarinda. Aslinda titresim hizdan ziyade devire bagli oldugu icin uygun vitesle titresim bandi disina cekilebilir motor. Ama bu durumda 130-140'la titresimsiz gitmek icin 1 veya 2 vites dusmek icap eder, ki o da hem motoru yorar, hem de sarfiyati arttirir gereksiz yere.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlar kendi aralarında anlaşamıyor. 40 tane nc grubu var zaten sende gittin bombayı kurdun
    dominar400'e de bombayı kuruyorum

konuyu hortlatıyorum bugün 2016 model 34 binde aldım ve belli bir devirde sağ alt kısımdan ve sağ gidonda titreme var ama her devirde yapmıyor tam bakayım yazarım yine,özellikle sağ ayn açayip titriyor

Motosikleti
    Scrambler
    Vakti zamanında Honda servisleri 650F'in gösterge tablosundaki titreşimden kaynaklı zırıltı için, tabloyu sökerek alt kısmında çift taraflı bantla dolgu yapmak gibi, zihni sinir bir fikir icad etmişlerdi. İşin garip yanıda bir çok akıllı 650F sahibi, yepyeni motorlarına bu zihni sinir fikri uygulattılar. Motosikletlerini satmak yerine.

benim göstergede yok ,sağ gidon ve alt blok ta oluyor birde bazı viteslerde garip geçiyor

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı BoraKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vakti zamanında Honda servisleri 650F'in gösterge tablosundaki titreşimden kaynaklı zırıltı için, tabloyu sökerek alt kısmında çift taraflı bantla dolgu yapmak gibi, zihni sinir bir fikir icad etmişlerdi. İşin garip yanıda bir çok akıllı 650F sahibi, yepyeni motorlarına bu zihni sinir fikri uygulattılar. Motosikletlerini satmak yerine.
    Ben sattım.. onu dene bunu dene ama elde var sıfır.. memnun olana da saygı duyarım ayrıca...

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı Meraklı Genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 650 F'in titreşiminden bahsediyor herkes,sizce 2019 modelinde bu azaltıldı mı,merak ettim ama bulamadım bir bilgi.
    Ben konuştum " siz ne derseni o " dediler,bizden haber bekliyorlar.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    600rr ile 650f arasında çok bi fiyat farkı olduğunu düşünüyor herhalde arkadaş :D

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    bende motoru satıp 4 silindire geçicem ama fiyatlar fena uygun fiyatlı cbr650f aliyim diyorum herkes titreşim diyor.600rr larda 40'dan başlıyor.Diversion aliyim dedim istanbulda yok.Ne yapacağımı şaşırdım kafa allak bullak düşünüyorum.Cbr250'den r25'e geçmek istemiyorum.Offff Off...Titreşimde olsa uygun fiyatlı alınabilecek tek 4 silindir 650f gibi gözüküyor.

ben titreşim harici memnunum :9

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı hacidayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende motoru satıp 4 silindire geçicem ama fiyatlar fena uygun fiyatlı cbr650f aliyim diyorum herkes titreşim diyor.600rr larda 40'dan başlıyor.Diversion aliyim dedim istanbulda yok.Ne yapacağımı şaşırdım kafa allak bullak düşünüyorum.Cbr250'den r25'e geçmek istemiyorum.Offff Off...Titreşimde olsa uygun fiyatlı alınabilecek tek 4 silindir 650f gibi gözüküyor.
    Hocam 650f’lerde 40’tan başlıyor artık yalnız

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 650f’lerde 40’tan başlıyor artık yalnız
    Valla haklısın ya nasıl olacak anlamış değilim abi nasıl bu akdar şişer 2 gün önce 33'dü bence bu fiyatlara 650f satmaları zor kendi adıma gider 600rr alırım.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)