Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yamaha Xmax 300 - Piaggio Beverly 350 ile kalkış yaparsa ne olur.. İzleyiniz..

Motovento
    REKLAM ALANI

Ciddi manada cahil ülkeyiz. Bana ilk sorulan soru en fazla kaç yapıyor. Hayatında motor sürmemiş ki sürende pek farklı değil merak ettiği ilk şey kaç yaptığı.

Cahillik bizde baki sanırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl bir ego tatmini olmuş bu :D yani sonu olmayan bir alemdesiniz bu işin sonu yok siz bugün xmax i geçersiniz yarın o sizi geçer neden bu konuyu bukadar büyüttünüz ? Keşke sadece piaggio vs xmax hız testi yazsaydınız

Motosikletler sadece hızdan ve kalkıştan ibaret değildir.
    Her motosikleti geçen bir motosiklet mevcuttur Dolayısıyla konuyu bukadar aşk haline getirmenize gerek yok.
    Bu zevk ve tercih meselesi ben beverly gidiyor diye xmaxtan inip beverly motosiklete asla binmem.
    Daha önce xmax kullandınız mı bilmem fakat tavsiyem hiçbir markaya körü körüne bağlanmayın. Motosiklete bir araç değil bir yol arkadaşı olarak bakın herşey hız ve performans değil. Bu bir zevk meselesi adamlar 1000 cc 100 bin dolar 120 yi geçemeyen motorlar yapıyorlar, biraz bakış açınızı genişletin.

Şahsi fikrim Xmax dediğiniz motosiklet sizin motosikletinize göre kat ve kat çok daha şık bence. Şu an paranız olsa bile alamadığınız bayilerde milletin sıralara girdiği bir kasayla beverly karşılaştırmanız tatlı olmuş
    Okumadan, iyi anlamadan cevap yazma alışkanlığı kötü bir şey.

Daha önce Xmax kullandınız mı demişsiniz eski kasa 250cc sahibi de oldum, bu sınıfta bir çok motor kullandım fanatiklik demeyelim ama kullandığı markaya bağlılık duymak diyebiliriz. Yamaha kullanan ve ona fanatiklik yapan birileri bir sonraki sene Honda alıyor ve bu sefer ona fanatiklik yapıyor bu nasıl bir durum? Ben ne kullanırsam kullanayım biliyorum ki Piaggio bu sınıfta işin kitabını yazmış.. Bu Yamahayı kötü yapmaz. İkinci en büyük Japon motosiklet üretisici Yamahadır Honda’dan sonra. İlla ki yaptığı motosikletler çok iyi motosikletler ama ruh yok sürüş hissiyatı yok keyif yok bu benim yorumum.

Hayatında 1-2 tane motora binmiş birileri gelip abuk sabuk yorumlar yapıyorlar keza ben Yamaha kötü de demedim. Kalkış yapmışlar Piaggio eline bir güzel vermiş her seferinde dedim bu kadar açık konuşayım o zaman 🤗

Güzellik, şıklık gibi kavramlar görecelidir. Beverly grubu modeller dünya çapında her sene en çok satılan 10 scooter modeli listesine 3-4 farklı motor tipiyle girmeyi başarıyor. Çok tipsiz olduğu için galiba

Ego tatmini mi? Bu yoruma çok tebessüm ettim bunun egoyla alakasını anlayamadım gerçek rakamlar ve görüntüler üzerine iki satır yazı yazdım bunun neresi ego? Ego tatmini ne demek lütfen öğreniniz 🙋🏻♂

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Şimdi Xmax'ı özellikle yeni 300 modelini çok beğeniyorum da Beverly 350 başka bir dünya; tasarımı biraz eski evet (ayrıca bir önemli eksisi Xmax'a göre bagaj yok gibi falan...) ama sürüşünü Xmax'la karşılaştırmak harbi olmaz yani...
    (Eski XCity 250'm de tasarım olarak birebir Beverly'den aparmaydı, severdim keratayı, çok kahrımı çekti hiç mutsuz etmedi beni.)

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Motosikletleri kafasında sadece kaç km/h yapıyor konusu ile birleştiren kesim sizin tahmin ettiğinizden çok daha fazla. Ve evet bu maalesef eğitimsizlikten kaynaklanıyor.
    espresso bunu beğendi.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Scooter hiç kullanmadım, Sade şehirde kullandığım için C-Urban-B kullanıyorum. yani, CUB. Gençliğimden şimdiye kadar bir sene arasırs 80cc cross, birkaçkez 150cc ve 250cc commuter, birkezde binerbinmez 600cc racing zorladım. Başkada tecrübem yok, sürüşleriyleriyle ilgili. Ama mekanik ve motor üzerine lisede sınıf birincisi olup, çırakken, kafla yetiştiriyordum.
    Karşılıştırmaya diyebileceğim, pek adil değil. İkiside scooter ve hacimleri yakın, ama azami beygir ve torkları oldukca farklı devirlerde ulaşıyorlar. Şanzïmandaki dişlilerin oranı en önemli faktörken değerleri belli değil. Ve piaggio'da bore x stroke değeri yamahaya göre çok farklı. Piaggio yarış motorundaki gt değeriyken, yamahada. komforlu limusun gibi long stroke değerlere sahip.
    Yani, hacmi aynı diye, yarïş motorunu, komforlu motorla karşılaştırmak gibi olmuş.
    Sanırım sizde bu sebepten piaggio tercih etmişiniz. Hız karşılaştırmasına bakıyorsanız, piaggio daha'da agil ve atik olması normal yani. Ama komfor, ucun seyehat'daki değerleri, tüketim, bakım, vsr. bunlarıda karşılaştırıp, puanları verilirse, ozaman adil olur ve herkese daha faydalı olur.
    Yani, karşılaştırma biraz, tek taraflı olmuş. İyi forumlar.
    gurcanozturk bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okumadan, iyi anlamadan cevap yazma alışkanlığı kötü bir şey.

Daha önce Xmax kullandınız mı demişsiniz eski kasa 250cc sahibi de oldum, bu sınıfta bir çok motor kullandım fanatiklik demeyelim ama kullandığı markaya bağlılık duymak diyebiliriz. Yamaha kullanan ve ona fanatiklik yapan birileri bir sonraki sene Honda alıyor ve bu sefer ona fanatiklik yapıyor bu nasıl bir durum? Ben ne kullanırsam kullanayım biliyorum ki Piaggio bu sınıfta işin kitabını yazmış.. Bu Yamahayı kötü yapmaz. İkinci en büyük Japon motosiklet üretisici Yamahadır Honda’dan sonra. İlla ki yaptığı motosikletler çok iyi motosikletler ama ruh yok sürüş hissiyatı yok keyif yok bu benim yorumum.

Hayatında 1-2 tane motora binmiş birileri gelip abuk sabuk yorumlar yapıyorlar keza ben Yamaha kötü de demedim. Kalkış yapmışlar Piaggio eline bir güzel vermiş her seferinde dedim bu kadar açık konuşayım o zaman ��

Güzellik, şıklık gibi kavramlar görecelidir. Beverly grubu modeller dünya çapında her sene en çok satılan 10 scooter modeli listesine 3-4 farklı motor tipiyle girmeyi başarıyor. Çok tipsiz olduğu için galiba

Ego tatmini mi? Bu yoruma çok tebessüm ettim bunun egoyla alakasını anlayamadım gerçek rakamlar ve görüntüler üzerine iki satır yazı yazdım bunun neresi ego? Ego tatmini ne demek lütfen öğreniniz ����♂
    bilmem ismini cismini sadece şunu söylemek isterim. Yazdıklarınızda samimiyseniz kendi kendinizle savaşmışsınız. Hayatında 1 2 motora binip buraya gelip yorum yazanlarla sizin farkınız nerede ? Tabiki piaggio kaliteli ve büyük bir firmadır. Fakat dikkatinizi çekmek isterim Piaggio 1884 yılında Yamaha 1955 yılında kurulan motosiklet firmalarıdır. Yamahanın 100 yıl sonra neler yapabileceğini siz benden daha iyi tahmin edersiniz diye düşünüyorum. Ego tatmini kavramına gülmüş olabilmeniz bile şartlar altında mucize.

Başlık ve konu gereksiz geldiği için fikrimi yorum olarak paylaştım. Yoksa benimki seninkinden büyük sen şusun busun sen şöylesin diye atışıp tutuşmanın sonu gelmez. Size beverly motorunuzla bir ömür mutluluk dilerim.
    Umit1923 bunu beğendi.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Yukarıdaki Beverly 350 değerleri 2017 ve sonrası yani euro 4 modeller için geçerli ,
    2012 ve 2016 modeller daha güçlü

Videodaki model euro3 büyük ihtimal .

Beverly 350 euro 3
    Motor Piaggio tek silindir, dört zamanlı
    Motor kapasitesi 330 cc
    İç çap x strok 78 mm/69 mm
    Güç 8.250 rpm’de 33,2 Hp
    Tork 6.250 rpm’de 32,3 Nm

Geçmesinin ikinci nedeni
    Vitesli motor gibi yağ içinde çalışan diskli debriyaja sahip , gürültü kaçırma ısınma falan 45.000km dir bir kere yapmadı , xmax bildiğimiz debriyaj taşına sahip,
    Buda aktarmada kayıba sebeb oluyor ,

Xmax 300 e çok kısa bindim , daha konforlu bir motor , sele daha yumuşak rüzgar koruma daha iyi.
    Kartla çalışma özelliği var harika ,
    Bagaj daha büyük

İki motorunda kendine göre avantajları var .

Fiyatları aynı ise Beverly 350
    Fiyat farkı çok ise xmax300

Tasarım olarak Beverly 350 harika olsa da
    Xmax 300 kendini daha iyi gösteriyor ,
    ultra lüks bir tasarım , ince işçilik ,sert hatlar, açıkçası kullananı şımartan bir motor .
    Bv 350 tasarımı biraz eskidi
    gurucuk bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    şahşen ben böyle motor binsem bende sinirli ve gergin olurum

düşünsene kız motoru görüyor pideci motoru diyor 40 bin tl para vermişşin zor bir durum

istediğim konuya yazabilirm bu konuda fikir vermene gerek yok

sonuç olarak "Alem bakar xmax akar

Biz xmax a böyle bineriz
    Umit1923 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster

düşünsene kız motoru görüyor pideci motoru diyor 40 bin tl para vermişşin zor bir durum

Biz xmax a böyle bineriz
    https://i.imgyukle.com/2019/05/25/kIcl0P.jpg
    Salih bu kadar kasıyorsun herşeyden biraz biraz yapmaya çalışıyorsun ama olmuyor. Mesela ben sana bir konu vereyim. İşinin gücünün olduğu bir gün bul ve baştan sona vlog yap. At'ın kafasından ziyade kendi kafandan geçenleri falan göster. Abs die ağlanacağına ekipmanlarını bir fulle.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben tartışmaya açık bir yorum yapayım. Motorların maksimum tork değerleri hacimleri ile orantılıdır. Yani 330 cc bir motosiklet ile 300 cc bir motosikletin normal olarak torklarının eşit olmasına imkan yoktur. Biraz araştırdım, Forza 300, Cruisym 300 ve Downtown 300 modelleri yaklaşık 27 Nm tork veriyorlar. Xmax 300 ise garip şekilde Beverly 350 ile aynı olan 29 Nm tork veriyor. Motorların kiloları da aynı sayılır. Bu durumda teknolojisini falan bir geçin, Yamaha'nın bilmeyip de Piaggio'nun bildiği bir şey de olamaz, Xmax 300'ün bu farkı yememesi gerekir. Yiyorsa iki sebebi vardır, ya Piaggio hafiftir, ya da torklar eşit değildir. Üçüncü olarak da aktarma organlarında teknolojik bir fark olabilir. Açıkçası ben Xmax 300'ün 29 Nm gibi, 300 cc için inanılmaz bir tork verdiğine inanamıyorum. Koskoca Yamaha yalan yazacak değil ama 29 Nm tork atmosferik bir motorda olacak iş değil. Acaba diyorum, Xmax bir şekilde motorun içine, hıza bağlı olarak artan rüzgar etkisi ile emme sübaplarına bir nevi aşırı besleme yapıp (kompresör etkisi) o şekilde gelen torku mu yazıyor ? Yani motor düşük hızda 29 Nm veremiyor ama belirli bir hızın üzerinde seyrederken bu torku verebiliyor. Gerçi Euro 3 Beverly 32 Nm veriyormuş. Xmax 300 ile Başka bir 300 cc scooter'in karşılaştırmalı dinamometre ölçümlerini çok merak ediyorum. Bana göre 300 cc bir motorun 330 cc bir motoru kalkışta geçmesi mümkün değildir ve böyle de oluyor.

Ha, bunun bir önemi var mı peki ? Tabi ki yok. Geçse ne olur, geçmese ne olur ? Hangisi hoşuna gidiyorsa onu alacaksın.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben tartışmaya açık bir yorum yapayım. Motorların maksimum tork değerleri hacimleri ile orantılıdır. Yani 330 cc bir motosiklet ile 300 cc bir motosikletin normal olarak torklarının eşit olmasına imkan yoktur. Biraz araştırdım, Forza 300, Cruisym 300 ve Downtown 300 modelleri yaklaşık 27 Nm tork veriyorlar. Xmax 300 ise garip şekilde Beverly 350 ile aynı olan 29 Nm tork veriyor. Motorların kiloları da aynı sayılır. Bu durumda teknolojisini falan bir geçin, Yamaha'nın bilmeyip de Piaggio'nun bildiği bir şey de olamaz, Xmax 300'ün bu farkı yememesi gerekir. Yiyorsa iki sebebi vardır, ya Piaggio hafiftir, ya da torklar eşit değildir. Üçüncü olarak da aktarma organlarında teknolojik bir fark olabilir. Açıkçası ben Xmax 300'ün 29 Nm gibi, 300 cc için inanılmaz bir tork verdiğine inanamıyorum. Koskoca Yamaha yalan yazacak değil ama 29 Nm tork atmosferik bir motorda olacak iş değil. Acaba diyorum, Xmax bir şekilde motorun içine, hıza bağlı olarak artan rüzgar etkisi ile emme sübaplarına bir nevi aşırı besleme yapıp (kompresör etkisi) o şekilde gelen torku mu yazıyor ? Yani motor düşük hızda 29 Nm veremiyor ama belirli bir hızın üzerinde seyrederken bu torku verebiliyor. Gerçi Euro 3 Beverly 32 Nm veriyormuş. Xmax 300 ile Başka bir 300 cc scooter'in karşılaştırmalı dinamometre ölçümlerini çok merak ediyorum. Bana göre 300 cc bir motorun 330 cc bir motoru kalkışta geçmesi mümkün değildir ve böyle de oluyor.

Ha, bunun bir önemi var mı peki ? Tabi ki yok. Geçse ne olur, geçmese ne olur ? Hangisi hoşuna gidiyorsa onu alacaksın.
    Yamaha'nın stroke değeri daha yüksek, ondan olabilir, yüksek stroke yüksek atalet demek, oradan tork hanesinde bir kazanım mümkün.... (Zaten maks. tork ve beygiri verdiği devir de Beverly'den - bekleneceği şekilde - düşük.)

Umit1923 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650 F - 2017
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Terbiyesiz herif sen şimdi paketçileri hakir mi görüyorsun sen kimsin ki? Bana bak arkadaş sen geçen sene de aynen böyleydin bu sene de değişmemişsin benim konularıma cevap yazma, hele hele böyle ayrımcılık yapan cevaplar hiç yazma. Baştan uyarayım seni.

Başkan sakin ol, adam ne paketçileri hakir gördü ne de ayrımcılık yaptı, adamı birazdan fedöcü ilan etmesen bari Madem sinirleniyorsun bu tarz yorumlara bir cevap ta ben yazayım, motorun çok çirkin, lahmacuncu motoru gibi (Lahmacuncuları hakir görmüyorum )birazcık da dürümcü ve pizzacı motoruna benziyor , 12 tane piaggio bir araya gelse xmax ın çeyreği kadar yakışıklı olamaz, konforlu olamaz, albenili olamaz.

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Biz xmax a böyle bineriz
    https://i.imgyukle.com/2019/05/25/kIcl0P.jpg

Sen adamsın

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    @Umit1923 Xmax'a konforlu demişsin ama değil yahu, arka amortisörleri tahtadır Xmax'ın? (Yeni serileri bilmiyorum, belki bir güncelleme vardır, ama eskiler yoldaki en ufak mıcırı bile hissettirirdi, kasislerden geçerken omurgam ezilmesin diye ekstra yavaşlardım...)
    Umit1923 bunu beğendi.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Xmax yabana atılacak bir scooter değil fakat bu kadar tercih edilmesinin en büyük nedeni piyasasının oluşu. Tıpkı araba piyasasında herkesin çabuk satılıyor diye Passat alması gibi.

Pcx'de dahil buna. Hepimiz çabuk satılıyor , piyasası var diye aynı modellere binip duruyoruz. Keşke diğer ülkelerdeki gibi bunu alırsam satamam , son sahibi benim olurum , aldığım paraya satıyım vs gibi kafa yapısı olmasa.

Umit1923 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650 F - 2017
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Umit1923 Xmax'a konforlu demişsin ama değil yahu, arka amortisörleri tahtadır Xmax'ın? (Yeni serileri bilmiyorum, belki bir güncelleme vardır, ama eskiler yoldaki en ufak mıcırı bile hissettirirdi, kasislerden geçerken omurgam ezilmesin diye ekstra yavaşlardım...)
    Vatandaşı kızdırayım dedim evet serttir arka amortisörleri

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    hiç kusura bakmayın, bende çok sevsemde birdaha piaggio ya para vermem.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Tamam vermeyin de size bu kararı aldıran nasıl bir olay veya olaylar yaşadınız anlatırsanız bizler de öğrenmiş oluruz?

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    otorcu olarak geçinen arkadaşım,45.000 km olan motoru 450.000 km diye yutturmaya çalıştın ya helal olsun, en sondaki sıfır rakkamının her 100 metrede attığını anlamazlarmı zannettin hacı, o zaman sen henüz motorcu olamamışşın kusura bakma.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    telefonum çaldığı için durdum, konuşmam bitip tekrar çalıştırdığımda kimse yoktu ortalıkta, daha sonrasında birkeresinde yıkadım ve yin kimse yoktu ortalıkta elektrik ve elektronik aksam bana güvenvermiyor, satarkenki izdarı boşver zaten (satmak için almamıştım)
    asya 125t,keeway superlight,hyosung gv 250,bmw f650 fundro,honda transalp 650-700,honda shadow ace 750,harley davidson 1200 sportster,yamaha xmax 250,piaggio xevo 400, pcx 125, kanuni merlin 150, yamaha x-max 250

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı navarin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otorcu olarak geçinen arkadaşım,45.000 km olan motoru 450.000 km diye yutturmaya çalıştın ya helal olsun, en sondaki sıfır rakkamının her 100 metrede attığını anlamazlarmı zannettin hacı, o zaman sen henüz motorcu olamamışşın kusura bakma.
    450 bin yazıyor orda, 100 metrede bir artan kısım yok. videoda oynama veya başka çakallık yoksa 450 doğrudur. benim motorda da km yazıyor sadece, tripmetrede 100 metrede bir değişen kısım var.

2019 xmaxler eskilere daha konforlu yapılmış, hem sele hem amortisor olarak biraz daha yumuşaklar. beverly e baktım mı hatırlamıyorum ama medleyler falan taş gibi seleye sahipti. konfor pek yok.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler