Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklete Çarpıp Arkasına Bakmadan Kaçtı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Denizli'de minibüsün çarptığı motosiklet sürücüsü ölümden dönerken, yaşanan kaza anı ise anbean güvenlik kameralarına yansıdı. Başından kask olan motosiklet sürücüsü kazayı ciddi sayılmayacak yaralarla atlattı.

Kaynak ve video : https://www.f5haber.com/minibus-moto...galeri-4010838

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Sagdan sollayacak birde cikisa bak, carptiginin farkinda bile degildir o adam. Gecmis olsun cok daha kotu bitebilirdi ama adamin ceza alacagina zerre inancim yok. Bu arada motorcu dostumuz da sort ve tshirtle binmis, keske havanin ne kadar sicak olduguna bakmadan ekipmanlarimizi giysek kan akacagina ter aksin derler ben mumkun mertebe giyerim zaten oyle bir alismisim ki giymesem ciplak gibi hissediyorum motorda
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Rahmetli sağdan sollama derdi

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı okaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sagdan sollayacak birde cikisa bak, carptiginin farkinda bile degildir o adam. Gecmis olsun cok daha kotu bitebilirdi ama adamin ceza alacagina zerre inancim yok. Bu arada motorcu dostumuz da sort ve tshirtle binmis, keske havanin ne kadar sicak olduguna bakmadan ekipmanlarimizi giysek kan akacagina ter aksin derler ben mumkun mertebe giyerim zaten oyle bir alismisim ki giymesem ciplak gibi hissediyorum motorda
    Kaskı da parçalanıyor, dandik bir şey. Geçmiş olsun...

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Motosikletci gence geçmiş olsun.
    Sinyal vermeden, yol istemeden, 1-2- saniye sabır edemeyen ve çarptıktan sonrada kaçan o minibüs kullanıcısınında ehliyeti alınıp, sağlam bir cezayla canı yakılır. Şöför demek istemiyorum, çünkü yaptığı şöförlükle ilgisi yok.
    Dün yine clio kullanıcı biri, cani gibi en sol şeritten orta ve sağ şeride çapraz ani bir manevrayla sağ yol ayrımına son anda döndü. Yine frenleri kökledim, arka kaya kaya ön kitledi kitleyecek, kıl payı önümden çapraz geçen herif, biraz daha yavaş geçse ön tekeri kapacaktı. Sağa çektim, o ayrımdan uzarken, arkasından bağırarak saymadığım kalmadı, ayrımdan uzamasa sonrasına busefer ben garanti vermeyeceğime emindim.
    Kamera var, 32 gb kart taktım dolmasın diye, buseferde pil bitmiş kamera yine kapanmış. Öyle veya böyle o canileri yakalıycam veya en azından yakalatacağım, kafaya takmışım, hemde, hd çözünürlüktde

Motosikleti
    XRUNNER
    Motorcu hatalı, o riski hesap etmeliydi..
    infernus bunu beğendi.

Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletci gence geçmiş olsun.
    Sinyal vermeden, yol istemeden, 1-2- saniye sabır edemeyen ve çarptıktan sonrada kaçan o minibüs kullanıcısınında ehliyeti alınıp, sağlam bir cezayla canı yakılır. Şöför demek istemiyorum, çünkü yaptığı şöförlükle ilgisi yok.
    Dün yine clio kullanıcı biri, cani gibi en sol şeritten orta ve sağ şeride çapraz ani bir manevrayla sağ yol ayrımına son anda döndü. Yine frenleri kökledim, arka kaya kaya ön kitledi kitleyecek, kıl payı önümden çapraz geçen herif, biraz daha yavaş geçse ön tekeri kapacaktı. Sağa çektim, o ayrımdan uzarken, arkasından bağırarak saymadığım kalmadı, ayrımdan uzamasa sonrasına busefer ben garanti vermeyeceğime emindim.
    Kamera var, 32 gb kart taktım dolmasın diye, buseferde pil bitmiş kamera yine kapanmış. Öyle veya böyle o canileri yakalıycam veya en azından yakalatacağım, kafaya takmışım, hemde, hd çözünürlüktde
    USB’den bağlayın kameraları.
    Volkan76 bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    neden motorcu hatalı arabanın çok dibine girmiş belki ama adam ortadan sağa sinyalsiz atlıyor motorcu yolunda gidiyor araç sürücü öndeki aracı sağından geçmeye çalışıyor nerede sinyal neden uyarmıyor motorcuyu

Motosikleti
    Hd Nightster
    Motorcunun hatası öngörememesi, kavşaklarda bu tarz şerit değiştirmelerin olabileceği bilmeli ona göre tedbirli girmeli.
    Volkan76 bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kavşağa girerken her türlü yavaşlayacaksın arkadaş. ne olursa olsun.

fakat bizim insanımız kavşağa girerken yavaşlamanın aksine daha da hızlanıyor.
    Volkan76 bunu beğendi.

Konuya yazan bir kaç kişi haricinde trafik kurallarını bilen yok sanırım.

Motosiklet sürücüsü hatalı. Şeritte gitmiyor. Araç sürücüsünün alacağı en büyük ceza sinyal vermemek olur.

Motosiklet sürücüsünün gelişine bakılırsa, araç sürücüsü 1 km önce dahi sinyal vermiş olsa bu kaza yaşanacaktı.

Şort-tişört mevzusuna girmiyorum bile.

AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Minibüs şöförünün bi suçu yok gibi, motosiklet sürücüsü sağdan sollama yapmaya kalkmış, viraja o kadar hızlı girip minibüsün arkasına o kadar yaklaşmak deli cesareti, sag tarafı boş olmasa belkide minibüse arkadan vuracaktı. Bence motosiklet sürücüsü hatalı.. Geçmiş olsun.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Motor en baştan beri sağda gidiyor, orada emniyet şeridi için yer ayrılmamışsa orası en sağ şerittir ve motosiklet doğru şeritte demektir. Minibüs
    1-Sinyal vermemiştir.
    2-Kontrolsüz şerit değiştirerek trafik güvenliğini tehlikeye atmıştır.
    Motosikletlinin tek hatası belki hızını azaltmamaktır ama o kritere bakarsanız o kavşaktaki herkes hatalı.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor en baştan beri sağda gidiyor, orada emniyet şeridi için yer ayrılmamışsa orası en sağ şerittir ve motosiklet doğru şeritte demektir. Minibüs
    1-Sinyal vermemiştir.
    2-Kontrolsüz şerit değiştirerek trafik güvenliğini tehlikeye atmıştır.
    Motosikletlinin tek hatası belki hızını azaltmamaktır ama o kritere bakarsanız o kavşaktaki herkes hatalı.
    Çuvaldızı kendimize batırmalıyız. Her sene kaç arkadaşımız ölüyor bu yol ayrımlarında...

Hepimizin bildiği gibi trafikte sağlama diye bir kavram yoktur. Burada zaten başka şeritte yok aynı şeritte olduğu aracın sağından geçmeye çalışıyor mantık olarak...Motosiklet aracın arkasında olmalıydı.
    Motorcu risk alıp sağa dönüş varken aracı geçmeye çalışıyor en büyük yanlış budur. İlla sağından geçecekse dönüş bitene kadar sabredip öyle geçiş yapacak.
    Hepimiz biliyoruz ki bir yerde yol ayrımı, kavşak varsa gözümüzü dört açıp hızımızı mümkün olduğunca düşük tutmalıyız. Arkadaşın ne kadar bilinçli motor kullandığı da belli zaten; yalandan kask ve şort tişört ile biniyor...

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kavşağa girerken her türlü yavaşlayacaksın arkadaş. ne olursa olsun.

fakat bizim insanımız kavşağa girerken yavaşlamanın aksine daha da hızlanıyor.
    Yavaşlayıncada busefer arkadaki az daha bindiriyor.
    Dün trafik lambasına 40-50 metre varken, trafiklambası sarı oluyor, gazı köklesem bile, net kırmızıda ve aşırı süraratle yaya yolunu ve kavşağı geçicem, durmak için yavaşlıyorum, arkamda hayvan gibi passat'da iki hıyar, arkadan gazlayıp az daha bana çarpıyordu. Korna çalıp duruyor. Kırmızıda durup, noluyor diye bakïnca, birde arabada bana bakarak bişeyler deyinerek, solumdan önüne bakmadan kırmızıdan basıp gitti. Yayalar, bakmadan yolu geçmeye başlasa, çarptığını bile görmeyecek. Sanırım, sivil polislik taslıyordu içeriden. Öylesi öyle olsa bile, umrumda olmadan, dibine kadar deşesim oluyor. Bktan öte değerleri olmayan herifler.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Ben düştükten sonra nereden geldiği belli olmayan parçalara takıldım.

Acaba kaskımı parçalanıyor yoksa cebinden bir şeylermi dökülüyor?

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Kask filan parçalanmadı ya çantadan yada cebinden bir şeyler fırladı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)