Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cup motor ısınınca bağırıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motor soğukken güzel gidiyor sıkıntı yok ısınmaya başlayınca aşırı bağırıyor ama çekişten düşmesi felan yok sadece gaza fazla basınca bağırıyor gaza az basarsam sıkıntı yok tabi hızlanmak için basmam gerek bağırıyor sorun neyde olabilir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

Yokmu sebebini bilen lütfen yardım edin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Egzoz patlak olabilir mi acaba?

Bu kadare tanımlama ile aklıma gelen tek şey egzoz borusunda bir yıtık veya ciddi bir kaçak. CUP' lar genellikle egzoz borusunu ya tam motora bağlantı noktasının 2-3cm arkasından, ya da susturucu dibinden kopartıyor. Kontrol edin.

Daha net cevap için daha fazla ve kesin ayrıntı vermelisiniz.

[/COLOR]egzoz patlak değildir sanmıyorum ama motora bağlantı noktasından hava kaçırıyor olabilir motor çalışırken yanına yaklaşınca ssssss diye ses geliyor bir yerden hava kaçırıyor olabilir birde hava filtresinde delik var ordanda olabilir ama sanmıyorum patlak sesi gibi değil direk motordan geliyor hem patlak olsa motor soğukkende çıkması lazım ısınınca direk gaz verince bağırıyor kesin motordan geliyor bir yerlerde birşeyler var ama çözemedim

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı emirars33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]egzoz patlak değildir sanmıyorum ama motora bağlantı noktasından hava kaçırıyor olabilir motor çalışırken yanına yaklaşınca ssssss diye ses geliyor bir yerden hava kaçırıyor olabilir birde hava filtresinde delik var ordanda olabilir ama sanmıyorum patlak sesi gibi değil direk motordan geliyor hem patlak olsa motor soğukkende çıkması lazım ısınınca direk gaz verince bağırıyor kesin motordan geliyor bir yerlerde birşeyler var ama çözemedim
    egzoz contası yoksa metal genleşince boşluk artabilir
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Benim' de cub var. Subaplardan soğukken ses geliyordu. Çok ısınıncs kesiliyordu, sonra yine ses filan. Eksozsubabı fazla gevşekti galiba. Sentil çakısı bulamadım, tamirciye ayarlattım. Eksoz tamamda, şimdide bendede dediğiniz gibi hava kaçırıyormuş gibi ses geliyor, birazda devirlenme yavaşladı, yüksek devire pek çıkası yok.
    Tahminimce buseferde emme subabı fazla sıkï oldu. Isınıp biraz genleşince, gazı aniden salınca, emme tarafından öksürüyor, sanki.
    Kullanım kılavuzunda ikisi içijde 0.05mm yazıyor ve bunu önceden yarlayan yetkili servisede söylemiştim. Sanırım o 0.5mm ayarlamış. Son ayarlayan tamirciyede 0.05'i dedim, ama o eksoz için 0.1mm, emme için dahada az bir değer gerekir dedi ve öyle ayarladı. Yağïda o an değiştirtmiştim. Yeni yağla ve şıkırtı olmadan čalışınca, tamadır dedim. Sss sesini sonradan ve devirlenmedeki düşüşü sonradan fark ettim. Belki hava gaz ayarıda sıcak havalara göre tekrar ayarlamam gerek. Yüksek devirde motor fakir karışınla ve düşük sıkıştırma ile čalışıyor ve devir yükseldikce güçten düştükce düşüyor. Açık hava filitresi aldım, takıcam, şu an sığmıyor, adaptör boru gerek.

kardeşim motor sğukken olmuyor sıcakken oluyor soğukken olsaydı tamam derdim ısınınca oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

subaplardan olabilir motoru yeni aldım şıkırdıyor subapları ayarlattırayım bende ısınınca subablardaki ses çoğalıyor sanırım ondan

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim' de cub var. Subaplardan soğukken ses geliyordu. Çok ısınıncs kesiliyordu, sonra yine ses filan. Eksozsubabı fazla gevşekti galiba. Sentil çakısı bulamadım, tamirciye ayarlattım. Eksoz tamamda, şimdide bendede dediğiniz gibi hava kaçırıyormuş gibi ses geliyor, birazda devirlenme yavaşladı, yüksek devire pek çıkası yok.
    Tahminimce buseferde emme subabı fazla sıkï oldu. Isınıp biraz genleşince, gazı aniden salınca, emme tarafından öksürüyor, sanki.
    Kullanım kılavuzunda ikisi içijde 0.05mm yazıyor ve bunu önceden yarlayan yetkili servisede söylemiştim. Sanırım o 0.5mm ayarlamış. Son ayarlayan tamirciyede 0.05'i dedim, ama o eksoz için 0.1mm, emme için dahada az bir değer gerekir dedi ve öyle ayarladı. Yağïda o an değiştirtmiştim. Yeni yağla ve şıkırtı olmadan čalışınca, tamadır dedim. Sss sesini sonradan ve devirlenmedeki düşüşü sonradan fark ettim. Belki hava gaz ayarıda sıcak havalara göre tekrar ayarlamam gerek. Yüksek devirde motor fakir karışınla ve düşük sıkıştırma ile čalışıyor ve devir yükseldikce güçten düştükce düşüyor. Açık hava filitresi aldım, takıcam, şu an sığmıyor, adaptör boru gerek.
    subaplardan olabilir şıkırdıyor bir yaptırayım

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Beni debriyaj şüphelendirdi

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Debriyajın ömrü bitiyor olabilir mi?

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni debriyaj şüphelendirdi
    debriyajdan olabilir ya subaptan ya da debriyajdan

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyajın ömrü bitiyor olabilir mi?
    olabilir kardeşim subaplardanda olabilir bakalım götürecem motorcuya ne diyecekler

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Çıkan sesleri ve gaz açarken ne kadar ve nasıl bağırdığını duymadan farklı farklı yorumlar yapıyoruz. Motor sıcakken bir ustaya ayak üstü yanı sıra bile çok daha iyi ve sağlıklı birşey söyleyebilir. Ustanın bir kulağı, burdaki binbir fikirden daha doğrudur.
    Çünkü bağırması normalde olabilir, cublar küçük motor, yüksek devirde zorlanıyorlar işte, ısınınca havada genleşip, havadaki oksijen oranı düşünce, yüksek devirlerde dahada zorlanıyor olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

Bugün havafilitre karbiratör araborusu yerind3n çikmış gibi görünüyordu. Grenajları söküp baktım, sorun yolkmuş. Açmışken, hala kullanmamış bir performans açık havafilitresi vardı, onu bi deneyeyim dedim. Açık havafilitresini taktıktan sonra hiç çıkarasım kalmadı. Ayriyetten zinciri biraz temizleyip yağlarken, baktımki, zincir aşırı gevşek, ortasan sıkınca az daha birbirine değecek. En son lastikcide lastik değiştirirken, lastikci arka tekeri çıkarıp, takmıştı, bende kontrol etmemiştim. İyiki zincir atmamış. Zaten gas açıp kapatırken ve vites değiştirirken, baya bir ani asılma ve salma vardı ve sesde vardı. Neyse, ayarında zinciri güzelce gerdim.
    Toparlarladım, bir volta atayım dedim, yine mi anladïım? Tamirci, lastikci işini yaparken, belki fark etmeden bile, başka bir ayarı bozuyor. Yine kendim ayarladım baktım ve...
    Sürüşü harika oldu. Sesi saat gibi, gücü herkül gibi, vites ve gaz düşürüp yükseltirken hiç böyle kültürlü davranmamıştı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:16 ----------

Bugün havafilitre karbiratör araborusu yerind3n çikmış gibi görünüyordu. Grenajları söküp baktım, sorun yolkmuş. Açmışken, hala kullanmamış bir performans açık havafilitresi vardı, onu bi deneyeyim dedim. Açık havafilitresini taktıktan sonra hiç çıkarasım kalmadı. Ayriyetten zinciri biraz temizleyip yağlarken, baktımki, zincir aşırı gevşek, ortasan sıkınca az daha birbirine değecek. En son lastikcide lastik değiştirirken, lastikci arka tekeri çıkarıp, takmıştı, bende kontrol etmemiştim. İyiki zincir atmamış. Zaten gas açıp kapatırken ve vites değiştirirken, baya bir ani asılma ve salma vardı ve sesde vardı. Neyse, ayarında zinciri güzelce gerdim.
    Toparlarladım, bir volta atayım dedim, yine mi anladïım? Tamirci, lastikci işini yaparken, belki fark etmeden bile, başka bir ayarı bozuyor. Yine kendim ayarladım baktım ve...
    Sürüşü harika oldu. Sesi saat gibi, gücü herkül gibi, vites ve gaz düşürüp yükseltirken hiç böyle kültürlü davranmamıştı. Yediği benzini güzel yakıyor, abeze abeze davranmiyor. Hakkını veriyor. Japonca ön eteklere, Beyaz Jaguarmı yazsam?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Pardon Kar Leoparı. Yuki=Kar Gusto=Keyfi Keyfike göre "Kar Leoparı".

tm kardeşim fikirlerin için sağol bıraktım motorcuya bakcak :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler