Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Topcase tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Arkadaşlar selamlar,

Nmax kullanıyorum bir arka çanta almayı planlıyorum. Gp kompozit demirinin üzerine monte edeceğim. Scooter ufak olduğu için devasa bir çanta istemiyorum.

Çantadan beklentilerim şu şekilde;
    1- Nolan n87 Large beden bir kaskın sığması, onun dışında çok yer kalmasa da problem değil. Bu modellerin hepsine sığar mı bilmiyorum maalesef.
    2- Gürültü yapmaması
    3- Tuşla/alet gerektirmeden sökülebilmesi.

Birden fazla seçeneğim mevcut, daha önce hiç çanta kullanmadım, yorumlarınıza göre hareket edeceğim.

1- SHAD SH33 - 350 Liradan başlıyor
    https://urun.n11.com/canta/canta-shad-sh33-siyah-P309429672

2- SHAD SH34 KARBON - 430 Liradan başlıyor. Sanırım 33 ile aynı biraz daha büyük sadece.
    https://www.kalyoncumotor.com/urun/shad-sh-34-lt-arka-canta-karbon

3- SHAD SH37 - 505 Liradan Başlıyor. Üstteki SH'lerden daha farklı görünüşü.
    https://www.kalyoncumotor.com/urun/shad-sh-37-motosiklet-cantasi

4- SHAD SH39 KARBON - 525 Liradan başlıyor.
    https://urun.n11.com/canta/shad-sh39-carbon-topcase-P133138303

5- SHAD SH40 CARGO - 400 liradan başlıyor. Bu model tarz olarak diğerlerinden farklı, üzerinde bir şeyler bağlamak için ek var. Görünüşü hoşuma gitmiyor alsam bile o parçayı takmam.
    https://www.hepsiburada.com/shad-arka-canta-sh40-siyah-d0b40100-p-OTANS653

6- KAPPA K355N VE 355NT (renk farkı mevcut) - 410 Liradan başlıyor
    https://urun.n11.com/canta/kappa-k355n-canta-P206994087?gclid=EAIaIQobChMIp4_0g7ex4gIVj5QYCh3Bg QxEEAQYAyABEgLGI_D_BwE&gclsrc=aw.ds
    https://urun.n11.com/canta/kappa-k355nt-canta-P206997007

Bu doğrultuda başka öneriniz de olursa açığım. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Konu tesadüf oldu benim için.Nmax için en uygun orjinaline benzeyen çanta bence kappa k355.Dün bu çantayı ve gp kompozitin çanta demirini sipariş verdim.
    kulspruta bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Alıntı sandıkçı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu tesadüf oldu benim için.Nmax için en uygun orjinaline benzeyen çanta bence kappa k355.Dün bu çantayı ve gp kompozitin çanta demirini sipariş verdim.
    Çok iyi denk gelmiş hocam hayırlı olsun.
    Üstü kırmızı olanı mı aldınız, yorumlar nasıldı genel olarak?
    Başka modellere de baktınız mı?

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Alıntı kulspruta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi denk gelmiş hocam hayırlı olsun.
    Üstü kırmızı olanı mı aldınız, yorumlar nasıldı genel olarak?
    Başka modellere de baktınız mı?
    Üstü gri olanı n11 den aldım.Efe motor.Çanta demirinide karadeniz motordan havale indirimiyle aldım.
    Shad marka çantalara baktım yapı olarak çok kaba duruyor.Maxem çantalardan da sorduğum hemen hemen herkes şikayetçi.Orjinalide gereksiz fiyatlarda ve bu çantalar kazalarda genelde hemen kırılıyor.Kappa orjinalede benzediği için yakışmakta nmaxlere,fiyatıda iyi..
    kulspruta bunu beğendi.

kappa k42n düşünebilirsiniz.

hem cbr250'de kullandım hem de şu anda nc700s'te kullanıyorum.

tam bir f/p..
    kulspruta bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Kappa K355NT pcx motoruma aldım, çok memnunum tavsiye ederim. 2 tane açık kask alıyor. 1 tane full face Nolan 86 yanında ıvır zıvır eldiven için yer kalıyor. Nmax'e de yakışır büyüklüğü ideal. Tek tuşla çıkabiliyor çok pratik.
    kulspruta bunu beğendi.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Ben SHAD SH39 KARBON kullanıyorum memnunum. Kask ve yanında bişeyler sığabiliyor görüntüsüde güzel.
    kulspruta bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Kappa K355N/NT

Modeli güzel duruyor gayet, bugün bir nmax'in üzerinde de gördüm. Bu hafta mağazaya gidip inceleyeceğim, iç boyutları ve malzeme kalitesi hakkında bir fikrim yok kaskı koyup deneyeceğim. Baktım yetersiz/içime sinmiyor Shad'ın 37/39 gibi modellerine yönelirim.
    engin_deniz bunu beğendi.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı kulspruta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kappa K355N/NT

Modeli güzel duruyor gayet, bugün bir nmax'in üzerinde de gördüm. Bu hafta mağazaya gidip inceleyeceğim, iç boyutları ve malzeme kalitesi hakkında bir fikrim yok kaskı koyup deneyeceğim. Baktım yetersiz/içime sinmiyor Shad'ın 37/39 gibi modellerine yönelirim.
    merhaba kappa çanta elimde mevcut sıfır sayılır kullanma fırsatım olmadı pek. dilerseniz uygun rakama verebilirim. özel mesaj atarsınız ilgilenirseniz.
    kulspruta bunu beğendi.
    elit motogaraj

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    bak şimdi ustaaa hangi çantayı alırsan al zembeleği bozuluyor sadece orjinali sağlam xmax için birçok çanta denedim orjinalin menteşe mantığı çok iyi ne çukurlardan geçtim birşey olmadı sanada öneririm sadece orjinal

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Topcase motosiklet marka ve modeli ne olursa olsun, sürücüsü ve motosiklet için olmazsa olmaz bir GÜVENLİK ÜRÜNÜDÜR. Bununla ilgili yakında bir video çekip kanalıma koyacağım.

Motosiklet için neden güvenlik ürünü; Çünkü çoğu zaman akşam arkadaşın evinde kaldım, beklenmedik şekilde motoru uzun süreli park etmek zorunda kaldım veya işim çıktı biryere gittim ve motorum çalındı şeklinde sitemler oluyor. İşte topcaseiniz olursa disk ve zincir kilidiniz daima topcase de olur ve motorun güvenliği sağlanır.

Sizin için neden güvenlik ürünü; Çünkü daima takmamız gereken bir güvenlik ekipmanı listesi var. Kask, eldiven, dizlik, bot, mont ve bellik. Bunları takmıyorsan topcase kullanma çünkü motor kullanmamalısın. İş çıkışı arkadaşlarla cafeye uğrayacak olanlar "yahu nereye koyacağım dizliği, belliği ve eldiveni" diyor. Sırtına bir çanta takmış onunla geziyor. Oysa tam techizat şekilde mekana ulaşım sağla. Motoru kilitle, topcaseine bellik, eldiven ve dizliğini koy, elinde sadece mont ve kaskla mekana karizma bir giriş yap. Topcase olmazsa elde dizlik, sırtta bellikle mi girecen mekana. Hatta topcaseli bir skuterin varsa mont ve kaskı da koyar, botunu bile normal ayakkabıyla değiştirebilirsin. Kuzenimin XCitysi ile iş görüşmesine bile gittim bu şekilde.

Ben ilaveten lastik tamir spreyi ve telefon tutucu da taşıyorum.

Kappa modellerin, anahtarla çıkarılıp alıp götürülmesi, kalitesi falan güzel. Tavsiye ederim.
    kulspruta bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak şimdi ustaaa hangi çantayı alırsan al zembeleği bozuluyor sadece orjinali sağlam xmax için birçok çanta denedim orjinalin menteşe mantığı çok iyi ne çukurlardan geçtim birşey olmadı sanada öneririm sadece orjinal
    Anlamaz bunlar başkan. Orjinalin ne kadar iyi olduğunu ve zaruriyetini! Varsa yoksa F/P araması derdine girsinler...
    istanbu_gezg bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Orijinaller o kadar iyi ki kardeşim Tracer'ına taktığı orijinal 52l topcase'i kalitesine dayanamayıp Givi Blade serisi ile değiştirdi zarar ederek. O kadar kalite bizi bozar dedi...

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son kullandığım çantayı tavsiye edebilirim. Hacmi ayarlanabiliyor: http://www.motorumla.net/yeni-shad-a...re-cantalarim/
    kulspruta bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum orijinal iyi güzel de maalesef fiyatları bütçemi aşıyor. Servis 1400 lira demişti bir süre önce.
    Ben buradaki modeller + demiri yaklaşık yarı fiyatına alabiliyorum.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Gaff marka kullanıyorum ve fiyatı hem uygun hem de çanta kullanışlı. Alttaki tuş ile çıkarıp çanta gibi götürebiliyorsun da.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Kappa k355 modeline karar kıldım ve satın aldım. Ellerinde demir yoktu montaj yaptıramadım. Bu hafta içi demir gelecek. Motorun üzerine koyup gri mi, kırmızı mı montaj sırasında karar vereceğim.

Shad 34, shad 40 ile yanyana koyup baktım.

Çanta bayağı estetik, beklediğimden büyük çıktı daha ufak bir çanta sanıyordum.
    Nolan n87 large kaskı kafamıza taktığımız pozisyonda ve yatay her türlü alıyor yanında da bir karış belki daha fazla boşluk kalıyor. Bir şeyler koymayı denemedim ama, yağmurluk, eldiven kilit falan rahat rahat girer. Çantanın açılıp kapanan, birbirine değen kısmı yumuşak plastik ile kaplanmış, muhtemelen tıkırtı için faydalı olacak. Dış ve iç plastik hissi shad modellere göre daha iyi geldi bana. Genel olarak kalite hissi daha iyi. Kilit mekanizması kolay kullanımlı duruyor , otomatik kilitleniyor, tek tuşla çıkıyor.

Kullanımdan sonra merak eden olursa yorumlarımı yazarım, yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)